Jump to content
Dogomania

HANDEL PSAMI we Wloszech -dr Budzik z Pawlowic


ania52

Recommended Posts

[URL]http://www.export-animals.pl/weterynaria.html[/URL]
Znalazlam ta strone przypadkowo. Od razu skojarzylam o kogo chodzi. Dr Budzik miedzy innymi opiekuje sie psami z Bialego Zlota. Wyslalam link pani Ewie, jest wstrzasnieta. A moze przesadzam? moze nie ma nic zlego w objazdowej firmie skupujacej szczenieta do Wloch? I pomyslec ,ze ten wet na slasku cieszy sie dokonala opinia. Zjezdzaja sie do niego tlumy.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jeżeli wet jest tak dobry, że zjeżdżają do niego tłumy, ma wiedze umięjetnosci , i doświadczenie weterynaryjne, to opieka nad psami, które wyjeżdżają z Polski i są dalej sprzedawane nie dyskwalifikuje go jako dobrego(czy doskonałego) weta..
Jesli nie on, to znalazłoby się na jego miejsce kilkunastu innych wetów. Można się tylko cieszyć, że zwierzaki przed wyjazdem sa przez niego badane..
Nie ma u nas prawa, które zabrania legalnego sprzedawania zwierząt za granice-czy tych z papierami, czy bez, więc w czym "wina" tego weta, bo nie rozumiem..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='Benia-b']Jeżeli wet jest tak dobry, że zjeżdżają do niego tłumy, ma wiedze umięjetnosci , i doświadczenie weterynaryjne, to opieka nad psami, które wyjeżdżają z Polski i są dalej sprzedawane nie dyskwalifikuje go jako dobrego(czy doskonałego) weta..
[B]Jesli nie on, to znalazłoby się na jego miejsce kilkunastu innych wetów. Można się tylko cieszyć, że zwierzaki przed wyjazdem sa przez niego badane..[/B]
Nie ma u nas prawa, które zabrania legalnego sprzedawania zwierząt za granice-czy tych z papierami, czy bez, więc w czym "wina" tego weta, bo nie rozumiem..[/quote]

Ciekawe podejscie....

We Włoszech, ta firma nie jest zarejestrowana, a powinna, wiec jak myslisz, co to za 'legalny biznes" i wiarygodny wet?:mad:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ARKA']Ciekawe podejscie....

We Włoszech, ta firma nie jest zarejestrowana, a powinna, wiec jak myslisz, co to za 'legalny biznes" i wiarygodny wet?:mad:[/quote]

A mogłabys jasniej-bo nie rozumiem....
W Polsce jak mi wiadomo i nad czym ubolewam nie ma zakazu handlu psami z pseudohodowli-co widac na bazarkach, giełdach, przed wystawami-znaczy legalny..Co ma wspólnego legalizacja tego interesu we Włoszech z wiarygodnościa weta?
Piszesz "ciekawe podejście"-a jakie ma być? Czy wiarygodność weta objawiłaby się zbojkotowaniem badan tych psów? To dlaczego codziennie kazdy wet bada, operuje, szczepi psy "kundelki" bezrodowodowe? Tez powinni zbojkotowac-może wtedy zniknełyby pseudohodohodowle..
Wątek powstał -jak rozumiem z pierwszego postu-aby podważyć wiarygodnośc weta-wiarygodnośc-wg definicji oznacza zaufanie.. W jakich dziedzinach ufamy wetowi? W leczeniu naszych psów.. Czy to, ze bada inne psy, przeznaczone na handel, na sprzedaż podwaza jego wiarygodnośc? Czy przez takie badanie zmniejsza sie jego doświadczenie, bedzie gorzej operował?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Benia-b']W Polsce jak mi wiadomo i nad czym ubolewam nie ma zakazu handlu psami z pseudohodowli-co widac na bazarkach, giełdach, przed wystawami-znaczy legalny..Co ma wspólnego legalizacja tego interesu we Włoszech z wiarygodnościa weta? [/quote]

A to ma, ze chyba np. uczciwy mechanik nie naprawia kradzionych aut?

Taka firma musi byc zgloszona, przewoz zwierzat, w ichniejszych, wloskich placowkach weterynaryjnych a ta nie jest...


[quote]
Piszesz "ciekawe podejście"-a jakie ma być? Czy wiarygodność weta objawiłaby się zbojkotowaniem badan tych psów? To dlaczego codziennie kazdy wet bada, operuje, szczepi psy "kundelki" bezrodowodowe? Tez powinni zbojkotowac-może wtedy zniknełyby pseudohodohodowle..
Wątek powstał -jak rozumiem z pierwszego postu-aby podważyć wiarygodnośc weta-wiarygodnośc-wg definicji oznacza zaufanie.. W jakich dziedzinach ufamy wetowi? W leczeniu naszych psów.. Czy to, ze bada inne psy, przeznaczone na handel, na sprzedaż podwaza jego wiarygodnośc? Czy przez takie badanie zmniejsza sie jego doświadczenie, bedzie gorzej operował?[/quote]

Ja osobiscie juz takiemu wetowi bym nie zaufala, sorry. Lek. wet, to przede wszystkim zawod jako pasja a potem i pieniadze, powietrzem przeciez nie bedzie zył, to jasne. A tu: Kasak, kasa, kasa i nic wiecej...


Skro jest jedynym wetek,kotry opiekuje sie tymi zwierzetami to doskonale wie jaka to 'masówka' odchodzi no ale coz..pieniadz sie liczy......

Link to comment
Share on other sites

[quote][quote name='ARKA']A to ma, ze chyba np. uczciwy mechanik nie naprawia kradzionych aut?[/quote]
To ja chyba na swojej drodze nie spotkałam jeszcze uczciwego mechanika-żaden przed naprawą nie sprawdzał w bazie danych, czy auto jest kradzione-powiem więcej, żaden, nawet nie sprawdzał nr silnika i nadwozia i nie porównywał z dowodem rejestracyjnym i żaden nie pytał, co z nim zrobię jak go naprawi(czy odsprzedam, czy będe nadal nim jeździła... ) po prostu z "pasja" zabierał się do naprawy-tu nie ma analogii.

[quote] Ja osobiscie juz takiemu wetowi bym nie zaufala, sorry. Lek. wet, to przede wszystkim zawod jako pasja a potem i pieniadze, powietrzem przeciez nie bedzie zył, to jasne. A tu: Kasak, kasa, kasa i nic wiecej...

Skro jest jedynym wetek,kotry opiekuje sie tymi zwierzetami to doskonale wie jaka to 'masówka' odchodzi no ale coz..pieniadz sie liczy......
[/quote]Oczywistym jest, że nie robi tego za darmo-i tu nie ma nad czym deliberowac-jednak dalej twierdzę, że nie podważa to jego wiarygodności..

Link to comment
Share on other sites

Wiecie co ... to co sie dzieje w naszym kraju to jest "tragedia"!!! Czego tu ludzie nie wymyśla.Mysle ze ta firma to poprostu oszusci ktorzy we wloszech badz innych panstwach sprzedaja te szczenaki i maja kupe kasy. Nie zdziwiłabym się jesli te szczenaki trafiaja do Puppy Mill(gdzie sa traktowane jak maszyny, suki co cieczke rodza a psy co chwile je kryja;(MASAKRA).Mysle, ze ten lekarz to jakis idi*** ,który tylko liczy na kase i to sie dla niego liczy a nie zdrowie i bezbieczenstwo malych, bezbronnych zwierzatek:(

Link to comment
Share on other sites

[quote=Benia-b;6842451Oczywistym jest, że nie robi tego za darmo-i tu nie ma nad czym deliberowac-jednak dalej twierdzę, że nie podważa to jego wiarygodności..[/quote]
A dla mnie podwaza jego wiarygodnosc i to bardzo. Jego los tych zwierzat nie interesuje. Chyba nie jest analfabeta i dobrze wie ile km te biedne szczenieta muszą przebyc aby dotrzec do miejsca docelowego, wiele z nich zapewne nie dotrze zywych.

To co robi jest dla mnie nieetyczne, mam prawo miec takie a nie inne zdanie.

Skup psow po calej Polsce, ich tułaczka az do Wloch, nie wiadomo co tam tez sie dzieje, we Włoszech, czy tylko do Wloch, oby napewno:cool1:-czarny rynek-to idiota nawet wie, ze wklada palec w przestepczosc wobec zwierząt a taki czlowiek jest dla mnie nikim.

Link to comment
Share on other sites

znam tego weta ........i bardzo tego żałuje !!!!!!!!!!!!!!!
Byłam u niego parę razy .... i o te parę razy za dużo .... Ale człowiek uczy sie na swoich błędach ... Na szczęście nie można wszystkich mierzyć taką samą miarą i teraz udało mi się poznać weta, dla którego jego praca jest jego pasją i ufam mu w 100% ...

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 3 years later...
  • 2 years later...

[quote name='Benia-b']Jeżeli wet jest tak dobry, że zjeżdżają do niego tłumy, ma wiedze umięjetnosci , i doświadczenie weterynaryjne, to opieka nad psami, które wyjeżdżają z Polski i są dalej sprzedawane nie dyskwalifikuje go jako dobrego(czy doskonałego) weta..
Jesli nie on, to znalazłoby się na jego miejsce kilkunastu innych wetów. Można się tylko cieszyć, że zwierzaki przed wyjazdem sa przez niego badane..
Nie ma u nas prawa, które zabrania legalnego sprzedawania zwierząt za granice-czy tych z papierami, czy bez, więc w czym "wina" tego weta, bo nie rozumiem..[/QUOTE]

zwierzaki nie sa badane !!!!! a z tymi tłumami to nie przesadzajmy ....wet ,który zarabia kosztem zycia i zdrowia zwierzaków i wspomaga pseudohodowle powinien zmienić profesję

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...