Jump to content
Dogomania

Karma dla starszego psa


Natka28

Recommended Posts

Witajcie!
Od pewnego czasu zaczęłam szukać karmy dla moich piesów, mają ok. 11 lat, kundelki. Od zawsze są karmione chappi, pedigree, teraz friskies. Nigdy nie była to stopniowa zmiana karmy. Bardzo proszę tego nie komentować, bo dla mnie to drażliwy temat. Kłótni było multum, a w końcu i tak wychodziło, że jestem głupia i nie mam racji. W końcu mam trochę pieniędzy i po prostu sama kupie im karme.
Moje pytanie do was - co polecacie? Zastanawiam się nad taste of the wild, bo nie jest tak droga, ale nie wiem czy będzie odpowiednia dla psich seniorów. Bardzo proszę o rady, bo ja już nie mam sił przeglądać, a karmy zamiast ubywać to przybywają.. Chociaż dla seniorów nie ma takiego wyboru i mało co mi pasuje.. Albo za drogo (Orijen) albo nie odpowiada mi skład. Chociaż wszystko będzie lepsze niż friskies i "produkty pochodzenia zwierzęcego"...
Jeśli taste of the wild uważacie za nieodpowiednie dla nich to co innego w podobnej cenie? Dodam, że nie są to aktywne psy, jeden z dużą nadwagą (już mniejszą bo zawalczyłam o wyłączność w karmieniu i robię awanturę jak przyłapię na dokarmianiu).
Proszę o opinie, rady i relacje, jak u was sprawdzają się karmy :)

Link to comment
Share on other sites

Witaj. Bardzo fajnie, ze zalezy Ci na dobrym karmieniu, naprawde. TOTW jest ok, ale musisz uwazac z dawkowaniem skoro masz psiaka z nadwaga. Fajna karma to Symply Adult lamb&rice - zerknij na sklep Kocimiętka i zajrzec na TOTW i Symply, bo nie chce Ci mieszac bog wie iloma karmami :)

Link to comment
Share on other sites

Dlatego właśnie mam wyłączność w karmieniu - dostaje malutkie porcje 3 razy dziennie i sobie powoli chudnie :)
Zaraz zobaczę tą drugą karmę. Ale w tasty zastanawia mnie, czy nie ma w niej za dużo białka dla starszych, mniej aktywnych psów?

Link to comment
Share on other sites

Szczerze nawet nie patrzałam na bosha. Da się kupić o niebo lepszą karmę za niewiele większe pieniądze. Ja chyba jestem bardziej wybredna niż pies, bo na nic nie umiem się zdecydować ;)

Znalazlam symply senior i nawet mi się spodobała, chyba byłaby lepsza niż TOTW (jeśli chodzi o białko i tluszcz )

Link to comment
Share on other sites

wypróbuj cos co ma próbki,albo można kupic w małej ilości,chyba że masz nie wybredne psy

co do boscha-nie "bronie"tej karmy aby była jasnosc,ale karmie m.in.starego psa (u mnie akurat light był i senior) i kupa,siersć i "zywotnosc"psa były i sa ok.dlatego poleciłam,ale skoro chcesz wydac więcej na jedzenie nic nie stoi na przeszkodzie :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...