Jump to content
Dogomania

Karmy z owcą - co polecacie???


dzurga

Recommended Posts

Jak w temacie. Chodzi o to jakimi karmami z jagniecina karmicie wasze psy. Interesuje mnie: 1. nazwa karmy, 2. wyglad psa po karmieniu - w sensie wyglad siersci i skóry 3. konsystencja i wielkosc kupy, 4. czy pies chetnie je dana karme, 5. czy wczesniej pies miala jakies problemy skorne i czy po przestawianeiu na ta karme z owca nastapila poprawa.

Prosze sobie darowac taksty w stylu ze kazdy pies jest inny i to co smakuje twojemu to niekoniecznie bedzie dobre dla mojego bo o tym wiem :wink: . Natomiast licze na to ze wyloni mi sie jakis obraz - np. ze 10 osob napisze, ze po Bewi ich psy maja duze kupy albo po Bento pierdza... to juz daje do myslenia.

Niestety temat psich chrupek spedza mi sen z powiek wiec help me robaczki najdrozsze (karmiace swoje psy owca) :wink:

Link to comment
Share on other sites

Hmmm, ja nie karmię owcą, ale karmili znajomi, bo suka miała alergiczne wysypki ciągle. Karmili RC z jagninęciną.

Nie wiem jak kupki i chęć jedzenia, ale alergia nie minęła po tej karmie.

Za to ustąpiła na czas jakiś po przejściu na domowe żarło.

Link to comment
Share on other sites

Nutro Choice -lamb&rice

Daję to mojej staruszce a ona jest paskudnym alergikiem.

Każdy alergen to czerwona skóra,drapanie i sraczka :-?

Ale po tej karmie jest OK.

*nabrała ciała(5miesięcy-8 kg),

*nie puszcza bąków(przynajmniej ja ich nie czuję :wink: ),

*kupy są normalne-ilośc raczej średnia(2,3 lub 4 razy dziennie)-ale myślę,że gdyby jadła przepisową ilość to byłoby mniej kup

*sierśc polepszyła się zasadniczo-jest gładka,błyszcząca i nabrała połysku

*suka ma niespożytą energię(a ma już 9 lat 8) )

*nie było ani razu wzdęć mogących prowadzić do skrętu żołądka

* no i wcina karmę aż się trzęsą uszy :wink: -do tego stopnia,że wybrała Nutro zamiast zwykłych posiłków.

To tyle.

Już druga suńka na tej karmie i drugi raz jestem bardzo zadowolona.

I oczywiście nie jestem dystrybutorem Nutro :wink: -żeby nie było,że reklama :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Tez karmilam Nutro Choice Lamb&Rice ale dla szczeniakow ras malych.

Moj pies jako szczeniak dostal uczulenia po Eukanubie. Poza tym Eukanuby jesc nie chcial i wet nakazal zmienic karme na jagniecine.

Jadl ja lepiej, skora wyleczyla sie po ok. 10 dniach od przestawienia psa.

Po Eukanubie baczyl :lol: a po jagniecinie nie, co mialo kolosalne znaczenie podczas naszych wspolnych nocy :lol:

Co do kupy ... to co ja Ci moge napisac ... Bez wzgledu na to co je dzienie wydala trzy kielbaski wielkosci morlinek dla dzieci :lol:

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Eukanuba z jagnięciną - Duma miała potworne uczulenie (szybko odstawiłam ją).

Hills z jagnięciną :evil: (gigantyczne sraczki +wysypka) - śmietnik

Z głupotu kupiłam Purinę i:

- 0 wysypki i srakusi

- bączki są, ale można oddychać i nie umrzeć (po Hillsie smierć gwarantowana)

- sierść błyszcząca (jak wypadała tak wypada)

- kupska raz dziennie (po RC szło paść jak Dumka niedaleko mnie stawiała klocka :lol: ) - wielkość w normie

- ładnie utrzymuje linię (nie chudnie i nie przybiera)

Miałam niedawno próbkę Nutry i było ok, ale to tylko próbka...więc nie mogę się wypowiadać na szerszą skalę :lol: (ale nie miała wysypki, a to już coś :lol: )

Link to comment
Share on other sites

Bento Kronen: alergia nie ustąpiła, za to pies był chudy jak szkielet :cry:

Dopiero póżniej przeczytałam na opakowaniu, że karma jest na mączce (nawet nie napisali czy mięsna czy jakaś inna :evil: ).

Diamond Large breed Puppy Lamb&Rice: pies wyglądał bardzo dobrze, przytył, alergia się zmniejszyła.

Nutra Gold Adult: ilość białka i tłuszczu jak w karmach typu senior. Dla mojego stanowczo za mało, więc znowu chudnie :x Ale drapanie ustąpiło prawie całkowicie :)

Link to comment
Share on other sites

Ad1.Eukanuba ( na razie jeszcze dla szczeniat)

Ad2. Ma przepiękną błyszczącą sierść, zero problemów skórnych.Wg mnie na rzeszowskiej wystawie miała najładniejszą sierść wsród corgasów :D

Ad3.Kupa jest "zwarta" i dość twrda.

Ad4.KLio uwielbia tą karmę

Ad5.Szczerze mówiąc to ona je tą karmę od samego poczatku, czyli gdzies od 4 tygodnia życia.Nigdy nie miała żadnych problemów :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

UWAGA, UWAGA!!

WRESZCIE MAMY SUKCES!!!

Kupilam Bento Kronen z owca i rudzielec szamie az milo patrzec. Miche wrecz wylizuje. Pierwsze podejscie bylo nieco dramatyczne bo powachala i poszla sobie (a ja sie znow wscieklam) ale za chwile wrocila i slyszalam siedzac przy kompie jak przestawia miski w kuchni :D

Wydaje mi sie ze sukces tkwi w malych dawkach - dzienna dawka Bento to 260g, czyli mniej wiecej o polowe mniej niz w innych karmach ktore jadla do tej pory. Po prostu rudzielec chodzi lekko glodny (do tego stopnia ze jak je pomieszalam ze znienawidzonym ostatnio Fitminem to zjadla wszystko).

Do tego kupy ma piekne, nie pierdzi i wyglada na szczesliwa.

A i cena karmy biorac pod uwage duza wydajnosc nie jest jakas szokujaca (zaplacilam 186 zl z dostawa pod same drzwi).

Link to comment
Share on other sites

A ja, jako doświadczony już "karmiciel" :wink: oznajmiam wszem i wobec, że będę się trzymać Happy Doga rękami i nogami :D

Dzurga, sierść lśniąca, wcinają jak głupie, miski wylizują do czysta (co w przypadku Widelca i małej jest niespotykane wręcz), kupy śliczne. Psy zadowolone i szczęśliwe.

I miły pan, ktory ostatnio do worka karmy dorzucił mi trociny :wink: Jeszcze nie próbowalam, ale mam zamiar dzisiaj Basi dać. I pan powiedział jeszcze, że planuje zrobić sprzedaż przez internet.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 years later...

Wprawdzie wątek stary ale temat aktualny, więc się wypowiem:).

1. Cibau lamb&rice firmy Farmina.
2. Skóra w porządku, sierść też, choć jakby jest mniej błyszcząca niż wcześniej (ale pies ma 9 lat więc może to tochę też już kwestia wieku)
3. Kupy zwarte, ładne, brązowe do 3 razy dziennie (wcześniej to były żółte, miewał częste biegunki, wymioty, czasem nie chciał jeść).
4. Bardzo chętnie ją je, trzeba mu ją dawkować, bo czasem to jadłby i jadł ją. Trochę nam na niej utył. Wcześniej to był bardzo chudy przy tych swoich problemach pokarmowych....
5. Pies miał niewielkie problemy z alergią skórną. U nas większym problemem była alergia pokarmowa, wątroba i trzustka a na to karma nam pomogła.

Karmę stosujemy około półtora roku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...