Jump to content
Dogomania

Dziwne boczki u suczki.


malafifi

Recommended Posts

Witam.

Moja sunia byla sterylizowana ponad pół roku temu. Ma 10 lat. Długo się zbierała, ale teraz jest wszystko OK, jednak trapi mnie jedna rzecz. Niedługo po zabiegu straciła talię. Nie mówię tu o przytyciu, bo waga jej nie wzrosła. Ta utrata wcięcia jest taka dziwna, bo są to dwie jakby gule po obu stronach kręgosłupa tam, gdzie są nerki. Ciężko mi to dokładnie opisać. Gule są identycznej wielkości, wyglądają jakby dostała takich okragłych boczków.

Rozmawiałam z moją ciocią, która jest lekarzem i ona mówi, że gdyby były bolesne, to można by było przypuszczać, że ma coś z nerkami, ale ona zachowuje się normalnie kiedy ją tam dotykam i siku robi też normalnie. Ciocia zasugerowała, że może być to efekt braku żeńskich hormonów i tak jak kobiety po przekwitaniu tracą talię, tak ona dostała tych "boczków". Tylko, że one sa dość twarde w dotyku i nie wygląda mi to na tłuszczyk.

Na pewno zapytam weterynarza, ale chciałam zapytać, czy ktoś z Was miał tak u swojej suni, że zmienił się jej tak wygląd po sterylizacji? szukałam czegoś na ten temat w internecie, ale jedyna informacja to zmiana sierści lub zachowania...

Link to comment
Share on other sites

to sa tzw "kulki dobrobytu",w torebce nerkowej tłuszcz sie zbiera.moja sucza tez to ma,i miał poprzedni pies po kastracji

 

Serio? Rozumiem, że u psiaków dobrze odżywionych, niekastrowanych też się to może pojawić?

Bo u dobrze odżywionych ludzi też się robią takie "poduszeczki" :D 

Link to comment
Share on other sites

U Fifi są po obu stronach i tej samej wielkości, więc to na pewno te "podusie". Tak czułam, że to nic złego, ale przecież nie przytyła, jedynie jej się zrobiły te boczki i to niedługo po sterylce, więc wiązałam to z zabiegiem. Wiem, że trzeba jej teraz wagi pilnować.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...