Jump to content
Dogomania

NOWY REGULAMIN HODOWLANY


Recommended Posts

Zachęcam do zapoznania się z nowymi zasadami, jakie nam zafundował ZG dot. uprawnień reproduktorskich i hodowlanych.

Nie znajdziecie tej informacji na stronie ZG, natomiast pojawia się sukcesywnie na stronach oddziałów.

To bardzo ciekawe, że tak traktuje się członków, bez których przecież związek ten by nie istniał.I to bardzo ciekawe, że wypisuje się bzdury o jakiś konsultacjach, których po prostu nigdy nie było, chyba że ZG konslutował te nowe zasady sam ze sobą, bo oddzialy zostały taką decyzją zaskoczone, np. o/Wa-wa, czy o/Poznań.

Poza tym zasada obowiązku obciązenia nas dużymi kosztami jest niezgodna z przepisami związku.

No i jescze potem trzeba 15 zł zapłacić za wbicie w rodowód pieczątki!

Polecam zapoznanie  się z tym tematem, a szczegolnie z obowiązakami, jakie się na nas nakłada, "wychodząc nam na przeciw...".

 

"Badanie profilu DNA
Zarząd Główny ZKwP na posiedzeniu plenarnym w dniu 10.12.2014 r. podjął decyzję o wprowadzeniu od 01.01.2015 r. - jako jednego z wymogu hodowlanego - badania profilu DNA oraz pochodzenia psów na podstawie analizy mikrosatelitarnego DNA i zatwierdził procedury / załączniki: nr 14, 14a. 

Ciekawostek w tej decyzji jest cała moc, zaczynając od największej, gdzie tłumaczy się, że decyzję ta podjęto po KONSULTACJACH, których tak naprawdę nie było, bo większość oddziałów została zaskoczona takim postępowaniem.

Badanie profilu DNA

Zarząd Główny ZKwP na posiedzeniu plenarnym w dniu 10.12.2014 r. podjął decyzję o wprowadzeniu od 01.01.2015 r. - jako jednego z wymogu hodowlanego - badania profilu DNA oraz pochodzenia psów na podstawie analizy mikrosatelitarnego DNA i zatwierdził procedury / załączniki: nr 14, 14a.

Załącznik nr 14 do Regulaminu Hodowli Psów Rasowych (plik PDF) - do pobrania >

Załącznik nr 14a do Regulaminu Hodowli Psów Rasowych (plik PDF) - do pobrania >


INFORMACJA DLA WŁAŚCICIELA PSA/SUKI

Opłatę za badania w kwocie 129,15 zł (słownie: sto dwadzieścia dziewięć złotych 15/100) właściciel psa uiszcza bezpośrednio na konto laboratorium:
 

Instytut Zootechniki PIB - 32-083 Balice, ul. Krakowska 1

Nr rachunku bankowego:  52 2030 0045 1110 0000 0283 5740
 

W dniu pobrania materiału dowód wpłaty za badania należy mieć ze sobą. W przeciwnym wypadku materiał nie zostanie pobrany. 

Uwagi:

Badania DNA za pośrednictwem oddziałów ZKwP są dostępne dla wszystkich psów/suk zarejestrowanych w ZKwP i posiadających rodowód, bez względu na wiek oraz status hodowlany.
Psy/suki posiadające certyfikat – ustalony profil DNA z laboratorium zrzeszonego w ISAG - właściciele proszeni są o przekazanie kopii certyfikatu celem wprowadzenia danych do bazy.
Opłata za kwalifikację hodowlaną wynosi 15 zł (słownie: piętnaście złotych 00/100) – płatna w Oddziale lub na rachunek bankowy Oddziału.:

 

 

Zachęcam także do zapoznania się z profilem naukowym Insytutu w Balicach, tematami naukowymi. Z informacji zamieszczonych na stronie tego insytutu wynika, że zajmują się zwierzętami hodowlanym, trzodą chlewną, konami i paszą.

Ciekawa jestem skąd wzięła się w tym insytucie nagle pasja i ochota do zajęcia się psami rasowymi zarejestrowanymi w ZKwP?

Osobiście jestem za wprowadzeniem takiego obowiązku, ale tryb i sposób cichego, za plecami ustalania przez ZG nowych i kosztownych zasad jest po prostu nie do przyjęcia i postępowanie to trąci minioną epoką.

Link to post
Share on other sites

A co to znaczy?

Chcesz płacić tyle insytutowi, który nigdy nie zajmował się hodowlą psów rasowych?

A po co, przecież nic z tego nie będziemy mieli.

Są uczelnie i insytuty, które oznaczają profil DNA dwa razy taniej oraz sa uczelnie i insytuty, które zajmują się hodowlami psów rasowych.

I o to w tym chodzi.

Poza tym albo wszyscy jesteśmy równi wobec tych obowiązków  albo decyzje takie zakrawają na kpinę.

Ja mogę i jak będę chciała, to oznaczę DNA mojemu samcowi np. w lab. w Monachium, które takie badanie robi za kilka euro.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Announcements

×
×
  • Create New...