Jump to content
Dogomania

Kiszyniów CACIB - wrzesień


Juta

Recommended Posts

z lublina najkrótszą drogą przez ukrainę. dla dobrego kierowcy 18 godzin jazdy! paskudne drogi + ok. 1 godz. na granicy. z pogranicznikami nie mieliśmy jakiś kłopotów, byliśmy tam w ub. roku. jak ktoś chce szczegółowe info, służę pomocą na pw przez najbliższy tydzień, potem będę w sierpniu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 143
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Słuchajcie, ja na prawdę - z całym szacunkiem do wszystkich tu piszących - nie rozumiem tego dawania łapówek... Nigdy nikt ode mnie nic nie chciał. Może mam taką aparycję, że bez kija nie podchodź... :cool3: Nie wiem. Ale powaznie. A moze jestem tak, ze zawsze kogoś tak zagadam, że daje sobie spokój. Bo gaduła, po tatusiu, jestem:lol: :loveu: . No nie wiem. Ja jadę na skróty czyli przez Ukrainę. Wszak to nasi najnowsi przyjaciele. Do EURO razem przystępujemy, więc już jest temacik na miłą pogawędkę.....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='simbik']No właśnie :lol: , czy ktoś ma jakieś informacje odnośnie opłat?[/quote]

Ja byłam w Mołdowie dwa razy i za każdym musiałam dzwonić i pytać ile mam zapłacić, bo na wystawie nie można, chcą dostać pieniądze Western Union. Przynajmniej tak informują, bo były przypadki Polaków, którzy płacili na wystawie.
Jadąc tak daleko chciałam pieć pewność, że jest OK, tak więc zawsze płaciłam, tak jak chcieli.

Link to comment
Share on other sites

Na ich stronie nie ma rzadnego info na temat cen i całej reszty. Jak dla mnie to przegięcie normalnie!!!
W tym tygodniu postaram się do nich jakoś dodzwonić. Zgłosić zgłosiłam. Jechać jadę. Tyle, że wolałabym wiedzieć wcześniej czy mnie na to stać:evil_lol: ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pirania']Jest jeszcze możliwość kontaktu na nr.(373-22) 27-18-97.
Jest to ich FAX.[/QUOTE]

Wolałabym napisać mail zawsze to zmniejsza koszty no i często łatwiej się skontaktować, bo z angielskim to różnie bywa, kiedyś na Łotwie nie udało sie nam z panią porozumieć zupełnie :shake: .

Link to comment
Share on other sites

Ja wysłałam im maila, ale nie odpowiedzieli. Postaram się dziś do nich dodzwonić. A co do miejsca... U mnie jest jeszcze na dwie osoby z mniejszymi psami, ale może wynająć busa - więcej się zmieści wtedy osób?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Juta']Ja wysłałam im maila, ale nie odpowiedzieli. Postaram się dziś do nich dodzwonić. A co do miejsca... U mnie jest jeszcze na dwie osoby z mniejszymi psami, ale może wynająć busa - więcej się zmieści wtedy osób?[/QUOTE]

Ja mam psa w rozmiarze XXL, więc raczej do busa niespecjalnie :shake: .

Link to comment
Share on other sites

Hej a mam pytanie dla tych co juz tam byli... Ile sie placi za championat? Czy robia go na miejscu czy wysylaja listownie? Czy tam jest CAC w kazdej klasie? czy tylko jeden na plec? I czy pies Champion jadacy do jakiej klasy musi byc zgloszony by mogl dostac caca do ch.moldawii? z gory dzieki za odpowiedzi:p

Link to comment
Share on other sites

Dzwoniłam do nich wczoraj, a raczej próbowałam się dodzwonić. Jednak nikt nie odbierał.

Będę próbowała ponownie. Wyślę także fax jutro/pojutrze z prośbą o szczegółowe info. Moze na fax odpowiedzą:roll:

Link to comment
Share on other sites

Dostałam odpowiedź odnośnie płatności za wystawę. Niestety łapiemy się już na [B]ostatni termin czyli do 15 sierpnia[/B], [B]jeden CACIB 50 euro[/B], [B]CAC 30 euro [/B]. Rzeczywiście zaznaczają, że nie ma możliwości płatności na wystawie. Natomiast [B]należność musi być uregulowana do 31 sierpnia[/B], czyli najpóźniej dzień przed wystawą. Do tego polecają Western Union... i powiem Wam, że jak zerknęłam w ich cennik to jest bardzo konkurencyjny do cen przelewów bankowych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='simbik']Dostałam odpowiedź odnośnie płatności za wystawę. Niestety łapiemy się już na [B]ostatni termin czyli do 15 sierpnia[/B], [B]jeden CACIB 50 euro[/B], [B]CAC 30 euro [/B]. Rzeczywiście zaznaczają, że nie ma możliwości płatności na wystawie. Natomiast [B]należność musi być uregulowana do 31 sierpnia[/B], czyli najpóźniej dzień przed wystawą. Do tego polecają Western Union... i powiem Wam, że jak zerknęłam w ich cennik to jest bardzo konkurencyjny do cen przelewów bankowych.[/quote]

Byłam w Mołdowie 2 razy i za każdym razem płaciliśmy Westernem, tylko jadąc busem zbierałam kase od wszystkich ijednym puszczałam, pisząc za jakie psy.
Potem wysyłałam im ksero, aby znali numer nadania i chyba dzwoniłam dla pewności.

Ale wiem, że Polacy płacili na miejscu, więc może tylko tak mówią w Mołdawie....
Ja nie ryzykowałam bo jechać 1300 w jedną stronę i nie być przyjętym, to nie wiem, chyba bym pogryzła (siebie oczywiście).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Savannah']Hej a mam pytanie dla tych co juz tam byli... Ile sie placi za championat? Czy robia go na miejscu czy wysylaja listownie? Czy tam jest CAC w kazdej klasie? czy tylko jeden na plec? I czy pies Champion jadacy do jakiej klasy musi byc zgloszony by mogl dostac caca do ch.moldawii? z gory dzieki za odpowiedzi:p[/quote]

Byłam w marcu tego roku i było tak:
1 nie pamiętam dokładnie ale 20 -30 EURO kosztuje ch.
2. byłam dwa razy i za każdym wysyłali na adres zarządu głównego i dopiero oni rozsyłają. Na miejscu na pewno nie drukują!!!!
3. CAC w każdej klasie
4.pies chapmion może być zgłoszony do każdej klasy, w kl. championów też dają CAC. Dają też R. CACA, ale mówili, że się go nie zamienia na CACA, tylko po prostu taki tytuł za 2 lokatę

Od siebie: Jeżeli pies jest już Ch., to do CH. Młd. wystarczy 1 CAC, może być nawet z cacówki.
Jeżeli jeszcze nie jest, to musi dostać 3 CACE, bez odstępu czasu. Oni zresztą tak organizują po trzy wystawy.
I jeszcze jedno: czasami przy okazji wystaw sa też organizowane specjalistyczne dla danej grupy i wtedy, do Ch. Młd. wystawrczy 1 CAC z tej specjalistycznej, nawet jak pies nie ma jescze CH. z innego kraju.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='warg2003warg']Super dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź.[/quote]

Nie ma za co. Gdyby ta podróż nie była tak wyczerpująca, chętnie bym się tam jeszcze wybrała, ale "nigdy nie mów nigdy" ;)

Byłam tam w marcu i w maju. Polecam tą majową - piękny teren parku, trawa ( co prawda dużo kleszczy było, ale psa zabezpieczyłam jak tylko wysiadł z busa), słoneczko, dużo przestrzeni.

Natomiast w marcu - wystawa w hali sportowej, zimnej, ciemnej i wbitej w osiedle, więc mało miejsca na spacer. Drugiego dnia siedziałam pod kołdrą, z przerwami wyjścia na siusiu i ring :cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Savannah'][B]BONGOBONGO !!!!!!!!!! DZIEKI !!!! Jestes niezawodna !!!!:loveu::loveu::loveu::loveu:[/B][/quote]

Po prostu: [B]BYŁAM, ZOBACZYŁAM, ZDOBYŁAM, WRÓCIŁAM[/B] ;)

A tak przy okazji: [COLOR=red][B]moja koleżanka szuka transportu[/B][/COLOR] na tą wrześniową wystawkę, wie ktoś coś może?:loveu:

Pozdrawiam, Kasia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...