Jump to content
Dogomania

szczekanie gdy ktoś przechodzi klatką schodową


BM.

Recommended Posts

Mam pieska ze schroniska od 2 tygodni. Od 2 dni szczeka jak tylko usłyszy windę na naszym piętrze, jak ktoś przechodzi klatką schodową, itd. Najgorzej jest rano, kiedy sąsiedzi idą do pracy, wtedy windy chodzą praktycznie non stop między godziną 7 a 9. Bardzo łatwo go uspokoić, wystarczy, że podejdę do niego i powiem "spokój". Niestety za chwilę sytuacja się powtarza, bo kolejny sąsiad wychodzi z domu :P
Wiem, że może to być spowodowane niepewnością, bo pies jest u mnie krótko, ale wg mnie poczuł się pewniej i dlatego zaczyna poszczekiwać w domu. Wcześniej nie było tego problemu.

Czy hasło "spokój" wystarczy? Nie wiem czy zrozumie, że tak nie wolno. Na razie uspokajam go tak od 2 dni i efektu nie widać żadnego. Zabieram go też koło łózka, by móc szybciej nad nim zapanować i żebym nie musiała biegać do przedpokoju (bo ja w tym czasie jeszcze śpię, a raczej próbuję, bo ze szczekającym co parę minut psem się nie da spać ;) )
Może dawać mu smakołyka jak się uspokoi? Z drugiej strony nie wiem czy wtedy sobie nie wymyśli, że jak poszczeka, to za chwilę dostanie i to o to chodzi :D

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

To powiem Ci, że i tak masz szczęście, że jak powiesz spokój to pies się uspokoi :) Mam ten sam problem, tylko mój szczeka nawet, jak go się zaprowadzi na legowisko, kóre jest daleko od drzwi. Na szczęśnie sąsiadów mam mniej. Tylko czemu oni czasami chodzą po 22-ej i mi psa denerwują ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...