Jump to content
Dogomania

BAFI,11-letni amstaff oddany do schroniska,oddany przez opiekuna...odszedł w schronisku...


Romka

Recommended Posts

Najwyraźniej fundacja nie chciała brać udziału w sprawie Bafiego. Tak naprawdę decydujące znaczenie będzie miało zachowanie Bafiego w nowym miejscu. To starszy psiak, ukształtowany, z pewnymi nawykami. Nie wiadomo, jak z jego zdrowiem. Pani, która chce mu pomóc, ma dobre chęci, ale czy to wystarczy? Czas pokaże. 

Link to comment
Share on other sites

Najwyraźniej fundacja nie chciała brać udziału w sprawie Bafiego. Tak naprawdę decydujące znaczenie będzie miało zachowanie Bafiego w nowym miejscu. To starszy psiak, ukształtowany, z pewnymi nawykami. Nie wiadomo, jak z jego zdrowiem. Pani, która chce mu pomóc, ma dobre chęci, ale czy to wystarczy? Czas pokaże. 

Jo 37 ma doświadczenie więc domek sprawdzi dobrze .  Bafi ma już swoje latka , ale jeśli dom pozwoli mu na ,,bycie sobą ,, i uszanuje przyzwyczajenia to powinno być dobrze .Chociaż myślę , że on was pokochał jak swój dom , tylko na stare lata ciepełko domowe by naprawdę się przydało

Link to comment
Share on other sites

A ja mysle że Bafi świetnie zaaklimatyzuje sie w nowym miejscu! Nie wiem czy panie pamiętają jak pojechał raz do domu, gdzie tego samego dnia wrócił bo pani nie przemyślała adopcji. Bafik wpakował sie na kanapę i jakby nigdy nic zasnął! On potrzebuje ciepłego domku, zima w schronisku będzie dla niego bardzo trudna!

Link to comment
Share on other sites

Romka, jak wyszły badania Bafiego?

Już odpowiadam!

 

Jak przekazała mi dziś dr Maja z lecznicy schroniskowej,Bafi ma lekką niedoczyność tarczycy.Nerki i wątroba są zdrowe.Serce też.Bafi ma trochę sztywny chód,więc trzeba będzie mu także wzmocnić stawy.

 

Przy tej wadze ciała Bafi powinien otrzymywać 4 tabletki eutyroksu(lek na tarczycę) dziennie.Miesięczny koszt leku dla Bafiego to około 10 zł.Propnowany przez lekarza lek na stawy to koszt około 56 zł na 3 miesiące.A zatem koszt leków dla Bafiego to około 20-30 zł miesięcznie

 

Do tego należy doliczyć koszt badań,które należałoby powtarzać co kilka miesięcy, to kwota około 80zł

 

Myślę,że to bardzo dobra informacja!

 

Czekamy teraz na wizytę Jo37.

Link to comment
Share on other sites

Już odpowiadam!

 

Jak przekazała mi dziś dr Maja z lecznicy schroniskowej,Bafi ma lekką niedoczyność tarczycy.Nerki i wątroba są zdrowe.Serce też.Bafi ma trochę sztywny chód,więc trzeba będzie mu także wzmocnić stawy.

 

Przy tej wadze ciała Bafi powinien otrzymywać 4 tabletki eutyroksu(lek na tarczycę) dziennie.Miesięczny koszt leku dla Bafiego to około 10 zł.Propnowany przez lekarza lek na stawy to koszt około 56 zł na 3 miesiące.A zatem koszt leków dla Bafiego to około 20-30 zł miesięcznie

 

Do tego należy doliczyć koszt badań,które należałoby powtarzać co kilka miesięcy, to kwota około 80zł

 

Myślę,że to bardzo dobra informacja!

 

Czekamy teraz na wizytę Jo37.

 

Na początku robi się badania częściej, potem już rzadziej. Ważne, żeby ustalić dobrą dawkę Euthyroxu i podawać go dwa razy dziennie. Bafi będzie musiał dostawać ten lek do końca życia. Bardzo dobry preparat na stawy to Apto-Flex - http://allegro.pl/aptus-apto-flex-500-ml-na-stawy-super-cena-i5800672407.html. Warto od niego zacząć, a potem można zmienić na coś tańszego w ramach profilaktyki.

 

Dobrze, że Bafi nie ma poważniejszych schorzeń. W domowych warunkach, leczony i pod dobrą opieką na pewno odmłodnieje. :) Trzymam kciuki i czekam na wieści!

Link to comment
Share on other sites

Już po wizycie . Dokładnie powiedziałam wszystko Romce bo to przecież ona podejmie ostateczną decyzję. 

Myślę ,że bardzo duże znaczenie będzie miało to , jak będą się zachowywały psiaki wobec siebie.

Sunia do człowieka jest bardzo kontaktowa..

Link to comment
Share on other sites

Już po wizycie . Dokładnie powiedziałam wszystko Romce bo to przecież ona podejmie ostateczną decyzję. 

Myślę ,że bardzo duże znaczenie będzie miało to , jak będą się zachowywały psiaki wobec siebie.

Sunia do człowieka jest bardzo kontaktowa..

Jo,BARDZO,BARDZO DZIĘKUJĘ!!!

 

Po Twoim telefonie a dzwoniłaś tuż po schronsiku , pogadałyśmy  w gronie wolontariuszy ,analizując ostateczne,za i przeciw tej adopcji.

 

 

Rozmawiałam też z wieloma  osobami,które  prowadzą adopcje i analizowałam przypadek.Rozmawiałyśmy także w gronie wolontariuszek. Zdecydowałyśmy,że Bafi pojedzie do domu tymczasowego do p.Elizy do Warszawy

 

 

Bafi jest starszym panem potrzebuje ciepła i domku na starość.Cieszymy się,że jak na starszego pana jest w dobrej kondycji.Brakuje mu tylko domku.

To jest domek w bloku.Dwoje dorosłych ludzi.Suczka,młoda i być może zbyt aktywna dla Bafiego ale bardzo przyjazna i łagodna.

Pani dysponuje klatką kenelową

Mamy nadzieję,że będzie to spokojny dom i mam nadzieję,że psiaki dogadają się.Pani Eliza opiekowała się swojego czasu dwoma amstafami.

Pani Eliza jest osobą,którą zna DogAngel.Liczymy na  informacje z pierwszej ręki,nie tylko z domku Bafiego.

 

Ten informacja jest dla nas istotna!

 

Propozycja adopcji starego amstaffa to jest coś co nie trafia się często

 

Teraz pozostaje ustalenie warunków przekazania Bafiego do domu tymczasowego.Pani Eliza będzie dzwonić jutro do schroniska.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za trzymanie kciuków na pewno przydadzą się :)

 

A teraz jak zawsze zdjęcia.

 

Po kąpieli w ciepłej wodzie,w łazience schronisowej (a co!),Bafi dostał ubranko i czekał na wyjazd w pomieszczeniach schroniska:

 

3f510761146722d894cf80a45bf2deff,10,19,1

 

f3c52b3beab032a0d40ec47c5ee132f9,10,19,1

 

Stał spokojnie i widać,że kąpiel to nie jest coś czego nie znał.Oczywiście kąpał p.Tomek bo tylko jemu Bafi pozwalał na taki,dość obcesowy dotyk :)

 

A tu już po kąpieli,w ubranku:

 

7a13e7cfe79ecbcfdf53ee100100443f,10,19,1

 

Za to,że był taki grzeczny dostał gotowaną wątróbkę :)

 

Zaopatrzony w leki na tarczycę i stawy oraz receptę:

 

7fead449d5b0838292653daed7cc0c0a,10,19,1

 

Pojechał do domu tymczasowego do Warszawy:

 

12308774_1696699193878976_33215191083995

Link to comment
Share on other sites

Bafi nadmiernie robi siusiu.Na spacerkach zaznacza a kiedy przyjdzie do domu,robi siusiu,w domu.To jest problem dla domku tymczasowego ponieważ Bafi potrafi zrobić siusiu co najmniej 20 razy dziennie. Być może jest to symptom choroby,której nie dostrzegł lekarz z lecznicy schroniskowej.Opiekunka Bafiego pokaże Bafiego lekarzowi. Jeśli wykluczymy chorobę być może trzeba będzie zastanowić się nad innymi powodami takiego zachowania Bafiego

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...