Jump to content
Dogomania

Hodowla de-bes


lizka

Recommended Posts

Postaram sie krotko ;)

Od jakiegos czasu nosze sie z zamiarem kupna ONka (chłopak ma byc :cool3:) przeszukuje internet i poszukiwania srednio mi wychodza :roll:
To nie ma byc pies na JUZ, raczej na połowe przyszłego roku takze jest czas:razz:
Z checia zaadoptowałabym 2giego wariata, ale Borys nie toleruje dorosłych psow w domu- ten typ tak widocznie ma i juz.
Wiecie cos o tej hodowli? Jakies doswiadczenia zwiazane z nia?

I jak to jest z dwoma samcami pod jednym dachem?
Moj pojdzie pod noz z jajkami pewnie w niedługim czasie (przerost prostaty i takie tam)

Jak macie jakies spostrzezenia, bede wdzieczna :razz:
Ewentualnie propozycje innych hodowli

Link to comment
Share on other sites

de-bes?dobre slowo to solidna.de-bes to solidna hodowla.:p.z de-bes jest max[ex de-bes]agis.o ile wiem b.db kontakt z hodowca.psy maja wyszkolenie[suki znaczy sie tez],korung itd.
temat pt.wybor hodowli-niebezpieczny :cool3::evil_lol:.
podstawa:wyszkolenie psow,korung,ed i hd,zw,praca z psami hodowcy[wymierna-tj.duzym plusem sa filmiki z pracy z psami,to duzo mowi,czy chodza na kontakcie,dynamicznie,jaki maja aport,chwyt,jak osaczaja pozoranta w namiocie,nie tylko pusteoszczekanie,czolowka,obciazenie palka].to daje mozliwosc obejrzenia i wyboru.praca ze szczeniakami[filmik "pogladowy"zamieszczalam].czyste kojce,socjalizacja-to oczywiscie nie do dyskusji tak oczywiste.hodowca pyta sie o to jakie masz wymagania,jak "widzisz"swojego psa,jaki ma byc,czy z mocnymi popedami czy 'spacerowy".i SAM wybiera ci psa.bo hodowca zna szczenieta najlepiej.pracujac z nimi poznaje je dokladnie i jest w stanei ci dobrac psa.a nie:masz pani szczneieta i se wybieraj.;).bo niby skad masz wiedizec jakei sa?bo ladnie popatrzyl an ciebie czy polizal cie po twarzy pierwszy?:diabloti:.to dosc ...hmmm....dziwne kupowanie psa i po prostu odradzam takei kryteria.bo ktos chcac psa spacerowego,ze srednimi popedami moze sie "wkopac"w psa z wypasionymi popedami a i odwrotnei bywa przewaznie niestety:evil_lol:
dwa samce to nei problem.zwlaszcza jak jeden jest mocniej starszy a drugi bedzie szczyl.

Link to comment
Share on other sites

Dzieki ayshe - wiem, ze to hmm..kontrowersyjny temat, ale za wczasu chce sie przygotowac. Chce znalezc odpowiednia hodowle, DOBRA hodowle - to dla mnie najwazniejsze. A kogo sie mam poradzic jak nie Was?
Chce psa z pasją do pracy, chce zrobic odpowiednie szkolenia, to ma byc towarzysz dla mnie i całej rodziny :cool3: ale nie wyłacznie "spacerowy" tylko mam zapędy na to "cos jeszcze"(delikatnie mowiac)
:razz:
Interesuje mnie wyszkolenie rodziców, ale prawde mowiac nie znam sie na tym wszystkim az tak bardzo :oops:no, tyle co z forum wyczytałam.
Przeglądałam rozne hodowle(polskie), ale własnie ta jakos najbardziej mi pasuje.Chyba bede musiała wystosunkowac jakiegos maila do Nich co i jak ;)Przyznam szczerze, ze nawet nie wiem po ile teraz są sprzedawane szczeniaki ON:oops:(ale to akurat nie o to chodzi) mam czas, dozbieram :evil_lol:
Przypuszczam, ze 2000 to minimum jak nie wiecej (ze wskazaniem na to "wiecej"):evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Jak liczysz się z takiego rzędu wydatkiem to dozberaj jeszcze odrobinkę (czas jest) i jedź po użytka do Niemiec :cool3: Im więcej użytków u nas tym lepiej. Naprawdę gorąco polecam :loveu:, bo sama długo szukałam odpowiedniej hodowli i w końcu dotarło do mnie, że ceny w Niemczech są już porównywalne z tymi w Polsce. No i mam teraz wilczastego juniora. No i fajowy jest :loveu: :cool1:

Link to comment
Share on other sites

Heheheh nie noooo, od razu odstraszacie :evil_lol: Moj boorek juz powinien mnie odstraszyc (no, w sumie tylko w typie ON jest bo rodowodu to niet z tego co wiem) :evil_lol:
Głupol 9 lat na karku (w kwietniu pewnie powinnam liczyc 10 :roll:) a jak szczenior-psychopata :mad::diabloti:
Ile w Niemczech kosztuja Onki uzytki? Bo ja to tępam jest ale ciekawa :oops:
W sumie dwa tysiace, trzy ale pies jest na całe zycie - jakos na kupnie samochodu czy domu sie nie oszczedza :roll:;) (głupie porownanie, wiem ale mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi;))

Link to comment
Share on other sites

masz rację, pies jest na całe życie. Często baba dłużej wyczekuje nowej kolekcji ciuchów max mara za ciężkie pieniądze niż zastanawia się nad wydaniem odpowiedniej kwoty za odpowiedniego psa. Nie wiem ile kosztują użytki w innych hodowlach, Balto kosztował 650 euro, z czego 50 euro jest zwracane po zrobieniu prześwietlenia przez właściciela w kieruku dysplazji. Taka motywacja finansowa, żeby nie olać sprawy. Więc sama widzisz, że cena porównywalna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...