Jump to content
Dogomania

Suczka znaleziona w Ząbkach koło Wawy


Recommended Posts

Przeklejam grzesznościowo za przyjaciółkę:

 

W dniu 31.01. 2015 r. (sobota), w Ząbkach k. Warszawy w okolicach Makro, na pograniczu z Markami przybłąkała się suka, średni mieszaniec (waga 22 kg), dwukolorowy: czarno – płowy, którą tymczasowo zaopiekowaliśmy się. Uzgodniliśmy odwiezienia jej do pobliskiego schroniska, ale wspólnie z żoną uznaliśmy, że jej zostawienie w schronisku będzie się wiązało z dużym stresem. Suka jest zadbana i dobrze ułożona. Jest ufna, co świadczy o tym, że była dobrze traktowana. Gdy ją znaleźliśmy, to owszem była głodna, ale nie wygłodzona, a jedzenie z ręki brała (i dotąd bierze) bardzo delikatnie. Sygnalizuje swoje potrzeby i nie załatwia ich w mieszkaniu. Bardzo ładnie chodzi na smyczy i chętnie bawi z naszym psem oraz innymi zaprzyjaźnionymi psami, które spotykamy na spacerach.
Wygląd i zachowanie psa wskazują na to, że suka raczej się zawieruszyła, niż została porzucona. Weterynarz potwierdził nasze przypuszczenia co do wieku (3 lata) oraz uznał, że jest ona w dobrym stanie zdrowia i nie jest w ciąży. Niestety psina nie ma czipu, a została znaleziona bez obroży i tabliczki z numerem telefonu do właścicieli.

Próbujemy odnaleźć właścicieli, ponieważ nie mamy możliwości zapewnienia odpowiedniej opieki i utrzymania kolejnemu psu. W ramach poszukiwania opiekunów kontaktowałem się ze służbami miejskimi w Ząbkach, zamieściłem ogłoszenie na kilku portalach ogłoszeniowych oraz rozwiesiliśmy z żoną ogłoszenia miejscach odwiedzanych przez wielu ludzi. Sądzimy jednak, że właściciele zagubionych psów mogą ich także poszukiwać w schroniskach dla zwierząt. W związku z powyższym przesyłam ogłoszenie oraz kilka dodatkowych zdjęć, z uprzejmą prośbą o zamieszczenie na stronie schroniska i kontakt, gdyby ktoś rozpoznał swojego zwierzaka. Tymczasem będziemy nadal opiekować się psem, a jeśli właściciele nie odnajdą się, podejmiemy działania, aby zapewnić jej nowy dom."

 

10945660_433428256832699_617874347383145

10947176_433428260166032_9053823878734451495496_433428246832700_4883642852071185

 

Gdyby ktoś miał jakieś namiary, to piszcie do mnie, wszystko przekażę. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...