Jump to content
Dogomania

Bosch Active a zawartość mięsa


Kriksus

Recommended Posts

Witam

Na początku wkleję: Udział mięsa lub udział białka pochodzenia zwierzęcego: min. 23 % (na sucho), udział białka pochodzenia zwierzęcego łącznie: min. 70 %

Czy ma to jakiekolwiek znaczenie w jakości karmy ?

Kończy mi się właśnie Josera i zastanawiam się nad Boschem, wszyscy go chwalą, ale mnie dziwi jedna kwestia: raz w składzie napisane jest, że pierwszym składnikiem jest sproszkowane mięso z kurczaka, a gdzie indziej, że jest to świeże mięso drobiowe. Sprawdziłem na stronie Boscha i podana jest ta druga opcja. Nie wiem czy dobrze rozumiem, ale to jest kolosalna różnica, bo jeśli tak to 80% z 20 - zostaje 4 % mięsa drobiowego.

Z drugiej jednak strony skąd wzięłoby się to 23% ?

P.S: czy hydrolizat mięsa to pozytywny składnik dla zdrowego psa ?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Mnie się z tym skojarzyło coś zupełnie innego. Widzę "Udział mięsa lub udział białka pochodzenia zwierzęcego: min. 23 % (na sucho)" i od razu kojarzy mi się to "białko" ze składami innych karm - od Brita po RC. Pisałam kiedyś zresztą do producenta Brita w tej sprawie i dostałam odpowiedź, że owo białko z łososia w składzie ich produktów to tkanki łososia pozostałe z produkcji żywność dla ludzi, poddane hydrolizie. Dzięki temu procesowi te białka są wysoce strawnym składnikiem, poprawiającym strawność całej karmy. Jest to składnik całkowicie hipoalergiczny. 

 

Obok wspomnianego "białka" w składzie pojawia się też mączka. Wychodzę z założenia, że Brit i Bosch (nie biorę pod uwagę wyższej linii tego pierwszego) to karmy w zasadzie podobnej klasy. Po składzie karm z tej półki raczej bym się czystego mięsa nie spodziewała. A hydroliza, czyli rozbicie białka do poziomu aminokwasów, ma rzekomo powodować, że psy nie będą reagować alergicznie. Z tego, co jednak słyszałam, zdarzają się egzemplarze na tyle wrażliwe, że i to nie pomaga.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...