Jump to content
Dogomania

obroża elektryczna - jaką polecacie?


dzedlajga

Recommended Posts

Witam wszystkich, bo piszę tu po raz pierwszy. Mam pewien problem z psem, który nie zawsze przychodzi na wołanie. Nie umie oprzeć się pokusie, gdy znajdzie coś do jedzenia, a jak już coś dopadnie, to nie ma opcji, żeby go złapać. Od jakiegoś czasu trenuję na lince i to nie ten sam pies. Owszem, czasem jeszcze kombinuje, ale postępy są kolosalne. Jednak jest taki problem, że jak tylko zdjęłam linkę (pewnie za wcześnie, ale stało się), to on natychmiast zorientował się, że może robić co chce i mimo braku pokus dokładnie mi pokazał, że mogę mu nagwizdać pod ogon. No i mam pomysł, żeby jeszcze potrenować na lince, ale zamienić ją na obrożę elektryczną. Oczywiście do czasu, aż osiągnę pożądany efekt - nie zamierzam do końca życia razić go prądem, który mimo, że niezbyt silny to jednak przyjemny zapewne nie jest - w sumie o to przecież chodzi w obroży.

I tu mam pytanie: jaką obrożę kupić? Czy obroża Petainer jest bezpieczna i dobra (mało-awaryjna). Czy jednak zainwestować w PetSafe czy nawet coś droższego? Nie chciałabym wydać za dużo, ale z drugiej strony nie chcę wyrzucić pieniędzy a już na pewno nie chcę zrobić krzywdy psu. Zresztą i tak mam nadzieję, że wystarczą mu wibracje

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja w prezencie dla szwagra i jego labradora kupowałem na waruj.pl - myśle że w razie czego pomoga Ci przy wyborze. Ale jak napisała @diabelkowa wymaga to już pewnej wiedzy - na początek skorzystaj z czyjejś pomocy. Sama obroża jest nie groźna dla psa, ale możesz go nieodpowiednio wychować lub nauczyć nie tego co planujesz :)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi. Obrożę już kupiłam, używaną, korzystaliśmy ok. miesiąca i już od ponad dwóch tygodni leży na półce. Pies szybko nauczył się czego trzeba i już nie wyżera śmieci ani innych atrakcji na spacerach. Nawet jak coś weźmie do pyska, to wystarczy, że krzyknę i wypłuwa a nie ucieka tak jak kiedyś. Dodatkowo - ale to już bez użycia obroży - nauczyliśmy się podchodzenia do innych psów, bo pewnych ciężkich przejściach dość agresywnie się zachowywał. W czasie świąt do trzech czy czterech pełnojajecznych samców podszedł bardzo grzecznie (fakt, że po mojej komendzie), obwąchał a z jednym nawet się bawił (!!!), więc jestem zachwycona i dumna z niego. Odzyskałam psa jakiego miałam na początku, a nawet lepszego, bo dzięki obroży, tak jak piszę - krótko używanej, 2-3 dni intensywniej, później sporadycznie lub wcale) pies jest posłuszny, przychodzi na wołanie w zasadzie w każdej sytuacji i nie dożywia się na mieście.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dzedlajga']Dzięki za odpowiedzi. Obrożę już kupiłam, używaną, korzystaliśmy ok. miesiąca i już od ponad dwóch tygodni leży na półce. Pies szybko nauczył się czego trzeba i już nie wyżera śmieci ani innych atrakcji na spacerach. Nawet jak coś weźmie do pyska, to wystarczy, że krzyknę i wypłuwa a nie ucieka tak jak kiedyś. Dodatkowo - ale to już bez użycia obroży - nauczyliśmy się podchodzenia do innych psów, bo pewnych ciężkich przejściach dość agresywnie się zachowywał. W czasie świąt do trzech czy czterech pełnojajecznych samców podszedł bardzo grzecznie (fakt, że po mojej komendzie), obwąchał a z jednym nawet się bawił (!!!), więc jestem zachwycona i dumna z niego. Odzyskałam psa jakiego miałam na początku, a nawet lepszego, bo dzięki obroży, tak jak piszę - krótko używanej, 2-3 dni intensywniej, później sporadycznie lub wcale) pies jest posłuszny, przychodzi na wołanie w zasadzie w każdej sytuacji i nie dożywia się na mieście.[/QUOTE]


Czy możesz się pochwalić jaką kupiliście ? Ja dla mojej nad reaktywnej Onki poszukuję. Korzystaliśmy już z pożyczonej od instruktora ( plus pod jego okiem używaliśmy przez dłuższy czas) niestety jego sprzęt kosztował ponad 1500 :shake:Poinformowała nas , żeby obrożami poniżej 600 zł się nie interesować nawet ponieważ potrzebujemy sprzętu na dłuższe użytkowanie. Również jeśli ktoś posiada używaną do sprzedaży proszę pisać na prv z informacjami :)

Pozdrawiam,
Piotrek

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Trochę po czasie, ale co tam :)

Dlaczego niby obroża ponizej 600 pln jest zła ?

Ja używałem Dog Trace model d-control 400, która jest bardzo dobra i kosztowała niecałe 500 pln w sklepie mall.pl.

Normalnie jak sprawdzałem kosztuje ponad 700 pln a ostatnio w promocji są po około 530 pln, więc sugerowanie sie ceną jest bez sensu.

Ważne jest, zeby obroża miała certyfikat CE i ECMA.

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...