Jump to content
Dogomania

Winogrona


danieldm

Recommended Posts

Witam. Mój pies wczoraj zjadł omyłkowo 3 małe winogrona. Jest to półtoraroczna bassetka o wadze 20 kg. Reakcja na winogrona jest zdecydowana. Pies jest smutny, ledwo chodzi, ciągle leży. Rano miała mieć sterylizację, ale z uwagi na zatrucie zabieg został przełożony. Na wizycie dostała 3 zastrzyki - antybiotyk i inne zalecone przez lekarza w takiej sytuacji - (wizyta rano) i po południu na drugiej elektrolity + lek moczopędny + osłona wątroby. Jutro z rana idziemy na kolejną wizytę. Mam nadzieję, że Bunia poczuje się lepiej i nie będzie narażona na dalsze problemy np. z nerkami... Chciałbym Was zapytać o doświadczenie z cholernymi winogronami. Czy Wasze psiaki to przechodziły? Mówi się, że dawka zagrażająca życiu psa to 2 winogrona na kg masy. U mojej suni 3 winogrona na całego psa wystarczyły, żeby się zatruła. Moja Bunia dużo wymiotowała. Mam wrażenie, że teraz wieczorem czuje się lepiej. Będę wdzięczny za opis Waszych doświadczeń.

Link to comment
Share on other sites

Moja suka wazy powiedzmy 30kg jak ma mozliwosc to potrafi i pol duzej kisci(mam nadzieje ze dobrze odmieniam wyraz)winogrona pozrec w sezonie nawet czesto,do tego jest milosniczka suszu,wiec rodzynki po kilka sztuk raz na jakis czas tez laduja w misce.poki co zyje i ma sie dobrze.
Robili psu np.badanie krwi zeby stwierdzic uszkodzenie watroby czy zalozyli od razu.moze zle samopoczucie jest zwiazane z czym innym?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...