Jump to content
Dogomania

łańcuch, kojec a prawo


madalenka

Recommended Posts

Jak to jest? Można trzymać psa na łańcuchu? Ile musi mieć minimalnie metrów? A kojec? Jakie wymiary? Co jeśli ktoś złamie owe przepisy? Trzeba go podać do TOZu? Czy gdzie? Co mu mogą zrobić? Wokół widzę codziennie psy na łańcuchu (może 1,5 m), bez żadnego kontaktu z człowiekiem - tak przez całe życie. Dziurawa buda. Malutki kojec. Widziałam psa, który był na ogrodzonym dachu jakiejś szopy (1,5 x 1 m, cos kolo tego!). On tam odkad pamietam jest. Czy prawo pozwala na takie okrucieństwo? :placz:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Właśnie jak to jest?
Gdzie zgłosić martretowanie psa?
Straż miejska zrobi coś z tym?

Pies nie ma budy,koca ani nic.NIE dostaje jeść,nie wiem jak z piciem. JEst bity i znęcają sie nad nim dzieci i dorośli
JEst na łancuchu przykuty do muru,łańcuch mniej niz 1,5 m
Młody pies.

Link to comment
Share on other sites

Witam, odnośnie łańcucha i warunków przetrzymywania psa sprawa nie jest taka prosta, oczywiście dzięki braku odpowiednich przepisów prawnych. Wg. Ustawy o Ochronie Zwierząt z dnia 21 sierpnia 1997r Art. 5. "Każde zwierze wymaga humanitarnego traktowania" i dalej czytamy Art.6. pkt. 2. Przez znęcanie się nad zwirzętami należy rozumieć zadawanie lub świadome dopuszczenie do zadawania bólu lub cierpień, a w szczególności:
ppkt. 10) utrzymywanie zwierząt w niewłaściwych warunkach bytowania, w tym utrzymywanie ich w stanie rażącego niechlujstwa oraz w pomieszczeniach i klatkach uniemozliwijących im zachowanie naturalnej pozycji.
Jak widać powyższy zapis daje możliwość szerokiej interpretacji prawa. Polecam kontakt ze Straża dla Zwierząt [url]www.strazdlazwierzat.com.pl[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Natdzenellun']Właśnie jak to jest?
Gdzie zgłosić martretowanie psa?
Straż miejska zrobi coś z tym?

Pies nie ma budy,koca ani nic.NIE dostaje jeść,nie wiem jak z piciem. JEst bity i znęcają sie nad nim dzieci i dorośli
JEst na łancuchu przykuty do muru,łańcuch mniej niz 1,5 m
Młody pies.[/quote]
[B][SIZE=3][COLOR=Blue][SIZE=2]W jakiej to miejscowości?![/SIZE] Koniecznie jak najszybciej zgłoś to do TOZ-u!![/COLOR][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=Black]baffi2[/COLOR][/B] podaj mi podstawę prawną, która mówi że łańcuch powinien mieć 2 m długości i że powinien spuszczać go 2 razy dziennie. Proszę o ustawę lub rozporządzenie ministra odpowiedniego do spraw ochrony zwierząt.

Wyprzedzę Twoją odpowiedź takiego przepisu nie ma, a zanim TOZ zrobi coś w tej sprawie pies pewnie już nie będzie żył...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='A_Cichy'][B][COLOR=Black]baffi2[/COLOR][/B] podaj mi podstawę prawną, która mówi że łańcuch powinien mieć 2 m długości i że powinien spuszczać go 2 razy dziennie. Proszę o ustawę lub rozporządzenie ministra odpowiedniego do spraw ochrony zwierząt.

Wyprzedzę Twoją odpowiedź takiego przepisu nie ma, a zanim TOZ zrobi coś w tej sprawie pies pewnie już nie będzie żył...[/quote]

Napisałam że to jest wypowiedź TOZu a nie żadna ustawa prawna... A z kąd wiesz że już nie będzie żył? To lepiej nic nie robić?! Nie zgłaszać do TOZu bo myślisz że nie zdążą? Lepiej zgłosić jak najszybciej i mieć nadzieję że przyjadą zamiast czekać bezczynnie na jego śmierć a później mieć wyrzuty sumienia że NIC się w tej sprawie nie zrobiło.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...