Jump to content
Dogomania

Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych, Łódź, 10-11.05.2014


Różyczka

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

My już po - 2 miejsce i ocena doskonała, opis bardzo ładny. Niby nie jest źle, ale lekki smuteczek pozostał. ;)

[quote name='cockermanka']Będę wdzięczna dzisiejszym wystawcom za informacje na temat parkingu i opłat za niego. No i jak wrażenia ogólne na nowym miejscu...[/QUOTE]

Z parkingu nie korzystaliśmy, bo można w niewielkiej odległości od niego zaparkować za darmo (a ja jestem skąpiec :P). Sam teren wystawy całkiem fajny. Tylko sztuczna trawa wczepia się w psie futro, do tego to coś czym namalowane są linie wczepia się w futro w postaci małych białych granulek (póki nie wyczesałam, to pies wyglądał jakby miał mega łupież). Byliśmy na ringu 6 i ten był spoko, duży, da się znaleźć miejsce obok żeby poczekać na swoją kolej, tylko sędziowie nam parę razy prawie odlecieli (chyba nie można wbijać śledzi od namiotów w tą sztuczną trawę). ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Pysia']Czy ktoś kto ma katalog mógłby sprawdzic jakie puli były dzisiaj na wystawie? Ring 7 sobota. Chodzi mi o psa i o suczke w klasie młodzieży. Weteranka wiem jaka była.
Z góry dziekuję :)[/QUOTE]

pies kl.otw. - Bubbleton Bollinger
suka kl.mł. - Bubbleton First'n Funmost

Pzdr

Link to comment
Share on other sites

Na razie napiszę w skrócie - wystawa koszmarna,miejsce - dramat, podejście do wystawców - dramat. Generalnie najlepiej chyba by było,żeby wystawcy zapłacili i nie pojawili się na wystawie. Nad kolejną wystawą w Łodzi zastanowię się 1000 razy,a jeśli miałby być w tym miejscu co tegoroczna,to nie pojadę.

Link to comment
Share on other sites

Ringi - bardzo duże. Nawierzchnia mi nie przeszkadzała, a sztuczną trawę w miarę łatwo dało się usunąć z sierści (szetland). Obsuwa czasowa chyba na każdym ringu.
Duża ilość sponsorów wystawy Dobermann Star.
Tragedia na finałach, zero miejsca, w ringach przygotowawczych ponoć chaos kompletny.

Link to comment
Share on other sites

Parking w Poznaniu 50zł,ale podjeżdża się pod samiutką halę,teren równy i bez problemu można pokulać klatkę czy stół. W Kielcach i Katowicach świetny,równiutki parking przy halach - 20zł.A w Łodzi 30 (!!!) zł za parking na betonowych wertepach,po których nie dało się jechać klatką z psami.Trzeba było przedostawać się na drugą stronę jezdni po mało przyjaznych krawężnikach. Ochrona,przynajmniej ta przy bramie wejściowej, delikatnie mówiąc mało przyjazna wystawcom... Ringi przyzwoite,ale między ringami bardzo ciasno! Informacja o tym,że można stawiać namioty/pawilony bez przypinania ich do podłoża - nieprawdziwa. Nie wolno było stawiać nic między ringami - tylko na obrzeżach stadionów...o tym wystawcy NIE zostali wcześniej poinformowani (wtedy zabiera się coś mniejszego niż namiot,żeby się przed deszczem ochronić,bo bieganie przez pół boiska,kiedy wystawia się kilka psów to porażka....(pomijam to,że tam i tak miejsca nie było).


EDIT: cd ...
Pomysł z wyrzuceniem na dwór, na deszcz, wystawców czekających na BISy po prostu kuriozalny! :angryy: Chyba byliśmy bardziej zdesperowani,bo w efekcie łaskawie wydzielono po 2 (!!!) metry po dwiema ścianami.:diabloti: Nie obyło się bez solidnej wymiany zdań. Byliśmy bez możliwości wyjścia z tobołami z hali...Od strony wejścia hala była zastawiona choinkami w donicach (cholera wie,po co) i płotkami. Przy odrobinie dobrej woli (której organizatorzy nie mieli ani za grosz! :shake:) można było tam zrobić całkiem spore miejsce dla wystawców,z możliwością swobodnego wyjścia na zewnątrz. Ale nie! Bo ring honorowy musi być bezsensownie wielki! Dla 4 grup....paranoja. Drugi ring przygotowawczy dla wybranych z grup (czterech!) psów na bis juniorów..czyli max.12 psów. Po co? Chyba tylko i wyłącznie po to,żeby wystawcom czekającym utrudnić życie. No w końcu według założeń organizatorów powinni jak kretyni siedzieć w deszczu na dworze...Dwie sędziny (niestety,przepraszam - nie znam nazwisk - ale wielki ukłon) ,które,podobnie jak my,wystawcy, chciały przeforsować przynajmniej zwężenie ringu honorowego o metr,żebyśmy mieli bardziej godziwe warunki czekania - niestety zostały zakrzyczane przez napuszonych organizatorów...czyli to nie wystawy są dla nas...wystawy są dla organizatorów. Wystawca to zbędne tło. Ma zapłacić i siedzieć cicho. A najlepiej nie przyjechać - byłby spokój... A wystawcę,który ma czelność wyrazić swoje zdanie na temat organizacji do d*** straszy się ochroną...i robi to sędzia..brawo. Podobnie,jak pan komisarz wystawy - nie pozwolił nam wyjść a hali obok tych cholernych,bezsensownych choinek (inaczej z klatką i stołem się nie dało) - krzycząc i strasząc ochroną.:angryy: O wyrzuceniu z hali rzeczy wystawców i wystawców w sobotę też słyszałam. Masakra.To ja bardzo dziękuję za takie traktowanie. Organizacyjny wstyd i żenada. Gdzie się podziała ta przyjazna,fajna łódzka wystawa na Starcie? :roll:

Edited by cockermanka
Link to comment
Share on other sites

Ja naprawdę dośc dużo wystawiam, od 12 lat ,ale takiego czegoś jeszcze nie przerabiałam... Na szczęście są jeszcze wystawy przyjazne wystawcom - i tam będziemy jeździć. A tegoroczna Łódź to niechlubny wyjątek,który mam nadzieję, już się nie powtórzy...

Nawet moi znajomi (kiedyś wystawcy),którzy byli jako widzowie mieli takie same odczucia....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...