Jump to content
Dogomania

da to coś... jak myślicie?


Dominika & Herbi

Recommended Posts

Moze zaczne tak:

Mam calkiem fajnego i inteligentnego psa - Herbusia. Jestem go wstanie nauczyc kazdego polecenia jakiego tylko chce. I mam taki problem: On mnie slucha tylko i wylacznie w domu na podworku za blokiem i na podworku u mojej babci. I koniec. Na normalnym spacerze reaguje tylko na siad i czasem jak juz jest bardzo zmeczony a ja mam dla niego ser zrobi cos wiecej. Zastanawiam sie czy to wywolane jest tym ze wszedzie ma pelno zapachow innych psów? A teraz pytanie: Czy kastracja w jego przypadku moglaby dac jakikolwiek efekt?? Ja juz nie wiem co mam z tym robic. :(

Mam nadzieje, ze sie w miare jasno wyslowilam...

Link to comment
Share on other sites

Buldog kastracja jak wiadomo poprawia sluch :lol:

A tak powazniej :

musisz zaczac cwiczyc z psem nie tylko w domu ale tez i w innych miejscach. na lince i w miejscach psu malo znanych. Po jego wyprowadzeniu i troche kiedy pies juz sie wybiega zaczac tak jak na poczatku to bylo polecenie i smakolyk za jego wykonanie. Po zachowaniu psa widac ze nie bylo to cwiczone z psem na nieznanym mu nowym terenie. teraz praca taka jak od poczatku ale w zmiennych warunkach. Powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

wlasnie o to chodzi, ze probuje wszedzie i ze wszyskim ale guzik to daje bo nawet jak go do siebie przyiagne w koncu to mnie zlewa kompletnie:/

tylko jak sie pozadnie zmeczy to czasem zwroci na mnie uwage, a raczej nie na mnie tylko na serek... a jak juz pisalam umie sporo tylko reaguje jak mu sie widzi...

a z kastracja myslalam, ze moze przestanie zwracac uwage na "sucze" zapachy i bardziej skoncentruje sie na mnie...

Link to comment
Share on other sites

On mnie slucha tylko i wylacznie w domu na podworku za blokiem .

Moze przenos sie z tego podworka powoli. tzn czy ja wiem - po metrze? az znajdziesz sie na ulicy.

Tzn: jednego dnia rob cwiczenia tam, gdzi jeszcze slucha, nastepnego o metr dalej itd.

Mysle, ze przenoszenie wykonywania cwiczen ze spokojnego podworka od razu na ulice, to za duzy przeskok dla psiego rozumku.

Link to comment
Share on other sites

Dominika: w jakim wieku jest pies? Kayla: tak przystosowuje się szczeniaki do nowego/nieznanego= a my nie wiemy czy Herbi to szczenię :roll:

Zapraszamy na VI grupę/ gończe...my tam cały czas borykamy się z tym problemem/tam znajdziesz znawców (chociaż i Charciarze mają ten sam ból :-?...ale bywają na gończakach np Rotti Mod :P ). A kastracja to mówiąc oględnie/emotionkami (w Twoim przypadku i o ile mogłam doczytać :roll: ) to pomysł iście : 0X 0X 0X

Link to comment
Share on other sites

...

Na doroslego nie zadziala? Na mnie by zadzialalo, jakbym byla psem... ;-)

Hihihihi :lol: no to Ciebie też zapraszam na gończe biegacze...będziesz mogła nam służyć pomocą i radą...tak, z własnego doświadczenia :wink: :lol: ( i w Twoje łapki :drinking: )

Link to comment
Share on other sites

Herbek ma 5 lat. On slucha sie jak mu sie podba :/

Kayla. Nie wiem czy bym dala w ten sposob rade, bo w tym ogrodku tez nie zawsze i jeszcze mi sie z nim na ulicy :o nie zdazylo cwiczyc :P

A co do kastracji to i tak czy siak. Ze wzgledu na to ze mamy z nim problem jak sie wiosna zbliza :wink:

A co do gonczych to z beaglami mam kontak scisly na fz :P

Link to comment
Share on other sites

A kastracja to mówiąc oględnie/emotionkami (w Twoim przypadku i o ile mogłam doczytać :roll: ) to pomysł iście : 0X 0X 0X
kastracja nie jest chyba najszczęśliwszym pomysłem w tym przypadku.

A to dlaczego?

Nie mówię, że kastracja poprawi słuch 8) , ale zasadniczo jest dość "szczęśliwym" pomysłem.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

kastracja jest ZAWSZE dobrym rozwiazaniem w przypadku psow, ktorych sie nie zamierza lub ni epowinno rozmnazac.

Poprawia sluch zdecydowanie. ;)

A co do tego, ze pies pracuje w pewnych miejscach a innych nie - na zamknietych podworkach jestes pewnie jedyna atrakcja dla niego, wiec skupia sie bez wiekszego nadmiaru pracy z Twojej strony. Nad innymi miejscami trzeba sie troche (badz tez i solidnie) napracowac zeby pies zaczal zwracac uwage. Nie zrobi sie tego z dnia na dzien, ale po kilku rygodniach regularnyej pracy powinno zaczac byc widac efekty.

Trzeba zaczac od malych rzeczy i duuuzo je nagradzac. I tylko wtedy prosic o cos kiedy wiesz ze pies to zrobi. Na poczatku bedzie tych momentow niewiele, ale z czasem (o ile dobrze nagradzasz) pies sam sie bedzie napraszal zeby z Toba pracowac.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...