Jump to content
Dogomania

Białe czy kremowe ?


Błyskotka

Recommended Posts

  • 2 months later...

Hm, ja się tylko zastanawiam co powiedzieli na przeglądzie ;-) Przecież miot musiał być dopuszczony do przeglądu, czyżby znajomości, wpływy, łapówka? A może faktycznie urodziły się białe, szybko były dopuszczone do przeglądu, a potem się wybarwiły? Ja się nie znam na chow-chowach, ale mam kremowego spaniela tybetańskiego, który urodził się biały, ale miał kremową matkę, babkę i tak dalej.. i patrząc na genetykę, dostał w metrykę wpis: kremowy. I faktycznie, teraz ma 2 miesiące i ma wybarwienia. Jak biega po śniegu, to widać, że nie jest śnieżnobiały, tylko kremowy. Nie wiem jak było w przypadku tych chow-chowków, ale ewidentnie śmierdzi podstępem.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem to już jak w pseudohodowli chce jak największą cene za coś co nie jest prawdą, no a taka osoba chce kupić dziecku prezent albo cuś patrzy o ja biały chow chow wygląda jak pluszak Maciuś się ucieszy... xDDD Będzie się czym chwalić na spacerze. I takie osoby kupują psa, bo założe się że osoby znające się na tych psach by nie kupiły za taką cene czegoś co jest tak naprawde oszustwem.

Link to comment
Share on other sites

Jest na porządku dziennym, że szczeniaki z wiekiem zmieniają umaszczenie.
ONy mają na ogól wpisywane umaszczenie: czarny podpalany, a potem zmieniają się na faktyczny czaprak lub umaszczenie wilczaste.

Charcica rosyjska koleżanki ma w papierach: wilczasto - biała, a tak naprawdę suka jest płowa z nalotem. Jej ojciec (suki, nie kolażanki!) ma w rodowodzie: błękitny a jest... tricolorem z czarnym płaszczem!!!!!!
Ale podobno ten typ (charty rosyjskie) tak ma.

Kilka lat temu gospodarzowałam na chowach w Krakowie i widziałam sukę (polską) w zasadzie białą, no, może leciutko kremową. Sędzina (Czeszka) wytłumaczyła mi, że takie umaszczenie jest dopuszczalne wzorcem.

Bo ja to jestem od ONów..... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...