Jump to content
Dogomania

moj ON vs inne male nawet drobne psy


slawexs

Recommended Posts

witam i na wstepie pozdrawiam i z gory pszepraszam poniewaz ten post tez dalem na foru "wszystko o psach" ale moze tutaj ktos ze szkoleniowcow mi cos poradzi

Otoz mam pytanie w zwiazku z moim prawie juz 5 miesiecznym Owczarkiem Niemieckim ktory chyba jest cos troche jak na ten wiek za bardzo bojazliwy,poniewaz ostatnio zreszta jak zawsze ide sobie na spacer z moim ON a tu podlatuje do nas jakis maly kundelek z halaslilwym,piskliwym szczekaniem a moj prawie 5 miesieczny i juz wymiarowo duzy psiak,zaczyna sie go bac ,ucieka ,chowa sie pod sciana i sam nie wie co robic,a idace za mna osoby zaczynaja sie z tego smiac jak taki duzy pies boi sie takiego malego kundla.I tu jest pytanie czy cos jest nie tak,czy to normalne ze taki pies w wieku prawie 5 miesiecy sie tak zachowuje.?

z gory dziex za odp

Link to comment
Share on other sites

Moj znowu leci do wszstkich psow pisze o suce 3,5 miesiaca labrador nie boi sie niczego ma to od malego czasami tylo juz jej przechodzi bo bala sie jak pies szczekal w oddali nie wiedzialo co to chyba bo teraz szczekaja na nia i warcza ine sy a ona leci sie bawic troche dziwne a jak masz z ludzmi bo moj znowu do kazdego sie lasi szlag mnie trafia tez tak mialas w tm wieku czy na odwrot?

Link to comment
Share on other sites

Twoj duzy juz pies jest nadal szczeniakiem,wiec nie oczekuj ze bedzie sie zachowywal pewnie i spokojnie w kazdej sytuacji.

Przyczyny takiego zachowania moga byc dwie:

Pierwsza,ze masz niepewnego siebie,miekkiego psa.

Druga(moim zdaniem bardziej prawdopodobna) psiak wystraszyl sie malego szczekacza.Niestety to jest proble,ze czesto takie male psy sa bardzo zle wychowane.Nikt nad nimi nie panuje i robia co chca.Poza tym czesto podbiegaja i obszczekuja kazdego psa.Wlasciciele sie ciesza ze maja takiego odwaznego psiaka.A ty masz problem.Bo Twoj psiak odebral to jako atak ze strony tego malego.

Poobserwuj swojego psiaka.Jesli w kontaktach z innymi psami,ktore zachowuja sie spokojnie Twoj sie nie boi to znaczy ze wszystko jest ok.

A jesli wszystkich psow sie boi to znaczy ze masz bojazliwego psa.Wtedy musisz popracowac nad jego pewnoscia siebie.Kataktowac go z jak najwieksza iloscia psow,zeby zrozumial ze nie ma w nich nic strasznego.

Link to comment
Share on other sites

z gory dziex za dobre rady,a jesli chodzi o ludzi to tak jak mowi Lukas tez mnie szlag trafia jak przychodza do mnie jacys znajomi a on sie do nich lasi,wogole na nich nie szczka,choc nie powiem bo czasami ktos przyjdzie do sasiada to szczeka,no ale z tym to jeszcze jest roznie;) i mam wielka nadzieje ze mu ta bojazliwosc do innych psow przejdzie bo to tez juz jest smieszne jak sie ludzie smieja kiedy duzego rozmiarem psa przegania maly kundelek.Ale zobaczymy ,jeszcze musze go zaprzyjazniac z roznymi psami zeby sie do nich przekonal.

Link to comment
Share on other sites

Przyzwyczajaj go do psow.Na pewno wyjdzie mu to tylko na dobre.

Natomiast nie przejmuj sie ty,ze psiak lasi sie do Twoich gosci.To jeszcze mlody psiaczek i takie zachowanie jest calkiem naturalne.On ma zakodowane w genach(w koncu to owczarek niemiecki)pilnowanie wlasnego domu i bedzie to robil.Zobaczysz!

Link to comment
Share on other sites

SLAWEX

chcesz mieć agresywnego psa co rzuca się z zębami na każdego twojego gościa? Nie rozumię tego. Wtedy musiałbyś za każdym razem jak ktoś przychodzi zamykać psa żeby nikogo nie pogryzł. Mój ma w tej chwili 22 miechy i robi się bardziej pewny siebie - w domu jeżeli ktoś dzwoni do drzwi daje sygnał szczeknięciem, potem wita i odchodzi na swoje miejsce nikomu nie zawadzając. Ja jestem z tego dumna bo w moim mniemaniu mam dobrze wychowanego psa, który nie przeszkadza szczekaniem ani mi ani gościom.

Co do bojaźliwości twojego psa - mój też przechodził ten etap. Musisz poprostu dać psu poczucie pewności. Ja robiłam to w ten sposób: chodziłam bardzo często koło bram, za którymi są psy i przyzwyczajałam mojego do szczekania innych psiaków. Każdy przejaw strachu ze strony mojego psa olewałam. Jeżeli mój odszczekiwał klepałam go i nagradzałam coby poczuł się pewniej. Ale jego szczekanie nagradzałam tylko do etapu kiedy przestał się już tak bardzo bać psów. Potem żeby nie mieć problemu, że mój pies rzuca sie na wszystkie psy bo taki pewny się poczuł - ćwiczyłam cały czas posłuszeństwo w obecności napotkanych psiaków.

Teraz chodzę na szkolenie grupowe i dalej ćwiczę pewność i posłuszeństwo mojego psa w trudnych dla niego sytuacjach.

Życzę ci aby twój psiak był domownikiem a nie intruzem co wszystkich by chciał pogyźć :)

Link to comment
Share on other sites

Nie przejmuj się Sławex. Moją 7 miesięczną ON-kę w najlepsze szkoli i tresuje KOT!!! Jeśli chodzi o psy to nie ma z nią problemu, a myślałam,że będzie bo jedna dzika suka ja ugryzła w kark- ale nie, spokojnie reaguje na inne psy. Ale kota boi się panicznie.

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...