Jump to content
Dogomania

Sunia ze schroniska


anetka8686

Recommended Posts

Dzień dobry,
jestem tu nowa i proszę o wyrozumiałość jeśli taki temat już jest.

Tydzień temu wraz z mężem przygarnęliśmy do siebie nowego członka rodziny - sunie 4 letnią. jechaliśmy po nią 360 km.
Sunia jest bardzo wylękniona, podejrzewamy że mogła być kiedyś bita, ponieważ boi się niektórych ruchów reki. Na spacerach chodzi ładnie na smyczy ale jest bardzo czujna. W DT z którego ją zabraliśmy była ponad rok. Miała styczność z innymi psami i suczkami, a jednak na spacerze ucieka od nich i jest bardzo przestraszona. Nie znamy jej przeszłości. Pani z DT powiedziała, że u niej sunia zachowywała się normalnie więc podejrzewam, że potrzebuje czasu. Ogonek jej jest "oklapnięty", pewnie dlatego, że się boi. W domu w krok w krok chodzi za mną. kiedy wracamy z mężem do domu po pracy bardzo się cieszy.Czy macie może jakieś pomysły jak możemy postępować z nasza sunią aby się zaklimatyzowała, zaufała nam i nie była tak wystraszona.

Z góry dziękujemy za rady.

Link to comment
Share on other sites

Ok 4 lata temu też adoptowałam bardzo lękliwą sunię bezpośrednio ze schroniska.Była dużo mlodsza niż twoja ale obarczona całym bagażem lęków i nietypowych zachowań. Teraz jest prawie normalnie. Prawie, bo nie jestem w stanie zapanować nad jej szczekliwością i bardzo źle chodzi na smyczy (szrpie,gruzie,kręci się w kółko).Ale w domu poza tym jest Ok choc trwało to bardzo długo. U nas bardzo ważny okazał się stały rytm dnia tj o tej samej godzinie poranny i wieczorny spacer, posiłek, trochę zabawy.Stałe miejsce do spania, zabawki. Odniosłam wrażenie,że ten stały rytm dnia trochę ją wyciszył i uspokoił, zapewnił poczucie bezpieczeństwa.Teraz punktualnie o 7 rano kręci się pod drzwiami, o 13.30 szczeka o pełną miskę- jest lepiej wyregulowana niż zegarek:)Oprócz tego głaskanie,mówienie do psa spokojnym ciepłym tonem - ale to na pewno wiecie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...