Jump to content
Dogomania

szybko mu się odechciewa ćwiczeń


dudotrop

Recommended Posts

Mam problem mój 2 letni gończy, po 10 minutach ćwiczeń komend siad, waruj itd. przestaje być skupiony i zaczyna "robić swoje", czyli to na co ma ochotę, niezależnie od tego czy używam smakołyków czy nie i tak mu się "znudzi" jak ćwiczymy w domu to jeszcze nie jest najgorzej, ale na dworze w ogóle ciężko przekonać go do wykonania komendy, a to przecież na spacerze ma się słuchać! ogólnie jest grzeczny tzn. nie mam z nim jakiś kłopotów wychowawczych, zawsze się pilnuje nigdy mi nie uciekł, ale chciałabym żeby umiał te podstawy..

Link to comment
Share on other sites

Ćwiczenia muszą być urozamaicone. I dobrze jest gdy jest ich więcej, ale krótkich np. po 5/10 min, niż jedne godzinne :) Nagródki fajnie jak są takie niecodzienne;), takie, które rzadko pies je. A i dobrze psa nagradzac zabawa:) Moja suka lubi jak jej rzucam piłkę lub szarpię się z nią czymś (sznurkiem).

ps. A co to za psiak? Z jakiej hodowli?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Tak jak pisze Asia nagrodki musza byc rozne i wyjatkowo smaczne.

Ja dlugo szukalam czegos co moj pies uwielbia i za co zrobi wszystko, wreszcie znalazlam, karme dla kotow z rosmana! Za nia nawet na spacerze wykona najtrudniejsza komende.

Mnie uczono, ze przed cwiczeniem na spacerze - gdzie rozproszen bez liku, pies musi miec super opanowany material w domu. Gdy umie wykonac 99 razy na 100 bezblednie siad w domu, wowczas mozna probowac na swiezym powietrzu.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ja bym zapytała jeszcze, jak wyglądają te sesje szkolenia. Jeśli ma to być pół godziny monotonnych ćwiczeń, to ja się psu nie dziwię :eviltong:

Poćwicz z psem 5-10 minut, daj mu się troche wybiegać, potem znów 5-10 minut ćwiczeń, następnie się z nim w nagrodę pobaw, i tak kilkakrotnie w ciągu spaceru. Plus to co było wyżej powiedziane - urozmaicaj nagrody. To nie muszą być tylko smakołyki, ale też zabawa, pieszczoty, piłka, rzucenie kija, itp.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...