Jump to content
Dogomania

Promowanie swoich piesków (oferty krycia)


Wiza

Recommended Posts

Właśnie dzisiaj dostałam pocztą list, który jakby reklamował reproduktora + zdjęcie pieska, troche mnie to zdziwiło nie spodziewałam sie takiego czegoś :lol:
Czyy wy także dostajecie takie 'reklamowki' ??
Ogółem miłe to nawet ale napewno nie pokryje mojej suni takim psem z listu, ponieważ nie chce kryć jej w polsce.

Link to comment
Share on other sites

Dla mnie to trochę dziwne i niesmaczne :roll:. Słyszę czasem o podobnych sytuacjach od znajomych i zawsze mnie zastanawia jakiej tak naprawdę klasy jest dany pies, skoro "wciskają" go w taki sposób. O naprawdę dobrym psie jest z reguły i tak głośno - i łatwo trafić na informacje o nim.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toller-Fox']Dla mnie to trochę dziwne i niesmaczne :roll:. .[/quote]
Znam ludzi, do których dochodziły takie informacje. Widziałam też rozdawane na wystawie ulotki, laminowne, z fottami. Pełna profeska! Jako człowiek od reklamy nie widzę w tym nic złego. A jako, że "szewc bez butów chodzi", ja tego nie czynię :evil_lol:.
[quote name='Toller-Fox']O naprawdę dobrym psie jest z reguły i tak głośno - i łatwo trafić [/quote]
Dodam jeszcze - panują sezonowe mody na krycia określonym reproduktorem ...:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

i wiecej :) Goran jest ojcem moich szczeniąt, p.Basia zrobiła sobie niedawno str i w ten sposób próbuje zapewnić Goranowi upojne chwile hihi ona jest fajną kobitą i poprostu chce zeby sobie psiak pociupciał:eviltong: ja nie chciałam kryć na śląsku i szukałam gdzieś indziej i tak trafiłam na Gorana

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gola'] poprostu chce zeby sobie psiak pociupciał[/quote]

:roll: Jak można kryć psem, żeby sobie pies "pociupciał"?
Odkrywamy więc, .że nie kryje się po to, żeby coś do rasy wnieść, dlatego, że pies jest, zdrowy, piękny i ma dobry rodowód... tylko po to, żeby miał pies "przyjemność"..?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']:roll: Jak można kryć psem, żeby sobie pies "pociupciał"?
Odkrywamy więc, .że nie kryje się po to, żeby coś do rasy wnieść, dlatego, że pies jest, zdrowy, piękny i ma dobry rodowód... tylko po to, żeby miał pies "przyjemność"..?[/quote]

:lol::lol: Pies też człowiek! Przyjemność mieć powinien :evil_lol:! A nie tylko wykonywać te śmieszne ruchy, niegodne gentelmana, i do tego dla kasy :eviltong:! No .... Zawsze można mu zrobić wazektomię i wtedy .....!!!! Sama przyjemność bez konsekwencji :eviltong::evil_lol:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tolutkowa']:lol::lol: Pies też człowiek! Przyjemność mieć powinien :evil_lol:! A nie tylko wykonywać te śmieszne ruchy, niegodne gentelmana, i do tego dla kasy :eviltong:! No .... Zawsze można mu zrobić wazektomię i wtedy .....!!!! Sama przyjemność bez konsekwencji :eviltong::evil_lol:.[/quote]

Rozumiem, że Tolkowi zapewniłaś i wyżywać się może :-) Mój pies ma skłonności pedofilskie (i nie tylko :-)) więc ja go raczej musze wyciszać :-) Chce gwałcić wszystko co młode i/albo wykastrowane a/albo jest cavalierem :-) Ot, taki mały zboczeniec.

Ale rozumiesz, Wiolu, że krycie psem "żeby krył" troche mnie przeraża...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gazuś']
Ale rozumiesz, Wiolu, że krycie psem "żeby krył" troche mnie przeraża...[/quote]
Wiem, wiem :lol:! Pożartowałam sobie trochę :evil_lol:! Tolek małych nie gwałci, raczej unika bo w kostki skubańce kąsają, ale jak się z braciszkami spotka ... Cenzem i Colombo Bajtem zwanym, to dopiero mamy bal samców :diabloti:!
A wracając do tematu to Gorana poznałam na jakimś spotkniu sekcji kiedy jeszcze mieszkałam w Łodzi. Bardzo miły pies i mnie się nawet podobał. Co prawda najbardziej rzuciło mi się w oczy jego ułożenie, które wręcz odbijało na tle małolatów, którym głupoty były tylko w główkach :evil_lol:. Nie sądzę aby właścicielka mówiła poważnie o "ciupcianiu dla przyjemności". Zapamiętałam ją i męża jako zrównoważonych, miłych ludzi ...

Link to comment
Share on other sites

zwrot ciupcianie dla przyjemności był zartobliwy;) chodziło mi o to ,że właśnie nie robią roboty typu krycie dla krycia nas przyjęli pod swój dach na trzy dni i ugościli całym sercem a pieski miały przez trzy dni raj ;) ogródek, wspolne spacerki, czas na amorki kiedy przyszła im ochta, czas na zabawę i relaks. nic na siłę na zasadzie jak to nieraz bywa - tu i teraz. Goran jest pięknym, dużym, o ciemnym umaszczeniu samcem i jak zostało powiedzianie pięknie ułożonym dzieci po nim są git. Na miejscu mieliśmy wgląd do wszystkich dokumentów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gola']umaszczeniu samcem i jak zostało powiedzianie pięknie ułożonym dzieci po nim są git. Na miejscu mieliśmy wgląd do wszystkich dokumentów.[/quote]

Szkoda w takim razie, że ani w ofertach ai na stronie nic nie zostało wspomniane np o wynikach badań :(

Link to comment
Share on other sites

Szkoda... ale obowiązek badań na dysplazję obowiązuje psy urodzone od 2006 r. Nie można zakazać krycia psem bez badań bo decydują o tym sami własciciele suczek i to do nich należy wybór reproduktora. Nie ma też żadnej gwarancji że psy zdrowe urodzą również zdrowe szczenięta - jest tylko większe prawdopodobieństwo.
Świadomość przyszłych właścicieli jest już duża, więc maja prawo wyboru szczenięcia - po rodzicach przebadanych lub nie :lol:.



[quote name='Gazuś']Szkoda w takim razie, że ani w ofertach ai na stronie nic nie zostało wspomniane np o wynikach badań :([/quote]

Link to comment
Share on other sites

[quote]Nie ma też żadnej gwarancji że psy zdrowe urodzą również zdrowe szczenięta - jest tylko większe prawdopodobieństwo.
[/quote]
Czyli idąc tym tokiem myślenia, badać nie trzeba, bo i tak nie ma 100% pewności, że szczenięta się urodzą zdrowe?
Gdyby każdy hodowca tak myślał, to co drugi golden byłby dysplatykiem podejrzewam...

Co do tematu głównego - reklama jak reklama, niech ludzie robią co chcą, mnie zastanawia jedynie czy mają pojęcie co i czy w ogóle ich pies wnosi do hodowli GR w Polsce.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście, że nie jest zakazane (gwoli ścisłości to psy urodzone po 2007 roku muszą być badane :)), ale wg mnie wykorzystywanie braku nakazu i rozmnażanie psów "niesprawdzonych", że tak powiem, świadczy jedynie o braku odpowiedzialności hodowcy.
Ale cóż, to Polska, nie Francja - Elegancja. :diabloti: Oby tak dalej, a zajdziemy dokładnie do nikąd! :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...