Jump to content
Dogomania

pozycja wystawowa


lolka75

Recommended Posts

Witam serdecznie!!! Chcialabym sie dowiedziec jak wyglada pozycja wystawowa psow zaprzegowych (konkretnie samojedow). Czy moze sa gdzies jakies schematy, a moze ktos posiada fotki czy szkice jak wystawiac psiaki. Na pewno inni uzytkownicy forum ( a laicy - jak ja;) ) chetnie zobaczyliby jak powinna wygladac postawa psa na ringu. Moja sunia ma dopiero 3 miesiace ale mozna byloby juz ja czegos uczyc. Z gory dziekuje za jakiekolwiek rady:p . Pozdrawiam serdecznie milosnikow psiakow:loveu:

Link to comment
Share on other sites

bardzo dziekuje.....tylko czy wszystkie te pozycje sa prawidlowe?? Wlasnie o to mi chodzilo. Na co zwrocic uwage: czy na ustawienie tynych nog, czy przednie lapy w prostopadle do podloza, czy podtrzymywac ogonek czy sam ma lezec w dobrej pozycji?? Jestem kompletnie zielona dlatego pytam tak upierdliwie ;)

Link to comment
Share on other sites

Spoważnieje, to kwestia czasu. Ale ustawienie i chodzenie ringowe warto wpajać szczeniakowi od kiedy pojawi się w domu. Na początku efekty nie będą spektakularne, ale cierpliwością, małymi kroczkami i smakołykami jesteś w stanie zdziałać cuda. Cwicz często i krótko, żeby pies się szybko nie znudził. To dla niego ma być zabawa, nie kara, takie stanie. ja jestem w trakcie przyuczania szczeniaka, w niedzielę pierwsza wystawa, zobaczymy. Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lolka75']dziekuje bardzo.....nie spodziewalam sie ze tak szybko dostane odpowiedz. Tylko ze moja malenka to raczej zajmuje sie gryzieniem mnie po rekach a nie staniem w jakiejkolwiek pozycji:evil_lol: ...mam nadzieje ze spowaznieje:p[/quote] to może zaczniesz o nauki bezruchu i wpatrywania się w smakołyk bez poprawiania łap? Kilka sekund na początek potem pomalutku więcej. Jak będzie wytrzymywać np. 30 sek zacząć dotykać łapki, a dopiero potem ustawiać.
No i oczywiście krótkie sesje 2-3 powtórzenia i przerwa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...