Jump to content
Dogomania

Roznica miedzy RC na wagę a zwykłym w pudełku


XdamianX

Recommended Posts

Witam. Podczas oglądania kamy na allegro natknąłem się na RC za 1.99 / 100g.
Skąd ma się pewnośc, że przy kupnie tej karmy na wagę nie dostanie się jakiejś chappi np?
Patrząc po tym, że w oryginalnym pudełku płaci się po 20 zł/500g. Wychodzi na to, że płącimy za wygląd opakowania.
Czy ktoś może mi to wytłumaczyc? Warto kupić tą karmę 1.99/100g?

Link to comment
Share on other sites

Karma na wagę ma to do siebie, że jest zrzutem odpadów, których nie da się legalnie sprzedać w opakowaniach. To znaczy na wagę zwozi się karmy często po terminie przydatności do spożycia, z uszkodzonych opakowań etc. W razie kontroli oczywiście zostawia się 1 worek z dobrą datą do wglądu i po kłopocie... Choć nikt z klientów nawet nie zająknie się o datę przydatności tej karmy.

Druga sprawa, że nawet jak się trafi na uczciwego sklepikarza (:roll:), to rozsypywana karma szybko traci swoje wartości - rozmnażają się w niej roztocza i automatycznie nie nadaje się dla alergików, wietrzeje, źle przetrzymywana pleśnieje. Pomijam dostęp do karmy insektów (karaluchy w sklepach są praktycznie zawsze) i gryzoni zanieczyszczających ją odchodami i moczem.

Link to comment
Share on other sites

Nie kupuj takiej karmy , bo nie wiadomo co to jest . Ja co prawda royala po zapachu poznaję ( lubię jego zapach ) , ale i tak nigdy nie kupuję z otwartych worków. Nie wiem jaka jest cena ,5 kg ale 20 zł to chyba nie jest. Ja ostatnio płaciłam 65 zł za 3 kg , więc cena bardzo ok. Można upolować różne promocje.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...