Jump to content
Dogomania

zapachy do aportu


wiq

Recommended Posts

[quote name='wiq']Kto próbował? Jakie opinie?:cool3:;)[/quote]
Próbowałam bażanta,mam jeszcze kaczke ale jeszcze nie kropiłam.
Bażanta zakrapiałam 3 kropelki na dummy oliwkowy /aby na oko nie szukała/, rzucałam w wysokie trawy -pies momentu wyrzucania nie widział, puszczałam psa pod wiatr i pies bezbłędnie jak po sznurku dochodził do aportu. Jest to na pewno duże ułatwienie dla psa,natomiast wg mnie nie zastąpi ćwiczeń na prawdziwym ptaku ( jednak wnętrzności,pióro łechocące podniebienie niczym nie da się podrobić). Ale wg mnie zapachy są jak najbardziej godne polecenia :)

Link to comment
Share on other sites

dzięki!
chcę im jakoś urozmaicić to szukanie;) widzę, że sam dummy jest do odnalezienia po zapachu (chociażby dziś nam się zapadł w okropne krzaki, nawet ja go nie widziałam, choć był maści pomarańczowej;), a suka go znalazła bez problemu), ale jakiś nowy bodziec by się przydał:)
prawdziwy ptak/królik.. hmm.. wiem, gdzie je dostać, ale jakoś uśmiercić nie potrafię..:lol: chyba, żeby poprosić hodowcę:roll:;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='wiq']dzięki!
chcę im jakoś urozmaicić to szukanie;) widzę, że sam dummy jest do odnalezienia po zapachu (chociażby dziś nam się zapadł w okropne krzaki, nawet ja go nie widziałam, choć był maści pomarańczowej;), a suka go znalazła bez problemu), ale jakiś nowy bodziec by się przydał:)
prawdziwy ptak/królik.. hmm.. wiem, gdzie je dostać, ale jakoś uśmiercić nie potrafię..:lol: chyba, żeby poprosić hodowcę:roll:;)[/quote]

tym nowym bodźcem wg mnie może być właśnie zapach,prawdziwego bażanta i królika zostawiłabym na doszlifowanie przed konkursami .Zresztą wg mnie do ćwiczeń na ptactwie bądź zwierzynie powinno się przechodzić dopiero jak psiak poprawnie aportuje. Życze miłych ćwiczeń :)
zapachy to świetny wynalazek :)

Link to comment
Share on other sites

chciałam małą, ale właśnie odebrałam maila, że akurat mają tylko dużą..
wolałabym mniejszą, bo znów wydam prawie 80zł, a nie dalej jak wczoraj poszło na nie 140 zł:evil_lol::evil_lol:

edit: no i dupa, wzięłam większą kaczkę!:evil_lol:

p.s. szkoda,że nie robią esencji z kota - to by był u mnie absolutny hit!:lol:

Link to comment
Share on other sites

jesteśmy po pierwszych ćwiczeniach z zapachem - bomba!
zaliczyłyśmy ląd, wodę, szuwary i wysokie trawy. suki miały niezły ubaw:lol: widać, że łatwiej im znaleźć aport, ale też sprawia im to wielką radochę;)

Link to comment
Share on other sites

o mamo, ja myślałam, że koty to na walerianę tak lecą :lol:

wracając do tematu - ostatnio codzienne intensywnie ćwiczymy - sukom się strasznie spodobało to urozmaicenie :) nawet włóczki wychodzą fajne, o wiele ciekawsze niż ''suchym'' damikiem;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...