Jump to content
Dogomania

Tropami tollerów


Recommended Posts

Witajcie,
pomyślałam, że może zaczniemy sie dokładnie informować o nowych tollerkach na horyzoncie.
Ja dzisiaj rozmawiałam telefonicznie z bardzo sympatycznym facecikiem, który prowadzi szkołę dla psów Baritus. Okazało sie, że w zeszłym roku miał na szkoleniu 4 tollerki i sam też ma rudaska i to bardzo utytuowanego! - ale podobno niechętny z niego aporter. Udzielił mi kilku rad, jak sprawdzić pieska przed wyborem, aby nadawał się do sportu. Kazał sprawdzić reakcje i powiedział, że jak będę miała kłopot z interpretacją zachowań, to mam jeszcze do niego przed podjęciem decyzji zadzwonić. Ci tollerkomaniacy to fajni ludzie!

Jak już pojawię się w psim przedszkolu, to będe śledziła pojawiające się tam tollerki.

Wasz Detektyw

Link to comment
Share on other sites

Śledź, śledź, dobrze mieć wywiadowcę w W-wie :lol::cool3:
Baritusów znam, z tego co wiem ten utytuowany psiak to Voodoo, i nei jest ich tylko rodziny szwedzko-polskiej; żona tego Pana którego znasz, jest handlerem (czyli wystawia psiaki na wystawach) i ona najczęściej ze Scotim- bo tak się psiak zwie- jeździ. Rozmawiałam z nimi kilka razy na zawodach- generalnie mówili właśnie że psiak do pracy raczej się nie rwie.
Ciekawa jestem kto był z Rudymi u niego na szkoleniu- podpytaj jak będziesz mogła!

Link to comment
Share on other sites

ja mam tollerke u siebie na szkoleniu.niestety nei znam przydomka.ma na imie koka a jej pancio tomek:p .jak nagramy filmik z posluszenstwa to wrzuce tutaj.:cool3: :p.ladnie sobie radza i juz niedlugo zaczna pokazywac sie na zawodach[mam nadzieje;)].

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']ja mam tollerke u siebie na szkoleniu.niestety nei znam przydomka.ma na imie koka a jej pancio tomek:p .jak nagramy filmik z posluszenstwa to wrzuce tutaj.:cool3: :p.ladnie sobie radza i juz niedlugo zaczna pokazywac sie na zawodach[mam nadzieje;)].[/quote]
Wrzucaj, wrzucaj- bardzo jestem ciekawa jej pracy. A w jakim jest wieku?
Nie znam chyba Koki, jak ich spotkasz to może zparoponuj im Dogomanię - jest nas już tu sporo :cool3: a ja bardzo serdecznie powitam każdego pracującego Tollera :multi:
A co robicie? PT, OBI, agility, coś innego?

Link to comment
Share on other sites

Oj Toller Fox - Ciebie to niczym nie można zaskoczyć. A ja myśałam, że takiego newsa mam!!! Wiesz właśnie się zorientowałam, ze mój program internetowy nazywa się Mozilla [U][B]Firefox!!!

[/B][/U]A śledzić będę oczywiście i informować na bieżąco. A jeszcze jedno - już w baritusowym przedszkolu zaczynaja używać klikera. To chyba fajnie prawda? Właśnie zamierzam sobie kupić książkę na ten temat. Oczywiście Ty ten temat zaczęłaś, a mój TŻ nie chce już mnie słuchać, jak ciagle mu opowiadam o nowych metodach, karmach, szkoleniach, agility itp itd...

Niech już ten piesek będzie.....
Dzisiaj mi sie śniło, że po odbiór pojechał sam mój TŻ i przywiózł "tollera" dorosłego, w biało czarne łaty i ślepego na jedno oko...

Ty wszystko wiesz, jak się nazywa ta jednostka chorobowa?:crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='blanol']Ty wszystko wiesz, jak się nazywa ta jednostka chorobowa?:crazyeye:[/quote]
To Delikatny Oblęd Przed Kupnem Tollera :p

[quote name='blanol'] Wiesz właśnie się zorientowałam, ze mój program internetowy nazywa się Mozilla [U][B]Firefox!!!
[/B][/U][/quote]
Chyba muszę sobie kupić suczkę, i nazwać ją Mozilla :diabloti::lol:
Kliker jest fajny- i to naprawdę dobre narzędzie szkoleniowe. Zajrzyj sobie jeszcze na tą listę co dałam na Tollerowym wątku adres, oni na pewno polecą Ci morze książek na temat- tak naprawdę to nie jak psa uczyć, tylko jak siebie nauczyć posługiwania się klikerem :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']ja mam tollerke u siebie na szkoleniu.niestety nei znam przydomka.ma na imie koka a jej pancio tomek:p .jak nagramy filmik z posluszenstwa to wrzuce tutaj.:cool3: :p.ladnie sobie radza i juz niedlugo zaczna pokazywac sie na zawodach[mam nadzieje;)].[/quote]

Rozumiem, że to szkolenie w Baritus? Jeśli tam chodzicie, to skrobnij parę zdań, jak Ci się tam podoba, my zaczniemy pewnie od połowy października przedszkole

Link to comment
Share on other sites

toller-fox-no to jakos sie sprezymy do filmiku.generalnie robimy pt.sunia pracuje lupowo na gryzaki i pilki.niedlugo zajmiemy sie sladami.wiem ze tomek bywa na dogo ale chyba nigdy nic nie napisal:evil_lol: .w planach jest ptt tak przyszlosciowo.ale przewdonik powolutku uczy sie prowadzic psa sportowo a wiesz ze to proces "dojrzewania":evil_lol: .musi byc gotowy na kolejny etap.bo za wysoka poprzeczka od razu to tylko chaos tworzy.spytam sie tomka jutro jaki ma przydomek koka.to moze wam to cos wiecej powie.-moze powiem tez ze go wkopalam na dogo i sie sam odezwie8).bardzo milo pracuje sie z tollerkiem.

blanol-nie, nie szkole w baritusie.;).napewno bedziesz zadowolony z baritusa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toller-Fox']To Delikatny Oblęd Przed Kupnem Tollera :p



Kliker jest fajny- i to naprawdę dobre narzędzie szkoleniowe. Zajrzyj sobie jeszcze na tą listę co dałam na Tollerowym wątku adres, oni na pewno polecą Ci morze książek na temat- tak naprawdę to nie jak psa uczyć, tylko jak siebie nauczyć posługiwania się klikerem :roll:[/quote]

Mozilla - niegłupio brzmi, zawsze lepiej niż mozarella!
Pani Profesor - zadanie już dawno wykonane - wszystko przeczytane, a ksiązka wybrana" Kliker - skuteczne szkolenie psa" z DVD

Link to comment
Share on other sites

[B]Ayshe[/B]- Szkolenie na łup, a w zasadzie na aport ;) się nieźle sprawdza, a najlepiej jak to jest przeplatane jakąś formą aktywności. My ćwiczymy do OBI i agility + podstawy myśliwskie (stąd omijam PTT bo zależy mi zeby nie szedł po śladzie ludzkim). Pytaj, pytaj człowieka jutro- ja tu będę czekać na wieści :evil_lol::multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='blanol']Mozilla - niegłupio brzmi, zawsze lepiej niż mozarella!
Pani Profesor - zadanie już dawno wykonane - wszystko przeczytane, a ksiązka wybrana" Kliker - skuteczne szkolenie psa" z DVD[/quote]
Mam znajomą w Danii, z Tollerką, która to znajoma i jej mąż są programistami- suczka nazywa sie Delphi (język programowania) :evil_lol:
Na tym świecie nic mnie nie zdziwi już chyba :razz:
Książka super, ja bym jeszcze dorzuciła rekreacyjnie "Najpierw wytresuj kurczaka"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Toller-Fox'][B]Ayshe[/B]- Szkolenie na łup, a w zasadzie na aport ;) się nieźle sprawdza, a najlepiej jak to jest przeplatane jakąś formą aktywności. My ćwiczymy do OBI i agility + podstawy myśliwskie (stąd omijam PTT bo zależy mi zeby nie szedł po śladzie ludzkim). Pytaj, pytaj człowieka jutro- ja tu będę czekać na wieści :evil_lol::multi:[/quote]no tak..w sumie to aport nie?:cool3: .tyle ze aport to regulaminowy dla mnie..taki skrot ale rzeczywiscie w koncu pies oddaje:evil_lol: .spytam sie jutro.i ponagabuje troche zeby cos napisal:cool1:

Link to comment
Share on other sites

W ubiegłym roku jako sympatyk piesków Waszej rasy usiłowałam w Warszawie znaleźć Tollery - niestety bezskutecznie tzn. zobaczyłam kilka ale nigdy później nie doszło do spotkania ani utrzymywania ze sobą jakichkolwiek kontaktów.
Podczas Krajowej wystawy chyba 8 września poznałam hodowcę z Serbinowa z ich 4 pieskami, w następnym dniu przed PKiN był zjazd Retrieverów i widziałam dwie śliczne suczki. Wiem o nich tylko tyle że mieszkają na Bródnie.

Link to comment
Share on other sites

Czołem!

Tu Tomek.

Zmuszony przez Przewodniczącą zawiązanego dziś Kółka Feministycznego (zwanego również grupą szkoleniową) wypowiadam się :P

Toller Fox - Koka jest na Twojej stronie: ACOLADA Capella Vis Comica i chyba wszystko jasne.

Link to comment
Share on other sites

Hahaha!!! Wiedziałam!!!!!
Tak coś mi świtało- ale zanim mi zaświta do końca, to lubie sprawdzić :evil_lol:
Zapraszamy kolegę z Koką do Tollerowego wątku - [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=6622355#post6622355[/URL]
Moze jakies nowe zdjątka?
Kiedy startujecie w zawodach? A może spróbujecie obedience też?
Strasznie się cieszę że pracujecie z małą - oby więcej takich ludzi :multi:

[B]Ayshe[/B]- wyciśnij z Koki siódmy psi pot- Tollery potrafią pracować, i to naprawdę rewelacyjnie; ostatnio widziałam w Szwecji kilkaset pracujących Tollerów, które pracowały jak nakręcone niesamowicie maszynki. Tomek jeszcze nie wie co go czeka :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='colcoa']Czołem!

Tu Tomek.

Zmuszony przez Przewodniczącą zawiązanego dziś Kółka Feministycznego (zwanego również grupą szkoleniową) wypowiadam się :P

Toller Fox - Koka jest na Twojej stronie: ACOLADA Capella Vis Comica i chyba wszystko jasne.[/quote]:diabloti: :diabloti: :diabloti: :diabloti: .noooo facetow jakos rzeczywiscie malusio jest:cool1: :roll: :cool3: .
toller-fox-o "poty" sie nie martw:razz: :diabloti: .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']
toller-fox-o "poty" sie nie martw:razz: :diabloti: .[/quote]
Się nie martwię :diabloti: :cool3:
A poważnie, to myślę że małą na dużo stać- mama z niezłym "napędem" jeśli chodzi o robotę, tata pracujący- córeczka nei ma wyjścia, musi dobrze pracować :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...