Jump to content
Dogomania

pielęgnacja sierści - podsumowanie


leganka

Recommended Posts

Pytanie o preparaty na przebarwienia pod oczami (bio-groom, KW, ISB, 1 All Systems, Herry,może macie inne wypróbowane), zastanawiam się który wybrać, więc proszę podzielcie się waszymi doświadczeniami z tymi preparatami, jak "zadziałały" na waszych yorkach.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Replies 164
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='tree']mój york który ma już 2latka ma bardzo delikatny włos tzn. jest on cieniutki ale jest go bardzo duż i tu jest problem gdy [B]tylko wysuszę mojego yorka jego włosy są proste ale gdzy tylko usiądzie jego włosy "zaginają się" i znów są pofalowane[/B] obecnie używam kosmetyków iv san bernarda - nie wiem co robić :-( bardzo proszę o szybką odpowiedź i podanie przykładowych kosmetyków które powinny temu zaradzić :roll:[/quote]

Moze twoj pies ma taka nature? Niektore yorki maja pofalowane wlosy i nie da sie z tym nic zrobic:shake: (chyba, ze na jakis moment)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tree']Magda_Miki ale mi nie chodzi tutaj o jego urodę ale o to, że wychodząc z nim na ring sędziowie uważają, że mój pies jest nie przygotowany pod względem szaty a jest bardzo ładnym psiakiem i zależy mi na pokazaniu go z jak najlepszej strony i uzyskaniu jak najwyższych lokat na wystawie[/quote]

No to ja mysle, ze powinni sie tutaj wypowiedziec sami wystawiajacy. Moze gdzies tutaj beda:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tree']Magda_Miki ale mi nie chodzi tutaj o jego urodę ale o to, że wychodząc z nim na ring sędziowie uważają, że mój pies jest nie przygotowany pod względem szaty a jest bardzo ładnym psiakiem i zależy mi na pokazaniu go z jak najlepszej strony i uzyskaniu jak najwyższych lokat na wystawie[/quote]
Moja też ma taki włos, zaraz po kąpieli mokry włos jest falowany. Na ostatnią wystawę wieczorem kąpiel, szuszenie, prostowanie - rano - znowu fale, więc znowu prostowanie, zanim dojechaliśmy ze Szczecina do Gorzowa - zgadnijcie - fale jak by wcale nie były prostowane. Taka uroda, pozostaje nam mieć dużo cierpliwości do prostowania włosa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beatkacg']Moja też ma taki włos, zaraz po kąpieli mokry włos jest falowany. Na ostatnią wystawę wieczorem kąpiel, szuszenie, prostowanie - rano - znowu fale, więc znowu prostowanie, zanim dojechaliśmy ze Szczecina do Gorzowa - zgadnijcie - fale jak by wcale nie były prostowane. Taka uroda, pozostaje nam mieć dużo cierpliwości do prostowania włosa.[/QUOTE]

Jakim sensem jest prostowanie psa trzy-krotnie? Włos prasujemy przed wejsciem na ring, bo jeśli ma on naturę falowana to przez noc i tak wroci do poprzedniego stanu, a pamietaj, ze prostowanie strasznie niszczy i wysusza włos, wiec oszczędzajmy go przed tym zabiegiem i wykonujmy go wtedy gdy jest konieczny ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grygy']Jakim sensem jest prostowanie psa trzy-krotnie? Włos prasujemy przed wejsciem na ring, bo jeśli ma on naturę falowana to przez noc i tak wroci do poprzedniego stanu, a pamietaj, ze prostowanie strasznie niszczy i wysusza włos, wiec oszczędzajmy go przed tym zabiegiem i wykonujmy go wtedy gdy jest konieczny ;)[/quote]
Wcześniej nie przygotowywałam mojej psicy na wystawę - ta wystawa to był nasz debiut i wieczorem po kąpieli i suszeniu niestety trzeba było troszkę prostować włos, rano gdy wstałam okazało się że efekt prostego włosa minął, więc przed wyjazdem powtórka bo na samej wystawie nie zawsze jest taka możliwość. Teraz sama już wiem że wieczorem nie ma co włosa męczyć, tylko rano, za pierwszym razem tego się nie wie, mam nadzieję że następnym razem wyjdzie nam lepiej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='beatkacg']Wcześniej nie przygotowywałam mojej psicy na wystawę - ta wystawa to był nasz debiut i wieczorem po kąpieli i suszeniu niestety trzeba było troszkę prostować włos, rano gdy wstałam okazało się że efekt prostego włosa minął, więc przed wyjazdem powtórka bo na samej wystawie nie zawsze jest taka możliwość. Teraz sama już wiem że wieczorem nie ma co włosa męczyć, tylko rano, za pierwszym razem tego się nie wie, mam nadzieję że następnym razem wyjdzie nam lepiej.[/QUOTE]
Rozumiem, nerwy...stres..z prasowaniem na wystawie, nie ma sie co tak martwić, zawsze dobroduszni organizatorzy udostepnią Ci gniazdko

Link to comment
Share on other sites

[quote name='grygy']Rozumiem, nerwy...stres..z prasowaniem na wystawie, nie ma sie co tak martwić, zawsze dobroduszni organizatorzy udostepnią Ci gniazdko[/quote]
Może nie nerwy i stres ale "wiercipięstwo" mojej psicy jak widzi inne psy. Ona wtedy chce się bawić i nie w głowie jej cierpliwe stanie przy zabiegu pielęgnacyjnym, co innego w domu gdy żaden inny pies jej nie rozprasza. Dziś rano przed wystawą byłam zmuszona troszkę ją poprostować i pomimo że potem jechaliśmy 150 km i trochę czekaliśmy na swoja kolej, to nawet mi się za bardzo nie "pofalowała"
Pozdr.

Link to comment
Share on other sites

Witam,
chciałabym zadać jedno pytanie odnośnie papilotów, pierwszy raz zrobiłam swojej suni papiloty przy mordce dwa i co dalej...?? Mają sobie tak wisieć z tydzień do następnej kąpieli?? a poza tym jak je rozwinęłam na chwilkę to te włosy były strasznie pogięte, czy im to nie szkodzi?? Proszę o info o papilotach, a jeżeli już taki temat był to bardzo przepraszam.
Pozdrawiam
Monika

Link to comment
Share on other sites

no własnei mógł by ktos powiedzic cos wiecej o tych papilotach jak czesto zmieniac i wogole-wiem ze tamat był wielokrotnie poruszany ale co z tym jak włosy sa pogiete i jak czesto zmienia i wogole prosimy o porady acha i piesek musi byc ubrany tez w ten kombinezon:razz:

Link to comment
Share on other sites

Melinda, od jak dawna papilotujesz swoje Yoraski?? ja jak swoją pierwszy raz oddałam do YC na papiloty to sie tak na mnie obraziła że hej, uszy skuliła, nie chciała jeść, pić, nie chciała na dwór wychodzić:placz: i tak sie na mnie patrzyła z wyrzutem.. nie mogłam tego znieść i wszystko jej zdjęłam bo nie mogłam patrzeć jak sie męczy:oops: . a teraz pomału ją przyzwyczajam i założyłam jej tylko dwa koło mordki żeby nie zjadała tych swoich włosków, no i nie wiem co dalej... ile to trzymać ...i czy te włosy są na pewno dobrze zabezpieczone:shake: , wcześniej smaruje je woskiem od YSB.
Pisze dlatego tutaj ponieważ widze że jest to temat najczęściej odwiedzany o pielęgnacji. Czekamy razem z melindą na jasne wskazówki co dajel z papilotami i pogniecioną sierścią..
Pzdr,
Monika

Link to comment
Share on other sites

częstotliwość zmieniania papilotów zależy przede wszystkim od włosa jaki ma nasz pies, możemy je zmieniać codziennie lub co drugi dzień - przed papilotowaniem trzeba KONIECZNIE :mad: naoliwić szatę a następnie nałożyć papiloty - przy przyzwyczajaniu psiaka do papilotów najlepiej założyć na początku dwa maksymalnie trzy papiloty w dowolnych miejscach aby psiak przekonał się, że to nic strasznego. :smhair2:
Co do ubranek to noszą je psiaki, które zdejmują sobie papiloty :nono: lub też drapią się i wyrywają włos

Link to comment
Share on other sites

Jezeli chodzi o papilotowanie to bardzo ładnie ma to opisane Yoreczka na swojej stronie. Z tego co czytałam papiloty trzeba zmieniac co dwa góra co trzy dni,ale o tym wszystkim napisała Yoreczka.Ja swojej suni nie papilotuje,ma piekny jedwabisty włos ,który systematycznie natłuszczam.Kiedys była papilotowana i źle sie to skończyło gdyz poobgryzała sobie włoski.
Pozdrawiam Renata

Link to comment
Share on other sites

[b]Nane[/b], co do ubranek nie zgodze sie z Tobą... Ubranko nie ma tylko na celu zabezpieczeniu papilota przed wydrapaniem itd, ale zauważ, że psiak szalejąc po domu łatwo wytrze włos nie drapiąc go. Kubrak też chroni papiloty przed zabrudzeniem i kurzem, a jest to ważny aspekt sprawy.

Co do pogiętego włosa w papilotach :evil_lol: jest to normalne i nie ma się czym martwić - dobrze naoliwiony włos jest wystarczająco zabezpieczony w papilocie.

Co do częstotliwości papilotowania - to jest indywidualna sprawa u każdego psa, sami musimy ustalić jak często zmieniamy papilota. opieramy się na dwóch podstawowych wyznacznikach 1. Naoliwienie - gdy widzimy ze włos jest suchy, musimy ''dolac'' oleju do papilotów 2. Stan włosa - mam tu na mysli kołtuny - oczywistym jest fakt, ze jesli włos jest bardzo skołtuniony, to należy zmienić papilota, aczkolwiek nie rozczesywać włosa całkowicie, tylko go przeczesać. Po krótkim czasie zauważymy, jaki okres miedzy papilotowaniem jest najbardziej odpowiedni dla naszego pupila

[B]Yoko Ono[/B] papilotwanie zaczynasz od wąsów i brody, potem kucyk i reszta papilotów, wiadomo, ze tam gdzie włos jest za krótki, nie zakładasz papilotów, bo nie ma po co - nic na siłe. Najważniejsze jest stopniowe przyzwyczajenie psa do tych ''dziwnych torebeczek'', reszta pójdzie już z górki

No to na tyle moich wywodów ;)
życze powodzenia w papilotowej zabawie
pozdrawiam
Maciek

Link to comment
Share on other sites

[B]Tree[/B] Niestety w takiej sprawie pomóc nie moge - to jest taki typ włosa - falujący się, moja sunia nawet po nocy ma włos prościutki jak drucik. Niestety na taki typ włosa nic nie zaradzi się - pozostaje tylko prasowanie na wystawie.

Link to comment
Share on other sites

a ja mam inne pytanie Rozmawialam z Pania ktora hoduje yorki i zna sie na nich lepiej niz ja i polecila mi kosmetyki all systems teraz stosowalam serie zielone jabluszko iv san bernard i ..zamierzam sprobowac all systems tylko tak nie wiem co kupic jakie odzywki szampon to wiem ale jaka odzywke bo tam jest pelno kosmetykow a ja nie wiem ktore nazwy brac pod uwage...prosilabym o mala pomoc w tym zakresie bo w iv san bernard nie bylo takiego wyboru szampon i odzywka a tam jest conajmniej 10 odzywek..i nie wiem czy jedna czy 2 potrzeba ehh:(

Link to comment
Share on other sites

Stosuję kosmetyki All Systems (szampon i odżywka). Testowałam inne, ale nigdy włos nie był tak pięknie błyszczący. Oprócz tego kosmetyki te są bardziej wydajne, np. bardziej niż Herry. Włos Bazyla jest pięknie błyszczący. Po kąpieli nakładam odżywkę, zawijam psiaka w ręcznik i trzymam ją na włosie ok 30 minut. Dopiero potem ją spłukuję. Mamy wtedy czas na przytulanki i na małą drzemkę. Włos jest zupełnie inny niż wtedy gdy nakładam odżywkę i po chwili ją spłukuję. Warto spróbować. Każdy włos jest jednak inny, tak jak u ludzi, i to co u jednych jest o.k. u drugich się nie sprawdza. Warto przetestować, tak jak ja to zrobiłam, i wybrać to co będzie pasować.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...