Jump to content
Dogomania

Nie wiem co robić


Raspberry77

Recommended Posts

Nasza suczka ma już rok. W domu słucha się i jest kochana. Problem zaczyna sie przy wyjsciu na dwór. Juz na pocztku nie daje sobie założyc obroży gryzie nas wariuje i szaleje. Po wyjściu wyrywa trawe z korzeniami i zjada razem z ziemią. Rzuca się na dzieci, samochody, rowery biegnących ludzi. Po prostu na wszystko co hałasuje lub szybko sie porusza. Reaguje bardzo duza agresja. Nie mam juz sily jej utrzymywać spacer staje sie udręka a nie przyjemnością. Boje sie ze kiedyś jej nie utrzymam i skrzywdzi jakies dziecko. Dodam ze pies ma ok 15 kg jest mieszańcem. Jesli chodzi o ruch wychodzimy z nią 4 razy dziennie z czego jeden spacer trwa 2 godziny. Behawiorysta może nam pomóc ale to na pewno nie są tanie rzeczy i nie skończy się na jednej wizycie...

Link to comment
Share on other sites

Może ekscytacja ale zrzucając sie na dzieci dostaje szalu tzn szczeka tak jak by chciała ugryźć Wiem że to moja wina a nie psa to ja jej nie wychowałam. Ale może jeszcze uda mi sie to naprawić? Niestety nie nauczyłam psa żadnej komendy.

Link to comment
Share on other sites

Pies który ma 15 kg to jeszcze nie tragedia. Według mnie powinnaś zacząć od nauki komend. Przynajmniej takich jak patrz, siad i do mnie. Najpierw w domu potem w spokojnych miejscach następnie zacząć z czymś co ją najmniej rozprasza. Warto też skonsultować się ze specjalistą, zobaczy na własne oczy jak pies się zachowuje i najlepiej doradzi.

Link to comment
Share on other sites

przede wszystkim kaganiec na każdy spacer. i zacznij od tego, żeby psa odzwyczaić, ze wzięcie obroży i smyczy oznacza spacer i naucz go, że przy zakładaniu tych akcesoriów, tak samo jak i przy otwieraniu drzwi siedzi się, dopóki pańcia nie pozwoli wyjść.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...