Jump to content
Dogomania

MURNIL Bay-o-pet


lelaina

Recommended Posts

Nie wiem, jakie Twój piesek ma problemy z sierścią, ale ja wyprowadziłam sukę z duzych problemów sierściowych kelpem (takim dla ludzi, kupiłam na allegro i podawałam 2tabl. dziennie) plus omegan też dla ludzi firmy wallmark 1 tabl. dziennie (sład podobny do gammolenu, ale stanowczo tańszy), po 2-3 tygodniach było widać niesamowitą poprawę. Oba preparaty konsultowałam z weterynarzem.

Link to comment
Share on other sites

Dokładnie dwie. Dawka dla człowieka jest 1 tabletka dziennie, a mój pies waży 10kg, ale weterynarz zalecił dwie i faktycznie pomogło. Zresztą potem jak czytałam w internecie, to bardzo często dla psa zalecają 1 tabl/5kg wagi. Obecnie po ponad 3 tygodniach robimy przerwę.

Link to comment
Share on other sites

lelaina, a jakie problemy z sierscią ma piesek? U mojego stwierdzono niedoczynność tarczycy. sierść w tragicznym stanie, mimo suplementacji (biotyna z cynkiem, efa oil, olej z łososia, siemie lniane, drożdze browarniane, kelp, gamollen). Od 2 miesiecy jest na hormonie tarczycy i nie pojawiają sie nowe wyłysienia, stan okrywy sie nie pogarsza co mnie niezmiernie cieszy. Suplementowany jest cały czas. Od 3 tygodni jesteśmy na barfie, chwytam sie wszystkiego aby tylko psiak doszedł do rownowagi. Ostanio wet polecil vetaskin, juz zakupilam, czekam na przesyłkę.  

a kto polecił Ci ten preparat? Sama jestem zainteresowana, jesli jest skuteczny to zakupię.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pytałam, bo sama mam 8 kg psiaka, któremu dawałam 1 tabletkę kelpu na dzień. Też od około 3 tygodni. Pies się drapał i drapał, a ja nie wiedziałam i nadal nie wiem z czego. Podejrzewałam, że jest uczulony na gęsinę, teraz podejrzewam wołowinę, bo d 3 dni je indyka i drapie się jakby mniej. Ale co pomogło? Nie wiem... Daję 1 raz dziennie kelp, 1 raz olej lniany i olej z ryb.

Swoją drogą zapotrzebowanie u psa na jod jest zdecydowanie większe niż u człowieka. Często nawet nie wiemy, że pies ma niedobór jodu ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Niestety nie wiadomo dlaczego, ale od dłuższego czasu Murnilu nie można dostać w Polsce. A szkoda, gdyż jest to fantastyczny preparat, który kiedyś był u nas normalnie do kupienia. Pamiętam go jeszcze z lat 90-tych.

Obecnie można bez problemu nabyć go np. w Niemczech, uwaga- w LUDZKICH aptekach. Tak, tak-to nie pomyłka, naprawdę prędzej się go dostanie w zwykłych, ludzkich aptekach niż w sklepach zoologicznych. Niektóre apteki wymagają recepty, a inne nie (osobiście sprawdziłam). W razie czego bez problemu akceptowane są recepty od polskiego weta. Są też apteki wysyłające zamówienia do Polski.

Bardzo polecam ten suplement. Wiedziałam o nim od bardzo dawna, ale przypomniała mi o nim zaprzyjaźniona wetka. Sprowadziłam go z Niemiec i stał się cud-przełysiały brzuch psa porósł dosłownie w oczach, w niecałe 2 tygodnie. A problem trwał 2,5 roku, przetestowaliśmy wszystkie możliwe suplementy na sierść-z miernym skutkiem. Murnil dokonał cudu.

Wetka, która mi o nim przypomniała, wykladała kiedyś na uczelni, gdzie w tamtych czasach producent dawał go do przetestowania. I też była świadkiem niejednego cudu po jego zastosowaniu. Zyskał nawet miano środka, który się stosuje, kiedy już wszelkie inne metody zawiodą.

 

* a tą osobą polecającą Murnil na forum staffików byłam ja ;)

 

Sklad (przetłumaczony tak na szybko, więc nie do końca może najdokładniej): mięso i produkty mięsne, ryb i produkty rybne, produkty roślinne, zboża, cukier, drożdże, jaja i produktów z jaj , mleko i produkty mleczarskie. Białko surowe- 53%, tłuszcz surowy- 5%, włókno surowe- 14%, popiół- 5%. Biotyna-25000 mcg, cynk-1,500 mg, aminokwasy (tryptofan, metionina i wiele innych), witaminy z grupy B, kwas foliowy i pantotenowy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...