Jump to content
Dogomania

Pomocy!Pogryzł mnie MÓJ pies!


GSPZ Amicus

Recommended Posts

[quote name='takaradosna']

kiedy pies jest zbyt nahalny i usiłuje mnie zmotywowac do tego co on chce[w tym momencie jest to głaskanie] ignoruję go, a gdy przestanie, sama zachęcam go do zabawy, dosłownie po sekundzie, lub wołam go, bo go pogłaskać tyle, na ile ma ochotę. To też swego rodzaju ustalanie hierarchii, bo to od samca alfa zależy kiedy i co sie dzieje... i to właśnie przewodnik watahy ustala kiedy i na co jest czas, a wilka położonego niżej w hierarchii, mówiąc brzydko "olewa" ...

[/quote]
Zapomnij wreszcie o tej hierarchii ;)
Przede wszystkim naucz psa komend "leż" i "na miejsce". Moga byc jakieś inne ale dotyczace tych czynnosci. Gdy pies Cie molestuje to go[B] nie ignoruj[/B] tylko jezeli nie masz ochoty na zabawe [B]powiedz mu co ma robić.[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='takaradosna']
Moim zdaniem [też o tym czytałam] jest to okazanie,że to nie pies będzie decydował o czasie zabawy, a człowiek.
[/quote]

to pies potrzebuje zabawy z czlowiekiem. a czasem potrzebuje spokoju. wiec dlaczego czlowiek ma o tym decydowac?
co innego, zniechecanie psa do brutalnej zabawy (mocne podgryzanie, skakanie itp.) - wtedy czasem trzeba taka zabawe przerwac (jesli nie chce miec podartego ubrania i sladow zebow na rekach...). odmawianie pieszczot? po co? dlaczego?

[quote name='takaradosna']
To też swego rodzaju ustalanie hierarchii, bo to od samca alfa zależy kiedy i co sie dzieje... i to właśnie przewodnik watahy ustala kiedy i na co jest czas, a wilka położonego niżej w hierarchii, mówiąc brzydko "olewa" ...
[/quote]

widze, ze jestes bardzo przywiazana do teorii dominacji.
polecam uwadze watek:
[url]http://www.szkoleniepsow.fora.pl/toria-dominacji-fragment-ksiazki-barry-ego-eatona-t343.html[/url]
a szczegolnie cytat z pierwszego postu:

"Nie musimy być alphą, dominantem czy przywódcą stada, podobnie jak nasz pies. Najważniejsze abyśmy byli właścicielami odpowiedzialnymi za prawidłowe kierowanie naszym psem, kształtowanie i wpływanie na jego zachowanie poprzez prawidłową socjalizacje i trening, dzięki czemu będzie mógł żyć razem z nami w harmonii."

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...