Jump to content
Dogomania

strach u psa


negra2009

Recommended Posts

Witam przygarnęliśmy sunię około 7 letnią. Na spacerach sunia kuli ogon pod siebie ,"obniża zawieszenie",nasila się to w momencie gdy przejeżdza auto lub jest więcej osób.Wyjątkiem są wieczorne spacery gdzie jest radosna,ogon podniesiony do góry.Mam w związku z tym pytanie czy esencje kwiatowe Bacha byłyby pomocne, a może macie jakieś sprawdzone metody na zmniejszenie strachu, nadchodzi Sylwester i też chciałabym ją jakoś uspokoić. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 months later...

Popieram przedmówcę. Esencje kwiatowe chyba dużo tu nie pomogą. Radzę wziąć się porządnie za socjalizację - zacząć od spacerów w spokojniejszej okolicy, gdzie jest mniejszy ruch i na spacerach bawić się z psem, trenować posłuszeństwo i dawać masę nagród za dobre zachowanie. Krótko mówiąc robić wszystko, żeby spacery kojarzyły się psu jak najlepiej. A kiedy już się czegoś przestraszy, to nie uspokajać go, nie głaskać, czy przytulać (bo wtedy pies traktuje to jako pochwałę i sygnał, że jego zachowanie jest porządane), tylko zignorować strach i postarać się zająć psa czymś innym. Na spacery możesz brać smaczki i prosić przypadkowych ludzi, żeby dali psu smaczka - dzieki temu pies nabierze do nich zaufania. Upewnij się tylko wcześniej, jak Twój pies na coś takiego reaguje i czy nie zaatakuje takiej obcej osoby, która się do niego zbliży.

Metod jest masa i trudno tu wszystko opisać. Poszukaj w google haseł "pozytywne szkolenie" i "socjalizacja" i poczytaj :)

Link to comment
Share on other sites

Miałem podobny problem z poprzednim psem. Wzięliśmy go ze schroniska, dokąd przyjechał z jakiejś wsi. Kosztowało nas to dużo pracy, ale bardzo wiele udało się zrobić. Tak jak napisali przedmówcy, dobrze jest powoli oswajać pieska, trenować go na spacerach i nagradzać go. Nie należy się rozczulać kiedy coś go przestraszy. Ja angażowałem znajomych na wspólne spacery, a później także znajomych razem z ich psami. Z czasem pomogło. :) Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...