Jump to content
Dogomania

ASTRO Mix AST-a i Dogo Argentino SZUKA DOMU,Miłości,Człowieka


Devon

Recommended Posts

Kochani zaczynam wątek dla Astro i bardzo gorąco proszę o pomoc w szukaniu mu Odpowiedzialnego Domu w W-wie lub najbliższych okolicach.To osmy psiak którego ratuję z potrzeby serca i sumienia. Siedem poprzednich ma już domy. Poprzednik Astro był mixem z ruda Akitą japońska i wtedy wydawało mi się ,że będzie problem ze znalezieniem mu domu, bo mix z psem samurajów i ta rasa miała aż jakieś 5 tys. lat. Od grudnia po 10 mies. poszukiwań Rudy ma super dom :smile: Jakiś problem ;-) ? Ależ skąd? Problemem dopiero okazał się Astro i znalezienie mu DS.

Kochani historia jest smutna, mam nadzieję, że pomożecie mi dopisać do niej happy end. Astro zabrałem z kontrowersyjnego schronu w Chrcynnie, w styczniu. Nie chcę tu absolutnie wypowiadać się na temat opinii o schronie. Mam nadzieję jeszcze kiedyś pomóc jakiemuś psu stamtąd a żeby zachować sobie furtkę i mieć szansę zabrać kolejną biedę powstrzymam się od ocen i słów. Staram się być neutralny w tym temacie.

Historia Astro: w styczniu szukałem w Chrcynnie młodego ON-ka odłowionego w Nieporęcie. Ponieważ nie można do schronu przyjść z ulicy czy tak sobie zadzwonić, żeby uzyskać informacje (właściciel schronu z zasady nie wpuszcza nikogo, psiaki wydaje z tyłu biura i najpierw trzeba się z nim umówić) - poprzez odkopane na FB znajomości dostałem nr.tel do p.Ewy współpracującej ze schronem. Potwierdziła że pies ON tam jest i można go zabrać. Dwie dziewczyny które go dokarmiały zanim został odłowiony szybko go wzięły stamtąd do hotelu, który opłacały ze składek na FB a teraz dzięki nim pies już ma dom. Pytając wtedy o Brutusa dowiedziałem się od p.Ewy że jest do wzięcia Amstaff którego nikt nie chce.

Sam mam dwa psy (kundelka uratowanego z ulicy kilka lat temu i AST-a) więc nie mogłem wziąć trzeciego. Ale zostawić go tam tez nie mogłem. Dzięki pomocy mojego brata z transportem Astro został przeze mnie zabrany, podpisałem papiery adopcyjne, informując, że będę szukać psu domu a na razie pojedzie do hotelu. Astro okazał się podejrzanie duży jak na AST-a ;-) Ma ok.60cm w kłębie i łeb jak rotwailler. Podejrzewam, że jest mixem z Dogo Argentino. Na to wygląda. Za duży na AST-a a za niski na Argentino. Może babcia czy dziadek mieli coś z tej rasy.

Był bardzo wycofany i mocno wychudzony z żebrami na wierzchu. Widziałem jego zdjęcie z dnia odłowienia - wyglądał normalnie. Po m-cu pobytu w schronie stracił połowę wagi.Okazało się później u weta, że pies jest alergikiem i wymaga specjalnej karmy (Royal Canin 200zł/14kg). Schron może się więc tłumaczyć ,że pies schudł bo nie mieli karmy dla alergików a innej nie chciał jeść..Nie wnikam. Wiem tylko ,że Astro zwykłą karmą też nie gardzi.

Kolejny problem pojawił się z chodzeniem psa na tylne nogi. Konsultacja u ortopedy wykazała [B]zanik mięśni kręgosłupa[/B]. Nie był za to odpowiedzialny schron, bo pies tam był tylko m-c. Żeby doprowadzić Astro do takiego stanu trzeba było lat. RTG wykazał że kości są ok, a psiak ma 5 lat na podst.stanu kości. Prawdopodobnie pochodził z jakiejś pseudo hodowli, gdzie siedział latami w zamknięciu bez możliwości ruchu. Na weta i potrzebne badania poszło 1000zł ze składek na FB. Pies przeszedł w hotelu rehabilitację i jego stan się poprawił, zarówno fizyczny jak i psych. Bardzo o niego walczyłem. Odbudował masę ciała. Niestety nie umie zachować w domu czystości, ale szybko się uczy. Mieszkając latami w zamknięciu nie wiedział w ogóle co to są spacery.

Nie za bardzo toleruje inne zwierzęta, z niektórymi się dogaduje, z większością jednak nie. W styczniu został wykastrowany i temperament mu też trochę przycichł. W domu powinien być jedynakiem. Dom bez dzieci i bez innych zwierząt. Do pań nie ma oporów (nastoletnia wolontariuszka uczyła go komend bez problemu), panów się obawia i potrzebuje czasu żeby zaufać. Nie wykazuje agresji, jeśli zdarza mu się czasem powarkiwać na obcych facetów to ze strachu, wtedy się cofa pod ścianę i nie chce absolutnie konfrontacji, chce mieć poczucie bezpieczeństwa i święty spokój. Prawdopodobnie był bity. [B]Jak już zaufa wtedy odda opiekunowi całe serce.[/B]

[B]Imię:[/B] ASTR0
[B]Rasa:[/B] Amstaff mix z Dogo Argentino
[B]Wiek:[/B] 5 lat
[B]Wzrost:[/B] ok. 60 cm
[B]Waga:[/B] 40 kg
[B]Kolor oczu:[/B] złocisty
[B]Umaszczenie:[/B] biały z czekoladowymi łatami w pręgi
[B]Stosunek do innych zwierząt:[/B] różnie, w domu powinien być jedynakiem
[B]Szczepienia i odrobaczenie:[/B] Tak
[B]Kastracja:[/B] Tak
[B]Pochodzenie:[/B] pseudo schronisko o złej sławie w woj. maz., gdzie pies nie miał szans na przetrwanie.

Astro jest alergikiem, wymaga specjalnej, droższej karmy Hypoalergic Royal Canin. Astro szuka odpowiedzialnego domu, doświadczonego w prowadzeniu ras bullowatych w Warszawie lub okolicach.
Astro może mieszkać w domu z ogrodem, w ocieplonym kojcu lub z nową rodziną w mieszkaniu.
[U]Dom bez małych dzieci i bez innych zwierząt.
Astro powinien być jedynakiem.[/U]
Jest psem silnym, ale wyjątkowo miłym do ludzi.
Ładnie chodzi na smyczy i zna podstawowe komendy...piątkę też przybija.
Odnajdzie się w domu z ogrodem.Jest czujny, ale nie nadaje się raczej na psa stróżującego. Przebywa w Hotelu Kundel Bury pod Piasecznem.


[COLOR=#000080][U]Chcesz dać Astro kochający, odpowiedzialny dom?[/U][/COLOR] [B]TEL. ADOPCJA:[/B] 534 803 304

[IMG]http://i62.tinypic.com/2cpumg6.jpg[/IMG]

[IMG]http://i62.tinypic.com/hwk9aw.jpg[/IMG]

[IMG]http://i59.tinypic.com/23rn53q.jpg[/IMG]

[IMG]http://i58.tinypic.com/vn2djb.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Zapraszam na film o Astro mojego autorstwa. Jest to nowa, zmieniona trochę wersja filmu, ponieważ upłynęło już trochę czasu od zakończenia rehabilitacji Astro i pies już całkiem dobrze chodzi, więc zmieniłem informacje o jego stanie zdrowia. Pominęliśmy też w nowej wersji informację o tym z jakiego schroniska pies pochodzi. Nie jest to istotne. Nadmiar negatywnych informacji z jego przeszłości może mu utrudniać szukanie domu. Więc zostawiamy przeszłość Astro w tyle i patrzymy z nadzieją w przyszłość. Pies jest już zdrowy, wykastrowany. Zabieg kastracji w schronisku zrobiony był dobrze, bez komplikacji. Został wykastrowany na kilka dni przed odbiorem go przeze mnie. Szwy były w porządku, wszystko przebiegało jak trzeba. Pies uspokoił się trochę z temperamentem m-c po zabiegu. Więc kastracja była pomocna.

[video=youtube_share;vlnn7vCF0pE]http://youtu.be/vlnn7vCF0pE[/video]


oraz na jego stronę internetową [URL]http://www.green-line.com.pl.inten.pl/html/galeria.html[/URL]

Edited by Devon
Link to comment
Share on other sites

[B]Uwaga! Astro nie jest pod opieką Fundacji Hossa[/B]. Początkowo był przez nią wspierany użyczeniem konta do zbiórek na hotel. Stąd napisy z nazwą Fundacji na początku i na końcu filmu. Obecnie zbieramy wpłaty dla Astro bezpośrednio na konto hotelu. Każda złotówka się liczy, każda pomoc jest na wagę złota.Jeśli ktokolwiek z Was może pomóc Astro jakimikolwiek drobnymi wpłatami, podaję konto hotelu poniżej.[B]

Koszt utrzymania psa to 430zł/m-c za hotel + 200zł karma Royal Canin Hypoalergic (14kg).[COLOR=#0000cd] Łączny koszt utrzymania Astro to 630zł. [/COLOR][/B]Z trudem zbieram tą kwotę każdego miesiąca na FB i sam sporo dokładam, mając na utrzymaniu dwa swoje psy, z których jeden jest chory na serce i wymaga stale leków, które nie są tanie. Dlatego proszę o pomoc i nawet drobne datki 5-10zł. Z góry serdecznie dziękuję wszystkim Darczyńcom w imieniu Astro.

[COLOR=#0000cd][B]Nr konta: 23 1140 2004 0000 3002 7493 5876
[/B]
[/COLOR]
[COLOR=#0000cd] [/COLOR][COLOR=#C0E030][COLOR=#0000cd]KONIECZNIE Z DOPISKIEM: [B]DLA ASTRO[/B][/COLOR]

[/COLOR]
HOTEL KUNDEL BURY 24h
ul. Letniskowa 89
05-552 Stefanowo
NIP: 952 198 85 04

Link to comment
Share on other sites

Wątek Astro na FB [URL]https://www.facebook.com/events/1518304745060542/[/URL] zapraszam. Na wątku Umieralnia na Dogo (dotyczy schronu w Chrcynnie skąd jest wzięty Astro) dwie dziewczyny obiecały mi pomóc w ogłoszeniach dla Astro. Jedna jest zwana ogłoszeniową Czarownicą :) Czarownice zawsze w cenie i u mnie mile widziane. Za chwilę prześlę im teksty ogłoszeń mailem.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[IMG]http://i58.tinypic.com/15dnts3.jpg[/IMG]

Przepraszam jakiś strasznie duży ten plakat wyszedł.Reklama dźwignią handlu ;) Może się uda Astro wreszcie znaleźć dom z taaaką promocją ;)

Edited by Devon
Link to comment
Share on other sites

Kochani, przepraszam, że długo mnie tu nie było. Jestem częściej na FB i tam staram się walczyć o dobro Astro. [B]Znów mamy ALARM!! Niestety dług za hotel wzrósł do 900zł. Podbramkowa sytuacja. Wczoraj stworzyłem bazarek [/B]
na FB dla Astro i dla Larryego - ON-ka chorego na raka. Larry pochodzi ze schroniska i mieszka w Łodzi z dwoma paniami - matką i córką. Niestety jest bardzo ciężko chory, wymaga chemioterapii na którą jego pań nie stać. Koszty to ok.3tys.zł nawet.
Dlatego wpadłem na pomysł wspólnego bazarku. Są fanty, jest dużo fajnej biżuterii, sa książki, będą płyty CD. Adres bazarku na FB: [URL="http://przepraszam, że długo mnie tu nie było. Jestem częściej na FB i tam staram się walczyć o dobro Astro. Znów mamy ALARM!! Niestety dług za hotel wzrósł do 900zł. Podbramkowa sytuacja. Wczoraj stworzyłem bazarekna FB dla Astro i dla Larryego - ON-ka chorego na raka. Larry pochodzi ze schroniska i mieszka w Łodzi z dwoma paniami - matką i córką. Niestety jest bardzo ciężko chory, wymaga chemioterapii na którą jego pań nie stać. Koszty to ok.3tys.zł nawet. Dlatego wpadłem na pomysł wspólnego bazarku. Są fanty, jest dużo fajnej biżuterii, sa książki, będą płyty CD. Adres bazarku na FB: https://www.facebook.com/events/1524857717735677/"]https://www.facebook.com/events/1524857717735677/[/URL]

Astro jest obecnie w dobrej formie (zdjęcie na bannerze jest ze stycznia z dnia przywiezienia Astro ze schronu). Jednak mimo wielu ogloszeń jak na razie Astro wciąż czeka na dom z prawdziwego zdarzenia.Czas wakacyjny nie sprzyja adopcjom, wręcz przeciwnie - przybywa bardzo dużo porzuconych zwierząt.Może jesien okaże się dla Astro szczęśliwa i znajdzie dom.Póki co zapraszam na bazar Astrusiowy, żeby chociaż odrobinę zmniejszyć długi w hotelu.

[IMG]http://i58.tinypic.com/wi9dzd.png[/IMG]

Edited by Devon
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Kochani!!! Jako wolontariusz z ekipy ratunkowej amstaffa ASTRO INFORMUJĘ, ŻE PSIAK MA SZANSĘ NA DOM STAŁY W KRAKOWIE. POTRZEBNI WOLONTARIUSZE CHĘTNI DO ZROBIENIA NAJLEPIEJ JAK SIĘ TYLKO DA WIZYTY PRZED I PO ADOPCYJNEJ. Dzisiaj do hotelu dzwoniła młoda kobieta z Krakowa, zna rasę, psiak ogromnie się jej podoba, napaliła się na adopcję Astro. Przez pomyłkę (nadgorliwe wolontariuszki, które prosiłem o pomoc bardzo wykazały się inicjatywą:)) pies został ogłoszony w Krakowie na Tablicy. Teraz potrzebna pomoc i sprawdzenie domu w Krakowie.KOCHANI HELP!! Może ktoś mógłby mi pomóc? Cała ekipa ratunkowa Astro zrobiła od stycznia TYTANICZNY WYSIŁEK, odkąd pies został uratowany z koszmarnych warunków w schronie, żeby go wyleczyć (miał zanik mięśni kręgosłupa), zsocjalizować i odkarmić (był w stanie skrajnego zagłodzenia z żebrami na wierzchu), powalczyć z jego alergią (jest teraz na karmie Royal Canin dla alergików), doprowadzić do normy psych.(był bity, boi się facetów, powarkiwał ze strachu), nie mówiąc już o zbiórce pieniedzy na hotel i weta. Same badania u weta na starcie kosztowały ok.1000zł. Koszt hotelu z behawiorystą i karmą = ok.650zł/m-c TERAZ ASTRO MA SZANSĘ NA HAPPY END POMÓŻCIE PROSZĘ.


[IMG] [IMG]http://i57.tinypic.com/2e67c0p.jpg[/IMG][/IMG]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Kochani ASTRO OD 2 TYG MA KOCHAJĄCY DOM!! Zamieszkał w W-wie w bloku na 3 p. z małżeństwem, mającym doświadczenie w prowadzeniu ras bullowatych. Przed Astro mieli wielkiego mixa Amstaffa, rozmiarowo miał ponad 60cm wys. Odszedł z powodu raka. Kilka kiesięcy trwała żałoba, aż pani Ola zapytala męża: "Jak to dom bez psa?" Rozglądali się, szukali aż znajoma powiedziała im o Astro. Miłość była od pierwszego wejrzenia. Pan Kamil potężny, wysoki mężczyzna jak najbardziej da sobie radę z tak wielkim psem jakim jest Astro. Dla przypomnienia Astro ma łebek jak rotwailler :) Astro czekał na na swoje miejsce na ziemi od stycznia 2014. Przeszedł długą drogę od ostrego, zestresowanego psa do normalności, dzięki nieocenionej pomocy trenerów z Hotelu Kundel Bury za co serdecznie dziękujemy. Dziękujemy również wszystkim ludziom dla ktorych los psa nie był obojętny i dzielnie o niego walczyli pomagając wpłatami na hotel, kupując fanty na astrusiowym bazarku, wspierając dobrym słowem, ogłoszeniami do adopcji na psich portalach i różnymi pomysłami jak znaleźć psiakowi dom. Dziękujemy Wolontariuszom, którzy uratowali Astro życie zabierając go w styczniu z bardzo ciężkiego schronu, gdzie nie miał szans na przeżycie. Dziękujemy wszystkim wielbicielom rasy dzieki którym Astro znalazł kochający Dom z prawdziwego zdarzenia z własna kanapą :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...