Jump to content
Dogomania

Piłki gimnastyczne


bohunc

Recommended Posts

Sześć miesięcy temu przygarnęłam psa w typie jamniki.Waży około 11 kilogramów. Ma 7-8 lat, niestety nie znamy jego przeszłości. Jedno jest pewne piesek miał bliskie spotkanie z samochodem, ale dość dawno temu. Kości pozrastały się najprawdopodobniej samoistnie. W tej chwili po tamtym urazie pozostała tylko sztywność stawów i więzadeł. Polecono mi dla niego ćwiczenia na piłkach gimnastycznych.Myślałam na początek o  piłce berecie. Czy to dobry wybór i jakie ćwiczenia będą dobre na tą nieszczęsna sztywność. Psiak ma też skłonności do nadwagi więc przyda nam się to. Prosiłabym też państwa o ćwiczenia dla początkujących na zwykłej piłce bo takową też kupimy. 

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że jedyną rozsądną opcją jest w tej sytuacji wizyta u zoofizjoterapeuty, który obejrzy psa, oceni zakres jego "ułomności" i dobierze zestaw ćwiczeń, który będzie dla niego odpowiedni. 

Bez fachowej pomocy, bez wyjaśnienia i pokazania, w jaki sposób ćwiczyć prawidłowo możecie zrobić zwierzakowi więcej krzywdy, niż pomóc. Serio. 

Link to comment
Share on other sites

Rozważam waśnie ta kwestię. Na prześwietleniu nie ma nic niepokojącego. Tylko właśnie te stare zrosty, a sztywność to skutek  braku rehabilitacji po złamaniach( złamane były dwie tylne łapki w kościach piszczelowych). Najlepszym wyjściem będzie chyba zestaw ćwiczeń i masaż, a to przekazać musi specjalista. Dziękuje więc w upewnieniu mnie, że potrzebujemy fachowca aby pomóc Bohunowi. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...