Jump to content
Dogomania

Szczeniak 7 miesięcy a wyjazd


ola-haran

Recommended Posts

Witam, mam pewien problem. Mam 7 miesięcznego szczeniaka kundelka, drugim właścicielem jest mój chłopak. Psa mamy odkąd skończył ok 6 tyg, więc bardzo wcześnie do nas trafił. Jest do nas bardzo mocno przywiązany, mieszkamy jeszcze ze współlokatorem ale to my uczyliśmy psa komend, bawiliśmy się z nim, karmimy go i wychodzimy na spacery, wspólokator robił to bardzo bardzo rzadko, w wyjątkowych sytuacjach (oczywiście bawią się czasem lub go głaszcze ale chwilę, nie spędzają razem czasu raczej). Pies ma jasno okreslonych właścicieli, śpi ze mną, najwięcej czasu spędza ze mną. I tu się pojawia problem. Za tydzień wyjeżdżam na miesiąc do rodzinnego miasta na praktykę, nie mogę wziąć psa ze sobą, zostaje z moim chłopakiem i współlokatorem. Z psem przez ten miesiąc będę się widziała może raz czy dwa razy na weekend. Później spędzę z nim 3 tygodnie i znów nie będzie mnie miesiąc, również będę widziała go raz czy dwa na kilka dni. Czy pies może przestać traktować mnie jako właściciela? Czy może bardziej przywiązać się do naszego współlokatora zastępując mnie nim ? Nie jest już takim małym szczeniakiem, w końcu ma już 7 miesięcy, kawał z niego faceta (25 kg), podnosi nogę, zachowuje się już raczej jak starszy psiak, chłopak mówi żebym się nie martwiła ale ja boję się że pies straci ze mną taką więź. Jak myślicie ?

Link to comment
Share on other sites

Jak Cię to martwi to pooglądaj sobie filmiki z powitań psów z właścicielami wracającymi z misji wojskowych.

np. https://www.youtube.com/watch?v=RKBcs9tNWg8 (a tego jest pół internetu :D)

 

Pies nie zapomina swojego ukochanego człowieka ;) A serca mają pojemne, nowi fajni ludzie też się zmieszczą.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...