Jump to content
Dogomania

Recommended Posts

Posted

Jakie macie przyrządy do pielegnacji cockera ? Napiszcie bo chce jak najwiecej wiedzieć o pielęgnacji ich włosów. Nie chodzi mi tylko o grzebienie itp. ale także szampon czy odżywka niewiem.

Posted

Ja dopiero kolekcjonuje sprzęt :D

Mam mały trymer,większy trymer-grabki do usuwania martwego włosia i podszerstka,nożyczki degażówki obustronne,nożyczki do obcinania łap i uszu-malutkie.Brakuje więc mi zwykłych nożyczek i maszynke mam tylko "ludzką",ale w tej chwili robi się tylko szyję maszynką,więc mam nadzieje,że nie będę musiała kupywać psiej.

Jak tylko bardziej mi psisko obrośnie,to będę szła na pierwsze nauki strzyżenia :P

Posted

Zapomniałam o kosmetykach :-?

Z wyższej półki polecam Ring-5,IV San Bernard.

Ale dobrymi kosmetykami z niższej półki są środki Jean Pierre Hery.

Po szamponie powinno się użyć balsamu tej samej firmy.

Szampon powinno dobrać się do koloru psa,lub do gatunku włosa.

I pierwsze powinno być zmycie brudu,a potem juz dokładne mycie,a balsamu nigdy nie spłukuje do końca,tak żeby cosik w tym włosie zostało.

Ja osobiście do pierwszego zmycia brudu używam Hery szamponu regenerującego,a potem juz szampon Ring-5 dla psów o białej sierści wybielający i odżywka pozostawiona na kilka minut.

Ale na pewno każdy ma inne sposoby i zasady :D

Posted

Ja jak na razie mam: grzebień, szczotke dużą metalową, szczotke do ściagania martwych włosów, 2 szampony, oliwkę.

A jak wygląda taki trymer ??

Posted

Małego trymera-taki grzebyk używam do usuwania martej sierści z głowy,grabki natomiast z reszty ciała i są idealne jak zrobi się kołtun.

Szampon tej samej firmy co odżywka i zawsze po szamponie balsamowanie sierści. :P

Zadam głupie pytanie,po co oliwka????

:-?

Posted

Oliwka słuzy prawie do tego samego co balsam. Smaruje sie nia sierść psa po kąpieli, aby sierść była błyszcząca i aby włosy nie były taki odstajace.

  • 3 months later...
Posted
Dziunia, a gdzie można kupić mały trymer i te grabki ??

Mały trymer firmy Trixie jest raczej ogólnodostępny we wszystkich zoologach,ale też duzo osób do usuwania martwego włosa z głowy używa gumowych naparstków,a mi jakoś o wiele wygodniej jest wyskubywać samej,bo pewnie nie umiem go poprawnie używać :D

I tak właściwie robi się tylko przód głowy bo resztę degażówkami i z perspektywy czasu uważam ten zakup za zbędny,nie ma to jak pańcia sama męczy swojego pieska :lol:

Jeżeli chodzi o grabki - są rewelacyjne,ja mam firmy Mars-coat idealnie usuwają martwy włos z całego ciała,na przypadkowe kołtunki też jest idealny. Co do kosztów ja kupiłam w Berlinie za 25 euro,ale jest dostępny też często na wystawach za 120zł,a w zoologach to chyba raczej tych ekskluzywnych bo nie jest to towar tani,ale za to nie będziesz załować wydatku. Moje grabki oprócz mnie w rodzinie maja już dwie fanki,więc jest to trymer przechodnio-rodzinny :lol:

Co do oliwki,jakoś nie mam przekonania do używania "ludzkich" kosmetyków bo skóra psa ma inne ph,to jakbym zamiast Herrego zaczeła używać szamponu familijnego.

Do odżywiania i natłuszczania skóry i sierści psa są preparaty z olejkiem norkowym,np. z dodatkiem olejku Bea-Vita Bephara,a ja mam sam olej norkowy Zoocenter i jest super :lol:

Jeżeli macie inne zdanie to wyprowadźcie mnie z błędu,przecież człowiek uczy sie całe życie :wink: .

Posted

Saint, tak czasem robię tak, albo polewam troszkę szczotkę i czeszę psa.

Co do zakupu trymera itp. to nie za bardzo mam możliwość kupienia w zoologicznych, bo w mojej okolicy jest takich bardzo mało, a jak są to nie ma tam takich rzeczy...:(

A mam pytanko- byliście juz z swoim psem u fryzjera ??

Posted

Dziunia, a z jakimi kosztami to się wiązało, ile płaciłać ok. za fryzjera. Bo u mnie w miejscowości jest fryzjer, ale jakos nawet nie mam czasu tam zadzwonić...

Ja nie chcę sama nic robić z włosami psiaka, bo jeszcze coś zepsuje...:)

Posted

To zależy do jakich celów masz psa,ja mam kanapowca, więc jak coś schrzanie to odrośnie :D :P :D .

Różnie to była z cenami,średnio od 50-100zł,wszystko zależy czy jest to znawca rasy czy fryzjer ogólny,no i dobre salony też są bardzo drogie. Może znasz jakiegoś hodowcę,który by Ci podciął psa to byłoby dobre rozwiązanie,jak nie to może Twój fryzjer też strzyże spaniele,lepiej najpierw się zapytaj !!!!

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...