Jump to content
Dogomania

York a urojona ciąża?


lila8920

Recommended Posts

Witam,

mam problem ze swoją suczką rasy York, ma 4 latka nigdy nie była w ciąży a mimo to ma takie obrzmiałe sutki i mleko z nich wycieka ;/ suczka się normalnie zachowuje, nie liże swoich sutek, nie ma gorączki, ma normalny apetyt i jest skłonna do zabawy. Nie wiem co robić, cieczkę miała już w marcu. Przy następnej cieczce zamierzam ją kryć. Nie wiem co robić z tymi jej sutkami co mleko tam wycieka czy to jakaś choroba albo normalne to? Liczę na Wasze rady :(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta30']A miała okazję zajść w ciążę? Jeśli ma rodowód to zachowanie właściciela jest nieodpowiedzialne, jeśli nie ma to nie powinna być rozmnażana.[/QUOTE]

nie miała okazji bo mam ją non stop na oku, a na spacery chodzi na smyczy. Nie ma rodowodu, a nawet jeśli by nie miała to w czym problem jeśli ją pokryję? Proszę powiedzcie mi bo nie mam pojęcia o tym. Psa nie kupiłam tylko mój teściu ją odebrał swojej synowej przez to że zaniedbywała psa ;/ a to zresztą długa historia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lila8920']nie miała okazji bo mam ją non stop na oku, a na spacery chodzi na smyczy. Nie ma rodowodu, a nawet jeśli by nie miała to w czym problem jeśli ją pokryję? Proszę powiedzcie mi bo nie mam pojęcia o tym. Psa nie kupiłam tylko mój teściu ją odebrał swojej synowej przez to że zaniedbywała psa ;/ a to zresztą długa historia.[/QUOTE]

Zabierz psa jak najszybciej do weterynarza - on da Ci wskazówki co do leczenia lub wprowadzi leki, być może wykluczy też ciążę poprzez USG.
Jeśli pies nie ma dokumentów to jego rozmnażanie jest prawnie zabronione - w tym problem. Dlatego padły pytania o rodowód - lepiej nie robic sobie kłopotu i lepiej nie łamać prawa.

Link to comment
Share on other sites

To ciążę masz z głowy, poradź się lekarza, tak jak piszesz, pewnie urojona. Teraz nie wolno rozmnażać psów bez rodowodu to raz a dwa, po co? Dla zdrowia nie, więc? Psów jest już tak dużo, trudno znaleźć im domy, lepiej nie powoływać na świat kolejnych. A suka nie potrzebuje szczeniąt do szczęścia więc jeśli nie jesteśmy hodowcami z ciekawym zamysłem hodowlanym lepiej się w to nie bawić.

Link to comment
Share on other sites

tym bardziej,że jak pieszesz-sunia jest po przejściach.
jeśli była zaniedbywana,może mieć nie wykształcone kości miednicy i poród może stanowić zagrożenie dla jej życia[poród to mega obciążenie dla zdrowych suczek,a co dopiero dla takiej po przejściach]-a po jednej ciąży urojonej mogą przyjść następne-prawdziwa ciąża nasili te objawy i może zaszkodzić psychice Twojej suni,zmienić ją na zawsze.
wysterylizuj sunię,będziesz miała spokój i ona i Ty.

Link to comment
Share on other sites

Wiedziałam, że się posypią 'gromy'...

[quote name='lila8920']nie miała okazji bo mam ją non stop na oku, a na spacery chodzi na smyczy. [B]Nie ma rodowodu, a nawet jeśli by nie miała to w czym problem jeśli ją pokryję? Proszę powiedzcie mi bo nie mam pojęcia o tym.[/B] Psa nie kupiłam tylko mój teściu ją odebrał swojej synowej przez to że zaniedbywała psa ;/ a to zresztą długa historia.[/QUOTE]

A więc, proponuję, abyś poszła do najbliższego schroniska, tam zrozumiesz problem bezdomności zwierząt w Polsce.;)
Dodatkowo po co sprawiać ból twojej suni, wiesz jakie problemy i obowiązki się z tym wiążą. Komplikacje po porodzie i tak jak mówi Koszmaria, jeśli sunia jest po przejściach to znacznie zwiększa ryzyko.
Po za tym co zrobisz ze szczeniakami, sprzedać ich nie możesz, bo bez rodowodu. Fakt teraz moda na yorki, ale gdy dzieciaczki twojej suni się komuś znudzą, to pośrednio ty też bd odpowiedzialna za ich los.
Ściślej mówiąc wygląd to nie wszystko, liczą się papiery jakie ma pies (nie te ze stowarzyszeń po nowej ustawie). Twoja sunia, (może trudno ci uwierzyć) jest po prostu, przepięknym psiakiem w typie yorka :lol: Ja kiedyś myślałam, że pies mojej babci to labrador, a okazał się 'rabladolem', bo jak ze skrzyżowania psa w typie ON i kundla, powstać lab ? I właśnie to gwarantuje ci rodowód - masz pewność, że to pies 'czystej krwi' i w dodatku jego przodkowie byli zdrowi/przebadani na dane choroby ;)

Bardzo dobrze, że pytasz. I na prawdę zastanów się, czy to co chcesz zrobić jest korzystne i dla cb i dla twojego psiaka, oraz dla twoich psich wnucząt ...

Link to comment
Share on other sites

Jeśli suczka nie ma rodowodu najlepszym wyjściem dla was będzie sterylizacja. Ciąża urojona lubi nawracać przy kolejnych cieczkach. Po porodzie tym bardziej :/ Jeśli to piesek hodowlany to na urojoną najlepsze jest obcięcie dawki pokarmu oraz wzmożony wysiłek fizyczny. Przy bardziej zaawansowanych etapach pomaga farmakologia od weta na zahamowanie laktacji (np. galastop)

Link to comment
Share on other sites

Jak już pisano - rozmnażanie psów nie mających uprawnień hodowlanych jest niezgodne z prawem - to raz. Suczka po przejściach i z problemem ciąż urojonych...które po szczeniętach mogą się jeszcze nasilić i w efekcie prowadzić do guzów listwy mlecznej i ropomacicza...
Celowe rozmnażanie kundelków (a kundelkiem jest pies bez papierów) to przestępstwo.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']Jak już pisano -[B] rozmnażanie psów nie mających uprawnień hodowlanych [/B]jest niezgodne z prawem - to raz. Suczka po przejściach i z problemem ciąż urojonych...które po szczeniętach mogą się jeszcze nasilić i w efekcie prowadzić do guzów listwy mlecznej i ropomacicza...
Celowe rozmnażanie kundelków (a kundelkiem jest pies bez papierów) to przestępstwo.[/QUOTE]

Ależ jest jak najbardziej zgodne z prawem.Każdy może mnożyć psy. Ba ! Może je nawet sprzedawać.O ile oczywiście zarejestuje się w związku "Burka Azorka".

Link to comment
Share on other sites

Ło matko co za głupoty wypisujesz. Ustawa z 2012 zmieniła jedynie tyle, że pseuduchy mają się zarejestrować i odprowadzać podatek od swoich kundli. Tyle. Jakie uprawnienia hodowlane widzisz w SPPR i innych tworkach ? A te stowarzyszenie są jak najbardziej legalne. Ba ! Każdy może powołać do życia swój własny związek kynologiczny i mnożyć tam co mu się żywnie podoba.

A psy nie zarejestrowane można dalej rozmnażać, nie wolno ich tylko sprzedać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...