Jump to content
Dogomania

Ucho...


Frytela

Recommended Posts

Moze ten temat tu nie pasuje, jakby co to przenieście ;)

Mam 7 miesięcznego psiaka Welsh Corgi Cardigan. Mam problem z jego uchem, mianowicie nie chce stać, dolna czesc podstawy ucha sie trzyma za to górna....
moze mam gdzies foty jak to ucho wygląda, jak znajde to pokaże ;)
Ucho jest klejone plastrami.

Pisze tu bo jest tu wiele ludzi ktorzy znają sie na psach i znaja jakies sposoby na postawienie ucha :)
Prosze o pomoc!

Link to comment
Share on other sites

Nie znam się na corgi ale mam grzywacza a im się stawia uszy na plastry. Można podawać kurze łapki, ugotowane na taką galaretkę, Artroflex, żelatynę spożywczą, glukozaminę i siarczek chondroityny . Tylko nie wszytko na raz jak jedno to nie drugie żeby nie przedobrzyć. Wszystkie te środki wspomagają budowę chrząstki. Ja bym to uszko jeszcze masowała codziennie. I koniecznie zaklejać na noc bo w nocy chrząstka mięknie i ucho "więdnie". Jeśli masz jakiegoś dobrego weta albo hodowcę to poradź się co by było najlepsze. Podobno Artroflex daje dobre wyniki ale ja go akurat nie dawała a mojemu uszy stoją chociaż są duże i cienkie. Czasami też uszy klapią jak siet bardzo ciepło ale prawdę mówiąc to nie wiem czy u owczarków też jak u grzywek.
Corgi to owczarek a im jak mi się zdaje uszy mogą później stawać (chyba nawet do 9 miesiąca) więc trzeba być dobrej myśli.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...