Jump to content
Dogomania

Jak i czym dbac o siersc spaniela ?


@gnieszka

Recommended Posts

No wlasnie ,jak w temacie ,niedlugo bede posiadaczka dwuletniej spanielki ,i w zwiazku z tym pytanie ,jak i czym pielegnowac wlos tego psa .

Zewnetrznie i wewnetrznie ,czyli poradzcie jakie witaminki na siersc ,czym czesac (jakie szczotki bo sa rozne )co profilaktycznie przeciw koltunom ,czy jakies specjalne odzywki...

Jakie szampony polecacie ?

Interesuje mnie praktycznie wszystko!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Pierwsze pytanie - skąd będzie sunia? Bo na inne rzeczy trzeba zwracać u psa wziętego ze schroniska,a na inne jeśli to pies mieszkający do tej pory w dobrych warunkach.

Tak czy owak ptrzebny będzie dobry psi grzebień (polecam z obrotowymi zębami),miękka druciana szczotka,degażówki - a reszta zależna od tego,co napisałam powyżej.

Link to comment
Share on other sites

Oj,jak to dobrze,że psica trafi do dobrego domku!:multi:
Zapraszamy Was na [URL="http://www.spaniele.pl"][B]forum o spanielach[/B] [/URL]- tam jest obszerny dział o pielęgnacji i o żywieniu - a każdy nowy spanielomankak jest mile widziany :-)

Degażówki to są nożyczki do cieniowania - łatwiej nimi przycinać włos,bo trudniej coś zepsuć ;-) Wiem,że dziewczyny z forum spanielowego bardzo chwalą sobie degażówki kupione w Rossmanie za 12 zł. - czyli dla jednej spanieli nie musi to być super firmowy sprzęt.Oczywiście ,jak nie będziesz ich miała,to też dacie sobie radę - one po prostu ułatwiają strzyżenie.

Link to comment
Share on other sites

Dziekuje za informacje o tych nozyczkach ,oczywiscie zaopatrze sie nie .:razz:

Ale na poczatek i tak sadze ze bede bywalczynia psiego fryzjera ,szczegolnie ze spodziewam sie ze nigdy nie byla strzyzona ,a i warunkach schroniskowych nikt o te siersc nie dbal .

Dlatego na pewno bedzie potrzeba duzo pracy -ale to juz przyjemnosc .

Jesli chodzi o szampony , to co najlepiej nadaje do spanielkow ,jak czesto mozna kapac ,jak suszyc ,czy stosowac jakies olejki na sierc ?

Dziekuje za to o tych szczotkach ,bede juz szukac , zreszta na pewno gdy juz bedzie u mnie zrobie jej temacik i bede wklejac zdjecia .:lol:

Link to comment
Share on other sites

Z psimi fryzjerami to radzę bardzo uważać - u sp[anieli najczęściej stosują jeden sposób - maszynka na "wyżła"....szkoda żeby zepsuli małej włos na amen...
Skąd jesteś? Bo jeśli z okolic śląska to mogłabym Ci pomóc ze strzyżeniem i pokazałabym co i jak.

Co do szamponów,to super by było,gdybyś miała specjalny do czarnej sierści (np.firmy Hery - bardzo wydajny),a do tego świetną odżywkę "Carres Brillance" tej samej firmy.

Kąpać trzeba w zależności od potrzeb - nie ma szczególnej reguły.Jeśli pies się nie boi ,to można wysuszyć suszaką czesząc jednocześnie - ale jak jest ciepło,to nie jest to konieczne (wystarczy dobrze wytrzeć).

Co do szczotki drucianej,to wg. mnie nalepsze są z firmy Bernina.

Link to comment
Share on other sites

O widzę, że @gnieszka już się edukuje. :cool3: ;)

Tak jak pisała Cockermanka, uważaj na psich fryzjerów. Oni najczęściej i najchętniej przejechaliby całego psa maszynką, bo tak jest najłatwiej i najszybciej. :shake: A po takim strzyżeniu zmienia się struktura włosa i robi się on pudlowaty. Pamiętaj - tułów cockera nie powinien byc strzyżony, tylko trymowany.

No i bardzo fajnie, że założysz psince galerię, żebyśmy mogli podziwiac jak pięknieje otoczona miłością. :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='asia_pie']O widzę, że @gnieszka już się edukuje. :cool3: ;)[/quote]

A jak ,trzeba zebrac wiadomosci ;) .

Nie mialam psa dlugowlosego ,wiec trzeba sie odpowiednio przygotowac ...bidna sunia nawet nie zdaje sobie sprawy co przyszla pani chce z nia wyczyniac .. czesanko ,mycie ,strzyzenie ,mycie zabkow ,pazurki ....;)

Ale tez spacerki ,tarzanie sie w zapaszkach , dobre naturalne jedzonko (nie jestem zwolenniczka karm ) , oj oj pewnie nie raz zobacze jej pieknie uzebiony usmiech na widok nozyczek ...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...