Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
mariusz73t

Skóra po trymowaniu.

Recommended Posts

Witam.Mój West po każdym trymowaniu, w specjalistycznym salonie dla piesków,ma bardzo podrażnioną skórę.W niektórych miejscach aż krwawe plamy.Czy to normalne?Fryzjerzy tłmaczą mi to w różny sposób:a to poprzdedni fryzjer podrażnił,że bardzo delikatna skóra,itp.Proszę o pomoc.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Nie powinno być krwawych plam. Owszem,lekkie zaróżowienie,które znika dość szybko,ale nie wybroczyny. Według mnie albo pies jest nieumiejętnie trymowany (rwany na siłę niedojrzały włos),albo rzeczywiście jest tak wrażliwy (w co raczej wątpię)....a co hodowca na to? Może on doradzi kogoś,kto podjąłby się prawidłowej pielęgnacji psa.

Share this post


Link to post
Share on other sites
zależy jeszcze w których miejscach ma te plamy-jeśli np.w okolicach szyi to może byc to spowodaowane zbyt ciasno założoną ringówką,czy tez opaską na której przypięty jest pies.
jeśli natomiast występuja na różnych powiezchniach,a pies miał kołtuny może to byc spowodowane filcakiem(to dosc ostry sprzet)

Share this post


Link to post
Share on other sites
[quote name='mariusz73t']Witam.Mój West po każdym trymowaniu, w specjalistycznym salonie dla piesków,ma bardzo podrażnioną skórę.W niektórych miejscach aż krwawe plamy.Czy to normalne?Fryzjerzy tłmaczą mi to w różny sposób:a to poprzdedni fryzjer podrażnił,że bardzo delikatna skóra,itp.Proszę o pomoc.[/QUOTE]

Jeśli sytuacja powtarza się niezależnie od salonu, to faktycznie może być to spowodowane delikatną skórą. Przy czym tj cockermanka napisała: nie powinny wystąpić przy rwaniu dojrzałego włosa.
Może czas na zmianę salonu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
A jak sierść ma pies? West prawidłowo powinien mieć szorstki włos, ale dosyć często zdarza się w tej rasie nieprawidłowa miękka sierść, wtedy trymowanie może sprawiać psu ból, niektórzy zalecają wtedy strzyżenie. Czy pies jest kąpany po trymowaniu? Nie powinno się kąpać psa po trymowaniu po może to powodować podrażnienie skóry.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Announcements

×