Jump to content
Dogomania

karma dla suni po sterylizacji z nadwagą


optymistka_

Recommended Posts

Dziś byłam w nowym sklepie zoologicznym ponieważ stary zamknęli i chciałam jakąś karmę dla suni z nadwagą. Pani poleciła mi TRAINER Fitness z koniną. Wzięłam na spróbowanie i sunia nawet chętnie ją jadła. Tylko nie wiem czy nadaje sie ta karma do odchudzania?
musimy jakoś zgubić 5 kg .

Link to comment
Share on other sites

tak wiem ale chodzi mi o to że wet kazał kupić karmę light przynajmniej do czasu aż nie schudnie i właśnie pani twierdzi że na tej karmie można psa trochę odchudzić i że jest taka jak light ale wiadomo karma jest po 20 zł za kg wiec nie wiem czy kobieta mi nie ściemnia aby zarobić. a nie znałam tej karmy i nie miałam z nią wcześniej styczności .....

nie chce oszczędzać na mojej dziewczynce wiec cena nie gra roli, ale chodzi o to aby inwestować w to co jej pomoże :)

Link to comment
Share on other sites

Ile waży obecnie i ile weterynarz kazał jej zrzucić?
Jeżeli ma znaczną nadwagę to w grę wchodzą tylko karmy lecznicze, weterynaryjne odchudzające.
Jeżeli ma do zgubienia niewiele, to nie baw się w karmy typu light (najczęściej kaloryczność jest obniżona kosztem zmniejszenia zawartości mięsa), tylko po prostu zmniejsz dawkę, wyeliminuj smakołyki i dokarmianie między posiłkami do zera i będzie dobrze.
Ja moje psy odchudzam na karmach bezzbożowych o wysokiej zawartości mięsa. Chudną ładnie, a nie zmniejsza się ich energia i mają ochotę więcej się ruszać, ładnie budują masę mięśniową.
W jakim wieku jest sunia i czy ma jakieś problemy zdrowotne? Dużo się rusza?

Link to comment
Share on other sites

sunia w maju bedzie miała 6 lat no zgubić to by się z 5 kg przydało po sterylizacji przytyła.
ostatnio ma trochę mniej ruchu ze względu ze mam problemy ze zdrowiem i nie zabardzo mogę chodzić ale na podwórku biega z innymi psami trochę za piłką
od jutra zaczynamy wiecej chodzic w miare moich możliwości

Link to comment
Share on other sites

No to sporo musi zgubić. W takim razie zwiększaj jej ruch stopniowo, żeby jej za bardzo nie obciążyć i dorzuć suplementy wspomagające stawy na wszelki wypadek (zawierające m.in. glukozaminę i chondroitynę).
W okresie zimowym, gdy ma mniej ruchu, zmniejszaj dawkę karmy. Ja moim psom dobieram dawki nawet nie tyle sezonowo, co zależnie od konkretnego dnia. Gdy mają dłuższy spacer, szkolenie albo jakąś inną aktywność, to dostają większą porcję, a gdy mamy okres lenistwa to zmniejszam nawet o połowę. Mam psiaki (szczególnie jednego) z tendencją do tycia, starsze.
Dopasuj suni taką dzienną dawkę karmy, żeby stopniowo i powoli chudła. Ważne, żeby karma była dobrej jakości, wtedy w małej porcji znajdują się wszystkie niezbędne składniki.

Link to comment
Share on other sites

Nie stosowałam jej, chociaż swojego czasu chciałam przetestować ;) Jeżeli Twojej suni będzie dobrze służyć, nie będzie jakichś zaburzeń ze strony układu pokarmowego, będzie miała ładną sierść i przy zmniejszonej dawce stopniowo będzie chudła, to nie zmieniaj.
Według składu, na jaki patrzę, ma trochę za małą zawartość mięsa, ale jak napisałam wyżej, jeżeli dla Twojego psa będzie dobra, to się nie sugeruj. Każdy zwierzak jest inny i co innego jest dla niego dobre. Ważne, żeby wystrzegać się karm marketowych, nafaszerowanych barwnikami i konserwantami, robionych z odpadów roślinnych i śmieci zamiast mięsa. Reszta jest już indywidualną kwestią każdego psa.
Ja "lubię" karmy bezzbożowe, bo takie dobrze służą moim psom, chociaż co jakiś czas urozmaicam im dietę innymi rodzajami karm, mięsem, puszkami itp. Mogę polecić karmy Taste of the Wild, Fish4Dogs, 1stChoice (szczególnie Sensitive Skin&Coat). Ale to, że u moich psów się sprawdziły nie znaczy, że sprawdzi się u Twojej suni. Poczytaj składy karm, tematy na tym forum i dobierz sama wg uznania. A na razie poczekaj jak sprawdza się Trainer, sama jestem ciekawa tej karmy :)

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie ma innej metody na dobranie karmy, jedynie metoda testów. Też szukałam karmy po sterylizacji mojej suni .Oczywiście na pierwszy ogień poszły karmy holistyczne, bezzbożowe i niestety u mojej psicy kompletna porażka. Sprawdziły się weternaryjne odchudzające , royal obesity i trovet. Ładnie też schudła na hills i/d low fat ( przy okazji leczenia refluksu ).

Link to comment
Share on other sites

Pamiętaj, abyś przy wynikach krwi robiła test na tarczycę. Czasem sterylizacja (kastracja) powoduje niedoczynność tarczycy. Pies wtedy tyje, a co gorsza działa to bardzo negatywnie na serce. Wtedy dieta nie pomoże,a podanie hormonu spowoduje, że pies bez problemu schudnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...