Jump to content
Dogomania

wymioty i alergia u westie


ingula

Recommended Posts

Witam... problemów z moim 3-letnim psem ciąg dalszy. Od dłuższego czasu pies wymiotuje i są to wymioty kilka dni pod rząd a potem na jakiś czas spokój. nie wymiotuje jedzeniem a żółcią. wymioty często spowodowane są stresem (jest bardzo emocjonalny, dostaje codziennie tabletkę uspokajającą) ale często też wymiotuje bez powodu. Je karmę a jak ma problemy z żołądkiem(czyt wymiotuje lub nie chce jeść suszu) dostaje ryż z marchewką. podczas dni wymiotów nie ma zahamowanego apetytu, je normalnie. były robione badania i wszystko wyszło w normie...ostatnio też dostał uczulenia skórnego (najprawdopodobniej uczulił go kurczak), które bardzo nasila się wraz ze zmianami pór roku. Wygląda to mniej więcej jak wysypka- krostki i zaróżowiona skóra. Jest to westie- one mają skłonność do uczuleń ale nijak nie możemy tego zwalczyć. Dostaje leki na uczulenie, ma kąpiel co 3 dni w specjalnym szamponie (zalecenie weterynarza) i nie widać rezultatów. Kilka dni temu zaczął poważnie wymiotować i to co chwilę. Dostawał przez 3 dni leki na wymioty. 2 dni bez brania tych leków i znów wymiotuje. Co robić w takiej sytuacji zarówno z uczuleniem jak i z wymiotami?

Link to comment
Share on other sites

A badania krwi robiliście? Morfologia, biochemia? O wysypce wet coś mówił?
I jak karmisz swojego psa? Chodzi mi o pory karmienia.
My też borykaliśmy się z wymiotami, nawet mieliśmy robić gastroskopię, ale wprowadziliśmy kilka zmian w karmieniu - stałe pory i jak najmniej dodatkowych smakołyków. U mnie jest tak, że moje psy nie chcą w ogóle jeść rano, mogą nie jesć do wieczora. Musiałam z tym trochę powalczyć i chociaż kilka chrupek rano zawsze zjedzą - wymioty się zmniejszyły.

Link to comment
Share on other sites

tak, były badania krwi,biochemia,usg,rentgen żeby zobaczyć czy przypadkiem nic mu nie zalega albo nie utknęło...wszystko wskazuje na to, że pies jest zdrowy...teoretycznie. jeżeli chodzi o pory karmienia- bardzo regularnie bo źle reaguje na dodatkowe zmiany w trawieniu. daję mu jeść codziennie o 7.30 i później koło godziny 17. smakołyki- czasem dostaje nagródki jak zasłuży ;) albo w momencie kiedy wychodzimy z domu (wtedy bardzo szczeka i jedynym sposobem na odwrócenie jego uwagi jest rozrzucenie 2-3 psich ciasteczek po kątach żeby szukał) co do wysypki- wet stwierdził, że to uczulenie i zapisał właśnie kurację- co 2 dni lek na uczulenie plus co 3 dni kąpiel w specjalnym szamponie. Ostatnio (5 dni temu) dostał zastrzyk sterydowy bo mu się bardzo zaogniło...i przy okazji lekarz źle się wbił igłą i psu zrobił się ropień...więc i z tym teraz walczymy, ropa schodzi bardzo powoli ale myślę, że to jest akurat najmniejszy problem...martwią mnie najbardziej wymioty i uczulenie...

Link to comment
Share on other sites

co do problemu skórnego-była brana zeskrobina z tych zmian?czy po obejżeniu psa lek wet zzdiagnozował uczulenie.
co do wymiotów-jeśli pies zwraca to tego samego dnia pwinien miec głodówke,podawanie posiłków po wymiotach tylko drażni dodatkowo błone śluzowa żoładka.no chyba że jest wyrazne przeciwskazanie postawione przez lek wet że pies pościć nie może,na te problemy gastryczne jest leczony róznymi lekami,czy ciagle trmiu samymi

Link to comment
Share on other sites

Nie było branej zeskrobiny, wet stwierdził, że nie ma potrzeby. obejrzał dokładnie i stwierdził, że to klasyczne uczulenie rasy.ale już powinno było przejść a to tak przechodzi odrobinę i za chwilę znów się nasila.
jeśli zwraca tego samego dnia to powinien mieć głodówkę- mam głodzić psa przez kilka dni z rzędu? kiedyś też nam tak wet radził kiedy cały dzień pies wymiotował a następnego dnia rzucił się na jedzenie bo był taki głodny (wcześniej piszczał że chce jeść kiedy miał głodówkę) i wymiotował później bo za szybko zjadł...no i wet kazał zaprzestać głodówek jednodniowych gdyż szkodziły bardziej niż pomagały.

Link to comment
Share on other sites

jeśli sa ostre wymioty to podaje sie kroplówkę.jeśli pies po 24h glodówce rzuca sie na jedzenie i dostaje je do woli to normalne że zwymiotje-żołądek jest wtedy przeładowany.lek wet powinien was poinstruować że następnego dnia po głodówce pies powinien jesć bardzo małe ilości ale często(jak to ma miejsce w pmzypadku psów które długo głodowały),a jakie leki piesek brał ostatnio na te problemy z żołądkiem

Link to comment
Share on other sites

miał już kilka kroplówek. nie no bez przesady, nie jestem durna żeby psu od razu dawać na raz jedzenie ;) dawałam mu w malutkich ilościach ale po prostu pochłaniał jednym kęsem a to już był za duży szok dla jego żołądka. dostawał ostatnio bioprazol, właśnie kroplówkę i jakieś tabletki jeszcze w klinice ale nie znam nazwy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...