Jump to content
Dogomania

Biała sierść - wybielacze


Juta

Recommended Posts

[quote name='natalia31']Szampon jest świetny i b.wydajny. Jeżeli chodzi o ostrza i przyrzady groomerskie to dla mnie rewelka.[/quote]

Właśnie. Mało znany, odkryty "prawie" przypadkowo szampon Ostera okazał się dla nas najlepszym :) Allsystems, Biogroom, Iv San Bernard, Ring 5, Dr Lucy wcale nie były lepsze. Z wymienionych bardzo fajny i stosunkowo niedrogi jest właśnie krajowy Dr Lucy. Summerwinds też jest ok. Oster najlepszy.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 116
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

szampon wybielający już mamy(hery), ale jaką odżywkę polecacie do krótkiej gładkiej sierści, żeby nie zażółcała jej?

znalazłam:[URL="http://www.twojzwierzak.pl/index.php?id3=C&id4=aszti_Kosmetyki&id5=RIIING12&pokaz=1&sid=3346addebf5afe3ae453b23e87f7603a"] 1[/URL] [URL="http://www.twojzwierzak.pl/index.php?id3=C&id4=aszti_Kosmetyki&id5=RINGU5&pokaz=1&sid=3346addebf5afe3ae453b23e87f7603a"]2[/URL] [URL="http://www.twojzwierzak.pl/index.php?id3=C&id4=aszti_Kosmetyki&id5=RIIING6&pokaz=1&sid=3346addebf5afe3ae453b23e87f7603a"]3 [/URL]
miał/ma ktoś? jak się sprawdzają? a może co jeszcze polecacie?

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

[quote name='Tinka:)']szampon wybielający już mamy(hery), ale jaką odżywkę polecacie do krótkiej gładkiej sierści, żeby nie zażółcała jej?

znalazłam:[URL="http://www.twojzwierzak.pl/index.php?id3=C&id4=aszti_Kosmetyki&id5=RIIING12&pokaz=1&sid=3346addebf5afe3ae453b23e87f7603a"] 1[/URL] [URL="http://www.twojzwierzak.pl/index.php?id3=C&id4=aszti_Kosmetyki&id5=RINGU5&pokaz=1&sid=3346addebf5afe3ae453b23e87f7603a"]2[/URL] [URL="http://www.twojzwierzak.pl/index.php?id3=C&id4=aszti_Kosmetyki&id5=RIIING6&pokaz=1&sid=3346addebf5afe3ae453b23e87f7603a"]3 [/URL]
miał/ma ktoś? jak się sprawdzają? a może co jeszcze polecacie?[/quote]

Niestety zamiast Ci doradzić - odradzę - pozycję nr 1. Kiedyś byłam zadowolona ale po dłuższym stosowaniu sierść wyraźnie żółknie, a pod wpływem niskiej temperatury kulga się jak łupież, ponadto zastosowany w większej ilości przyciąga małe paproszki i przykleja do futerka więc pies wygląda jak brudny :shake: Nie polecam dla białych psów bo zażółca, a dla ciemnych psów stosowany w minimalnej ilości jest ok ale absolutnie nie przed wyjściem lub wystawą.

Pozycji nr 2 nie testowałam, natomiast nr 3 jednorazowo spryskałam psa pożyczonym preparatem ;) i faktycznie nabłyszcza ale to raczej nie jest odżywka tylko właśnie upiększasz optyczny na specjalne okazje ;) Tyle, że dozowanie było kiepskie bo nie był to preparat w areozolu i metalowej puszce tylko plastikowa buteleczka i dyfuzor.

Ja polecałabym dobry szampon do jasnej sierści, odżywkę do spłukiwania, a przed wystawą nabłyszczacz (np. wymieniony przez Ciebie różowy Ring 5)

Link to comment
Share on other sites

chodzi mi głównie o odżywkę do czesania, zmniejszającą linienie bo sierść wypada na okrągło, w okresach linienia w ogromnych ilościach. Nabłyszczacz niepotrzebny, bo pies i tak optycznie sierść ma bardzo ładną.
za odradzenie nr.1 dziękuję, za opinię o nr.3 też dziękuję : P szukam dalej ; )

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

To może przetestuj tę pozycję nr 2 ;) a do tego Oster szampon do białej sierści plus truskawkowa odżywka tej samej firmy?

Ważne jest też żywienie, czy to BARF, gotowane czy suche. Ważne, żeby odpowiadało akurat temu psu :)

Jeśli podajesz BARF lub gotowane to warto stosować suplementy. Ostrożnie z suplementami w przypadku suchych karm, można śmiało podawać ale tylko wtedy gdy zwracasz uwagę na skład by nie dublować poszczególnych składników. Wybór dodatków na sierść mamy ogromny :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81']To może przetestuj tę pozycję nr 2 ;) a do tego Oster szampon do białej sierści plus truskawkowa odżywka tej samej firmy?

Ważne jest też żywienie, czy to BARF, gotowane czy suche. Ważne, żeby odpowiadało akurat temu psu :)

Jeśli podajesz BARF lub gotowane to warto stosować suplementy. Ostrożnie z suplementami w przypadku suchych karm, można śmiało podawać ale tylko wtedy gdy zwracasz uwagę na skład by nie dublować poszczególnych składników. Wybór dodatków na sierść mamy ogromny :)[/quote]
jak już pisałam-szampon wybielający mamy, odżywkę chcę do wyczesywania bo wydaje mi się, że taka wystarczy bo sierść sie błyszczy, tylko linieje.
mamy karmę, która zdecydowanie zmniejszyła wypadanie, jednak i tak dużo z niego leci i codziennie trzeba wyczesywać, normalnie u JRT powinno się czesać raz na tydzień.

z kolei nie chcę, żeby mi znowu zżółkł :roll:

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

[quote name='Tinka:)']no ma, i właśnie chyba zdecyduję się na [B]DEMELANT DOUCEUR :razz:[/B][/quote]

Nic nie wiem o tym specyfiku ;) ale sama firma jest OK. Jedni bardzo chwalą kosmetyki Hery, inni wręcz przeciwnie więc nie pozostaje nic jak wypróbować. Zdaj relację jeśli przetestujesz :)

Zapomniałam dopisać, że ta zielona odżywka w sprayu Ring 5 okropnie pachnie... jak kocie siuśki lub jakoś tak :D

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

[quote name='Tinka:)'][B]DEMELANT DOUCEUR [/B]wypróbowane[B]:razz: [/B]przy czesaniu zawsze był łupież- teraz nie ma, Sierści jeszcze nie zżółcił, pies jest bardziej śliski, sierść odżywiona. Tylko cena dobijająca : P[/quote]

Jeśli na psie kosmetyki wydajesz tyle co na swoje to wszystko jest w normie ;) Ważne, że rezultaty są dobre :)

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

[quote name='Tinka:)']moje kosmetyki są o wiele tańsze : P bo w sumie dla ludzi i tanie mogą być dobre.

rezultat jak na razie mi się podoba ; )[/quote]

Ja przyznaję, że na swoje psy zdecydowanie więcej wydaję niż na siebie i nie mówię tu tylko o kosmetykach ;)

Co do wypadania sierści to chciałam dodać, że m.in. oprócz niedoborów pokarmowych przyczyną nadmiernego wypadania sierści może być zbyt wysoka jak dla psa temperatura w domu (zwłaszcza zimą) :)
Młodego masz pieska? Bo burza hormonalna też robi swoje jeśli chodzi o sierść ;)

Zdrowa, lśniąca sierść jest mniej podatna na zażółcenia, zabrudzenia. Matowa, źle odżywiona nigdy nie będzie śnieżno-biała.

Odpowiednie żywienie, nie przegrzewanie psa, dobre kosmetyki i stabilizacja hormonalna są najważniejsze dla jakości sierści.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81']Ja przyznaję, że na swoje psy zdecydowanie więcej wydaję niż na siebie i nie mówię tu tylko o kosmetykach ;)

Co do wypadania sierści to chciałam dodać, że m.in. oprócz niedoborów pokarmowych przyczyną nadmiernego wypadania sierści może być zbyt wysoka jak dla psa temperatura w domu (zwłaszcza zimą) :)
Młodego masz pieska? Bo burza hormonalna też robi swoje jeśli chodzi o sierść ;)

Zdrowa, lśniąca sierść jest mniej podatna na zażółcenia, zabrudzenia. Matowa, źle odżywiona nigdy nie będzie śnieżno-biała.

Odpowiednie żywienie, nie przegrzewanie psa, dobre kosmetyki i stabilizacja hormonalna są najważniejsze dla jakości sierści.[/quote]
w domu mamy przeważnie zimą 20 stopni, mniej lub więcej. To chyba nie jest zbyt dużo?:razz:
piesek 30czerwca kończy 2 lata :cool3:

sierść jest bardzo lśniąca, co pisałam już parę razy ;) a pies, jak do tej pory, to pełen okaz zdrowia :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

Ogólnie pisałam, toż ja Cię nie podejrzewam, że psa pieczesz i głodem morzysz ;) Ze swoim miałam wielkie problemy w okresie dorastania (jego dorastania). Sypał się jak choinka po świętach.

Troszkę offujemy ale taka prawda, że dobry wybielacz to nie tylko kosmetyk ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81']Ogólnie pisałam, toż ja Cię nie podejrzewam, że psa pieczesz i głodem morzysz ;) Ze swoim miałam wielkie problemy w okresie dorastania (jego dorastania). Sypał się jak choinka po świętach.

Troszkę offujemy ale taka prawda, że dobry wybielacz to nie tylko kosmetyk ;)[/quote]
no przecież wiem : P jak mogłabym psa głodzić i kupować mu odżywki za bardzo sporą kasę : P swoją drogą przytyć by mu się przydało.

dobry wybielacz, ale i dobra sierść która nie zżółknie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81']Właśnie. Mało znany, odkryty "prawie" przypadkowo szampon Ostera okazał się dla nas najlepszym :) Allsystems, Biogroom, Iv San Bernard, Ring 5, Dr Lucy wcale nie były lepsze. Z wymienionych bardzo fajny i stosunkowo niedrogi jest właśnie krajowy Dr Lucy. Summerwinds też jest ok. Oster najlepszy.[/quote]
Szukam bardzo dobrego wybielającego szamponu. Mój złoty pies ma biały krawat na froncie i chciałabym podkreślić efekt :evil_lol: Zastanawiam się nad szamponem Ostera a Dr. Lucy.
Czy efekt po szamponie Ostera jest od razu, czy należy umyć włosy kilka razy ( u Dr. Lucy efekty są podobno po 3-4 myciach ). Jakie są włosy po tym szamponie?

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

[quote name='anii7']Szukam bardzo dobrego wybielającego szamponu. Mój złoty pies ma biały krawat na froncie i chciałabym podkreślić efekt :evil_lol: Zastanawiam się nad szamponem Ostera a Dr. Lucy.
Czy efekt po szamponie Ostera jest od razu, czy należy umyć włosy kilka razy ( u Dr. Lucy efekty są podobno po 3-4 myciach ). Jakie są włosy po tym szamponie?[/quote]

Jeśli ta biała część jest wyraźnie zażółcona to oprócz szamponu potrzebujesz jakiegoś dodatkowego specjalnego preparatu do usuwania zażółceń bo sam szampon Ostera ani Dr Lucy nie wybielą zażółcenia!
Chcąc pozbyć się przebarwień samym szamponem będzie to długotrwałe, a jeśli sierść jest mocno przebarwiona to wręcz niemożliwe.

Jeśli natomiast kryza jest biała i tak jak piszesz: chcesz tylko podkreślić efekt, to można zastosować pigment na tę część futerka.

Szampon musi podkreślać kolory ale nie wybielać bo masz psa dwukolorowego. Z szamponów: Dr Lucy, Summerwinds, Oster do jasnej sierści będą ok, są naprawdę łagodne i efekt podrażnienia minimalny ale efekt podkreślenia kolorów pojawi się dopiero po którymś tam myciu z kolei i trudno powiedzieć czy po 3, 4 czy 5 myciu bo to zależy od sierści jaka jest i w jakim stanie. Odżywka też musi mieć w opisie, że nie zażółca i być dostosowana do danego typu sierści.

Niektórzy stosują miejscowo inne preparaty w miejscach gdzie sierść ma inny kolor ale jak się można domyślić jest to ciężka sprawa ;)

Ja swoją dereszowatą wyżełkę (brązowa głowa, tułów biały z ciemno-brązowymi łatkami) myję tylko Osterem do jasnej sierści i ewentualnie tam gdzie ma jakieś lekkie zażółcenie nierozcieńczonym szamponem troszkę mocniej wymyję i suczka jest bielutka, a przy tym brązowe łatki nie rudzieją. Odżywki stosujemy różne, eksperymentujemy ale u nas nie ma problemu z dobraniem bo piesek jest krótkowłosy więc odżywka może być jakakolwiek byle nie zażółcała, do tego nabłyszczacz na wielkie wyjścia ;)

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję. Chcę podkreślić efekt, kryza jest biała, a po bokach złoty odcień. Mam złotego afgana. W tej rasie dopuszczalne są wszystkie kolory, więc z zażółceniami nie mamy problemu ;)
[quote name='ursa81']
Jeśli natomiast kryza jest biała i tak jak piszesz: chcesz tylko podkreślić efekt, to można zastosować pigment na tę część futerka.
[/quote]
Chodzi Ci tu o szampon wybielający, czy jakiś konkretny pigmentacyjny/ wybielający preparat?
[quote name='ursa81']
Szampon musi podkreślać kolory ale nie wybielać bo masz psa dwukolorowego. Z szamponów: Dr Lucy, Summerwinds, Oster do jasnej sierści będą ok, są naprawdę łagodne i efekt podrażnienia minimalny ale efekt podkreślenia kolorów pojawi się dopiero po którymś tam myciu z kolei i trudno powiedzieć czy po 3, 4 czy 5 myciu bo to zależy od sierści jaka jest i w jakim stanie. Odżywka też musi mieć w opisie, że nie zażółca i być dostosowana do danego typu sierści.
[/quote]
Szamponów wybielających jest cała masa, dlatego szukam sprawdzonego preparatu. Czy możesz powiedzieć, który szampon Oster czy Dr. Lucy jest lepszy? Po którym białe jest naprawdę białe :lol: Odżywkę mamy, która nie zażółca, potem nabłyszczający jedwab i piękność na wystawę moze iść :loveu:

Link to comment
Share on other sites

Guest ursa81

[quote name='anii7']Dziękuję. Chcę podkreślić efekt, kryza jest biała, a po bokach złoty odcień. Mam złotego afgana. W tej rasie dopuszczalne są wszystkie kolory, więc z zażółceniami nie mamy problemu ;)

Chodzi Ci tu o szampon wybielający, czy jakiś konkretny pigmentacyjny/ wybielający preparat?

Szamponów wybielających jest cała masa, dlatego szukam sprawdzonego preparatu. Czy możesz powiedzieć, który szampon Oster czy Dr. Lucy jest lepszy? Po którym białe jest naprawdę białe :lol: Odżywkę mamy, która nie zażółca, potem nabłyszczający jedwab i piękność na wystawę moze iść :loveu:[/quote]

Oj, heh, napisałam "efekt podrażnienia minimalny" ;) Miało być: "ryzyko podrażnienia minimalne" :lol:

Masz Afgana, a więc myślę, że kąpanie całego psa w jakimkolwiek szamponie wybielającym odpada... Na niemal każdym jest napisane, że nie wysusza włosa, a jednak wysusza, niektóre nawet mocno... Potrzebujesz więc szampon do włosów długich i jedwabistych, taką samą odżywkę-balsam, preparat do czesania. W takim razie krawacik możesz po kąpieli na sucho, na sam koniec wyczesać suchym szamponem z białym pudrem, żeby podkreślić efekt. Podobno ten jest dobry: BIO GROOM MAGIC WHITE ale nigdy nie stosowałam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ursa81']kąpanie całego psa w jakimkolwiek szamponie wybielającym odpada... Na niemal każdym jest napisane, że nie wysusza włosa, a jednak wysusza, niektóre nawet mocno... Potrzebujesz więc szampon do włosów długich i jedwabistych, taką samą odżywkę-balsam, preparat do czesania.[/quote]
Oczywiście nie miałam zamiaru kąpać futrzaka całego w takim szamponie, jedynie krawat. Po szamponie zawsze daję nawilżającą odżywkę. Ale tym wysuszaniem zmartwiłam się :roll:
[quote name='ursa81']W takim razie krawacik możesz po kąpieli na sucho, na sam koniec wyczesać suchym szamponem z białym pudrem, żeby podkreślić efekt. Podobno ten jest dobry: BIO GROOM MAGIC WHITE ale nigdy nie stosowałam.[/quote]
Miałam kiedyś Bio groom magic black- dla czarnego krótkowłosego psa, dobry był. ALE... miał bardzo intensywny zapach...jak pies go poczuł, uciekał na drugi koniec pokoju, jak zobaczył mnie z areozolem, nie dał sobie nic zrobić :shake: jeżeli WHITE podobnie pachnie, nie wiem,czy go kupie :roll:

Link to comment
Share on other sites

Ja stosuję kosmetyki z Hery. Mam: szampon do białego, do szorskiego, puder w spreyu i demeland douceur. Zastanawiam się nad odżywką do białej sierści dla westa, ale nie wiem czy są jakieś kryteria kiedy można takową uzywać?

Link to comment
Share on other sites

Po pozytywnych opiniach kupiłam szampon wybielający OSTER WHITE. Jest rewelacyjny! Biały krawat zrobił się śnieżnobiały :lol: najpierw umyłam psa nawilżającym szamponem, potem nałożyłam Ostera White na ok 10 minut ( bez rozcieńczenia ), po spłukaniu nałożyłam odżywkę i krawacik pięknie wybielał :loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A stosował ktoś kiedyś sodę oczyszczoną,albo szare myłdo jako wybielacz? Ostatnio na jakiejś amerykańskiej stronce z kosmetykami czytałam, że można zmieszać wybielacz + sodę oczyszczoną.Wiecie może coś wiecej na ten temat? Potrzebuje coś co szybko przedwystawą usunie przebarwienia na łapach u białego pudla :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...