Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Kajusza

spotkanie z Magdą Bartoszewską - szkoleniowcem i behawiorystą w Gorzowie Wlkp. 5-6.IV

Recommended Posts

W dniach 05-06 kwietnia 2014r. organizujemy weekend szkoleniowy.

Będzie miał charakter teoretyczno-praktyczny. Główne punkty na których się skupimy to posłuszeństwo, motywacja, a przede wszystkim relacja i budowanie wzajemnego szacunku i zaufania.
Osoby wstępnie chętne mają już jakieś doświadczenia szkoleniowe, więc zapewne zaczniemy od praktyki, by przejść do teorii.
Przewidujemy dużo ćwiczeń dla samych przewodników psów, związanych z empatia, zaufaniem, relacją. Scenariusz w dużej mierze powstanie w oparciu o zapotrzebowanie chętnych.

Weekend stanowi spójną całość, więc byłoby dobrze, gdybyście mogli uczestniczyć w całości zajęć.

Wolnych miejsc z psami: 12
koszt uczestnictwa z psem: 200zł
obserwator: 130zł

Szkolenie odbędzie się na sali, więc trzeba doliczyć ok. 10-15zł na jej opłacenie.

Zgłoszenia:
[URL]https://docs.google.com/forms/d/1Bz-eJGZRVeRQkEfjwSnwDiJhArMvBOTtq4Bh5VbCBoU/viewform[/URL]


wydarzenie na fb: [url]https://www.facebook.com/events/594170617340522/?fref=ts[/url]

Share this post


Link to post
Share on other sites
jasne, info z wydarzenia:

Informacje co do samego szkolenia oraz prowadzącej Magdyy Bartoszewskiej:
- wszyscy jednocześnie pracują, nie ma pojedynczych wejść, dlatego ważne jest aby móc całe dwa dni być na szkoleniu. Magda nadaje formę ale można pracować nad tym nad czym potrzebujemy a nie nad tym co inni robią.

Jest część teoretyczna, z uwagi, że na różnym poziomie wiedzy są uczestnicy to też zaczynamy od podstaw ale potem w trakcie dyskusji pogłębiamy temat ... jest też dyskusja i omówienie konkretnych problemów behawioralnych czy dot. nauki konkretnych rzeczy w obi, ipo itp.
W trakcie szkolenia będziemy także pracować bez psów. Ćwiczenia te mają na celu uwolnienie naszych emocji i naukę pracy z psem na bazie naszego nastroju, nastawienia i motywacji.

Dla Magdy najważniejszy jest kontakt i więź/relacja z psem, które są podstawą do pracy stricte nad posłuszeństwem, rozwiązywaniem problemów behawioralnych itp. Dlatego ważne jest aby pozbyć się presji społecznej, że coś trzeba (mieć „grzecznego” psa) ale tez nauczyć chwalić i cieszyć do psa - jako jedna z nagród środowiskowych, co też u nas kuleje ..."bo co ludzie powiedzą" ... to ładnie widać na szkoleniu, gdzie początkujący krępują się bawić szaleńczo, chwalić i ogólnie robić z siebie wariata. Będziemy też uczyć się nt procesu uczenia się - pracy na bazie "kar i nagród" (wygaszania i wzmacnianie pozytywne i negatywne).

Popracujemy w grupie ale też pójdziemy w teren aby pracowac w codziennych sytuacjach i rozproszeniach.

- A to trochę info nt samej Magdy:
Magda jest instruktorem Związku Kynologicznego, behawiorystka.
Pracowała w schronisku w Korabielewicach z psami, i zwięrzetami gospodarskimi: świnkami, krowami itp.
Poza tym pracuje z psami sportowymi, przygotowywanymi do zawodów i egzaminów - w tym ras nie dedykowanych do sportów - bulteriery, boston teriery.
Prowadzi hotel dla psów trudnych, które nie mają szans na adopcje ze schronisk, a także pomagda psom lękliwym, zdziczałym, z dużą agresją – takim którym nikt już nie umiał pomóc.

Mojemu osobistemu psu bardzo pomogła (pies o najgorszym charakterze - lękowo agresywna suka z domieszką terytorializmu)– pokazała jak zbudować relacje opartą na zaufaniu i szacunku, dzięki czemu praca nad resocjalizacją Wegi i sportowym posłuszeństwem skoczyła o milowy krok do przodu.

Możesz wejść na fanpage Fundacji Zwierzęca Polana i tam pooglądać filmiki i opisy psów które są u Magdy przygotowywane do adopcji.

Kilka linków do poczytania:
- stronka Magdy hodowli: http://www.iansdogs.republika.pl
- filmiki pokazujące metamorfozę Blusi, która po 2 latach nieefektywnych dt, gdzie nie można było zapanować nad jej reakktownością i brakime jakiejkolwiek koncentracji u Magdy po 11 dniach pies pracował skupiona na niej: http://www.youtube.com/watch?v=RR1ETG-iYs8, http://www.youtube.com/watch?v=7jb-2vQqRBo&feature=youtu.be
- fan page Kozy Feli, która mieszka z Magdy rodziną: https://www.facebook.com/pages/Koza-Fela/311087485707568?ref=ts&fref=ts
- fan page zdziczałego psa z Korabielewic, którego Magda przygotowywała do adopcji: https://www.facebook.com/pages/Mantayo/490194277728939?ref=ts&fref=ts

Jeżeli masz jakieś pytania to śmiało pisz :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Announcements

×