Jump to content
Dogomania

Kamyki a szkliwo zębów


Cockerek

Recommended Posts

Czy jak pies biega za rzucanymi kamieniami to szkodza mu one na szkliwo zebow? Nie sa to jakies specjalnie wielkie kamloty. Moj pies to uwielbia, na spacer biegnie tylko w jedno miejsce i pokazuje mi gdzie sa kamyki ktore mam rzucac. Probowalam zastopic je patykami ale te wcale go nie interesowaly. On se nawet kamyki czasem do domu zabiera :wink: . Uwielbia to!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Sądzę, że te kamienie mogą mu zaszkodzić, ponieważ ząb jest bardziej kruchy niż kamień, nawet jak bierze je delikatnie to może sobie zcierać szkliwo, czego konsekwencją mogą być ubytki. Staraj się raczej go tego oduczyć, może akurat przekona sie do patyków, albo szyszek. W ekstremalnym przypadku może niechcący połknąć jakiś mniejszy kamień i może być problem. Staraj się mu nie rzucać kammieni wogóle i ignoruj jego chęć podnszenia kamieni i zachęcania Ciebie do ich rzucania.

Link to comment
Share on other sites

Psy , ktore uwielbiaja zabawe kamykami najczesciej maja mocno spilowane zeby.To przykry widok kiedy otwiera sie pysk takiego psa , poniewaz kly i przednie zabale wygladaja jak uciete w polowie.

Jest tyle rzeczy , ktore moga sobie psy aportowac , ze sprobuj przekonac go do czegos innego.

Link to comment
Share on other sites

No i probowalam. I nic, patyki interesuja go na chwile i tak samo jego ulubiona pileczka. Nie rzucam mu czesto - ok. 2 razy w tyg jak idziemy na naprawde dlugi spacer. Ale mimo wszystko troche mnie to niepokoi. No to raczej powinny to byc miekkie przedmioty, co?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Nie rzucam mu czesto - ok. 2 razy w tyg jak idziemy na naprawde dlugi spacer. Ale mimo wszystko troche mnie to niepokoi. No to raczej powinny to byc miekkie przedmioty, co?

Co masz na myśli nie rzucam często (kamieni ?) ?? Uważam, że każdy jeden raz rzucony przez Ciebie kamień, to jest o jeden raz za dużo :-?

W ten sposób są marne szanse na oduczenie, jeśli mu ustępujesz i wogóle podnosisz przy nim kamienie.

Co do drugiej części wypowiedzi, zgadzam się, że powinny to być przedmioty miękkie, maksymalnie drewno, którego nawet najtwardsze gatunki zawsze poddadzą się pod kłami psa :santagri: .

Link to comment
Share on other sites

A są może jakieś kuleczki albo coś na kształt kamieni w sklepach zoologicznych? Tak mi teraz o głowy przyszło. Może pójdę i psrawdzę. Ale w zasadzie to te kamyczki na dworze to nie jest absolutna konieczność. I bez tego pies się wybiega i jest zadowolony po spacerze. Tylko po prostu wiem ze on to uwielbia :(

Link to comment
Share on other sites

To przykry widok kiedy otwiera sie pysk takiego psa , poniewaz kly i przednie zabale wygladaja jak uciete w polowie.

Muj pies terz tak miał ale on pilnował terenu muzeum i nie dało się wszystkim pracownikom muzeum wytłumarzyć że kamieni nie wolno rzucać

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...

Ludzie,nie chcę nikogo obrazić, ale chyba wystarczy choć odrobina wyobraźni żeby wiedzieć,że gryzienie, noszenie, łapanie kamieni i cegieł może psu wyrządzić wielką krzywdę! Proszę, myślcie!
Mój psiak jest ze schroniska. Poprzedni właściciele najwyraźniej uważali, że rzucanie psu kamieni jest doskonałą zabawą. :evil: Do schroniska trafił z wybitymi dolnymi siekaczami, kłami obciętymi jakby na pół (w poprzek i na górze, tak jakby zostało tylko 1/4 zęba!), reszta zębów też mocno starta. Wet nawet chciał kły usunąć, ale po konsultacjach okazało się że jednak można je uratować. Jednak pies już zawsze musi jeść miękki pokarm.

I zgadzam się z przedmówcą, każde pojedyncze rzucenie kamyka to o jeden raz za dużo!!! Swoją drogą jestem ciekawa kto psa tego nauczył, że teraz sam szuka kamieni i prosi o rzucanie... :-? Zalożę się że sam by na to nie wpadł!

Nie wspomnę już o takich konsekwencjach jak sytuacja gdy pies połknie kamień! Zdarzały się przypadki śmierci!!! jeśli kamień jest za duży by przejść przez jelita, zatka przewód pokarmowy i nieszczęście gotowe!

Kupujcie psom twarde piłki odpowiedniej wielkości (nie za małe!)np.takie które się nie odbijają i upadają jak kamień, lub inne tego typu zabawki z twardej gumy.
A kamyki niech się staną dla Was i waszych psów tematem tabu. :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='AśkaK'] Wet nawet chciał kły usunąć, ale po konsultacjach okazało się że jednak można je uratować. Jednak pies już zawsze musi jeść miękki pokarm. [/quote]
Co wet zrobi z klami?

[quote] Swoją drogą jestem ciekawa kto psa tego nauczył, że teraz sam szuka kamieni i prosi o rzucanie... :-? Zalożę się że sam by na to nie wpadł! [/quote]
U mnie pies zawsze mial duzo zabawek, na kazdy spacer zabieralam mu pilke, ale on sobie znalazl kamien, ja nigdz nie dalabym mu takiej zabawki. Na poczatku bzlz to male kamyki i je bral do pyska, pozniej znajdywal wieksze i toczl nosem.

[quote]Kupujcie psom twarde piłki odpowiedniej wielkości (nie za małe!)np.takie które się nie odbijają i upadają jak kamień, lub inne tego typu zabawki z twardej gumy.
A kamyki niech się staną dla Was i waszych psów tematem tabu. :wink:[/quote]
U nas duze, twarde pilki nie przejda, kamien jest kamieniem, a w pilke trzeba wbic zebz, rozgryzc na male kawalki.

Moj pies oprucz kamieni lubi duze bryly lodu i ziemi oray metalowe przedmioty i swoje miski. Tak samo jak kamienie tocz nosem i probuje brac w zeby.
Czasami to juz mi sil brakuje, zebz z tzm walczc. :evil:

Link to comment
Share on other sites

O rany, Kati, to faktycznie masz łobuziaka!!! :lol: No i muszę przyznać że mnie zaskoczyłaś, pierwszy raz słyszę o psie który od piłki woli kamienie, a dla relaksu przerzuca metalowe miski. :lol:
No to tu już chyba nic się nie da zrobić, widać psiak ma takie nietypowe hobby. :wink: Można tylko pilnować by bawił się takimi rzeczami jak najrzadziej...ale to pewnie trudne, bo skoro nawet własna miska jest dobra do zabawy... :-? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Jak znajde ta stara miske to wstawie fotki i zobaczsz do czego moj pies jest zdolny. :evil: najgorzej jak miska przewroci sie dnem do gorz, to wtedz mam calz trawnik przekopany. :lol:
kiedzs mialam wielka pokrzwke od wiadra (ok. 50 cm srednicz), to lapal ja na uchwyt na srodku i biegal jak z tarcza. :lol:
teraz na dzialce nie ma tego tzpu zabawek i wszstkie kamienie musialam usunac, ale na spacerach musze go calz czas pilnowac. :x

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='AśkaK']O rany, Kati, to faktycznie masz łobuziaka!!! :lol: No i muszę przyznać że mnie zaskoczyłaś, pierwszy raz słyszę o psie który od piłki woli kamienie, a dla relaksu przerzuca metalowe miski. :lol:
[/quote]
Ja tez takiego psa miałam, mój mi do domu znosił kamienie, sam na to wpadł.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

to jeszcze mi powiedzcie, czy zmrożone bryły śniegu i lód też powoduje zcieranie się zębów. :roll:
Bo u nas kazdy spacer wyglada tak, ze Raptus robi szybkie siusiu i zaraz szuka "zabawki". :evil_lol: Najpierw próbuje to rozdrapać na mniejsze kawałki, a potem pomaga zebami rozgryźć na całkiem grobne kawałki. :mad:
Staram sie mu to uniemożliwic, ale nie zawsze mi się udaje. :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[B]Kati[/B] moja kamykami się nie interesuje ale bryłkami śniegu- owszem :roll:
I teraz też się zastanawiam czy to jej nie zaszkodzi :crazyeye:

Ona sama do pyska nie weźmie, tylko się w taką bryłkę wpatruje i czeka aż jej kopnę :oops: bardzo to uwielbia, na komendę "wypluj" wypuszcza i patrzy żeby jej znowu kopnąć :lol:

Co do kamieni- sunia mojego kolegi, mieszaniec husky, przez takie rzucanie kamyków straciła zęba :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...