Jump to content
Dogomania

ciągłe budzenie w nocy - roczny pies


Arashi777

Recommended Posts

Witam,

 

piszę, gdyż w żaden sposób nie potrafię oduczyć mojej suni budzenia mnie w nocy.

 

Wydaje mi się, że sama strzeliłam sobie w kolano słuchając rad w stylu "ze szczeniakiem trzeba wychodzić ciągle, nawet w nocy", bo mam wrażenie, że jedyne czego nauczyłam psa, to że jestem na każde zawołanie o każdej porze dnia i nocy.

 

Kiedy jestem w pracy, pies bez problemu wytrzymuje do 8 godzin, nie rozumiem więc skąd problem niewytrzymywania w nocy.

 

Ostatnie wyjście następuje około 22-23, a pierwsze rano 5-6, więc to nie zbyt długi czas jest tu problemem.

 

Próbowałam przestawiać psu godziny posiłków - najpierw na wcześniej (ok. 6 godzin przed ostatnim spacerem), potem na później (po ostatnim spacerze, przed snem), jednak problem nie zniknął.

 

Pies nie ma dostępu do jedzenia cały czas, tylko o wyznaczonych porach.

 

Próbowałam nawet chowania miski z wodą na noc, ale niestety bezskutecznie.

 

Dodam tylko, że jeśli pomimo budzenia przez psa nie wstanę, to pies idzie i załatwia się pod drzwiami. W innych sytuacjach w domu się nie załatwia,

 

Czy ma ktoś z Was jakiś pomysł? Z góry dziękuję,

Link to comment
Share on other sites

Być może problem jest w tym, co pies je - jeśli nie reagujesz na budzenie i pies załatwia się pod drzwiami, to znaczy, że naprawdę potrzebował wyjść. Nie budził ot, tak, bo ma ochotę na nocny spacer.

Link to comment
Share on other sites

A czy ser dawać sam? I jaką ilość dla psa ok. 12 kg? 

 

Dawałam suchą karmę, bo uznałam że dłużej jej zajmie trawienie i nie zostawi "niespodzianki" jak będę w pracy, co się sprawdza.

 

Myślałam, że jak karmę mokrą z dodatkiem oliwy bądź oleju rybnego z witaminami dostanie na wieczór, to wypróżni się już na noc... Ale do rana nie wytrzymuje.

Link to comment
Share on other sites

Obserwowałam psy w psim hotelu. Karmione "suchym" wypróżniały się przy każdym wyprowadzeniu. Co najmniej 4 razy dziennie. Karmione naturalnym jedzeniem - najwyżej dwa razy w dzień.
Co do ilości tego sera na śniadanie - każdy pies ma inne zapotrzebowanie i inną przemianę materii, dlatego nie wierzę w karmy zbilansowane dla wszystkich psów.
Zapytaj swojego weta o średni czas trawienia tego, czym karmisz i wtedy dopasuj pory jedzenia - tak aby to, co pies zje na kolację, trawione było do rana.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...