Jump to content
Dogomania

Żywienie psa ze schroniska


Infante

Recommended Posts

Wczoraj adoptowałem ok 2 miesięczną sunię ze schroniska. Zastanawiam się jaki pokarm będzie dla niej odpowiedni.
Lepsza jest karma ze sklepu(z puszki czy też sucha), czy normalne, domowe żarcie? Co jest zdrowsze dla psa?
Gdy ją wiązłem ze schroniska to wymiotowała w samochodzie, a tam dają gotową karmę, ale to pewnie ze stresu/choroby lokomocyjnej - tak mi się wydaje.
Wczoraj i dzisiaj jadła normalne żarcie. Nie wybrzydza, wszystko je, więc chyba jej smakuje. Kupki się normalnie formują, choć nie są zbyt gęste.
Jeszcze ostatnie pytanie - ile razy taki szczeniak powinien dziennie jeść i jak wielkie powinny być porcje(waży ok 3kg)

Link to comment
Share on other sites

To jeszcze mały szczeniaczek, powinna jeść 3 lub nawet 4 razy dziennie. Zastanów się, jak chcesz karmić ją w przyszłości. Gotowane jest ok wg mnie (też tak karmię ;)), tylko nie podawaj resztek z obiadu - chodzi o przyprawy. A i zakup jakiś środek z witaminami i minerałami dla szczeniąt, żeby dodawać do gotowanego (jeśli zdecydujesz się na taki sposób żywienia).

edit: Jakie duże porcje? To już musisz wybadać, czy zjada wszystko, czy pod koniec zwalnia lub zostawia resztki. Szczeniak rośnie i lepiej, żeby mu jedzonka nie brakowało ;)

Edited by Bobryna
Link to comment
Share on other sites

Wolałbym podawać psu naturalne - własnoręcznie przyrządzone jedzenie. Przynajmniej wiem co pieskowi daję. Słyszałem też, że w karmach ze sklepu jest bardzo mało mięsa, które i tak nie jest pełnowartościowym składnikiem, gdyż są to odpadki, których człowiek nigdy by nie zjadł.
Czytałem trochę o owocach i warzywach - ponoć marchewkę czy jabłko można podawać surowe, jednak moja sunia nie chce tego jeść. Jabłka nawet nie bierze do pyszczka, a marchewkę wzięła, dwa razy mlasnęła i wypluła. Jak ją przyzwyczajać do owoców i warzyw na surowo(ugotowane podane z mięsem i ryżem czy makaronem wcina).

Trochę mnie też dziwi częstotliwość wypróżnień. Kupki są normalne, ale jakoś często to robi. Przez ostatnie 24h robiła 4 razy - po obiadku, po kolacji i dwa razy w nocy(nad ranem) o 2 i 6. To normalne, że taki mały piesek aż tak często to robi? Może podaje za późno ostatni posiłek i nie daje rady go strawić? O której wy podajecie posiłki swoim pociechom(najbardziej zależy mi na skrajnych posiłkach - śniadanie i kolacja)?

Link to comment
Share on other sites

Infante, zależy o jakich karmach myślisz. Karmy z supermarketu faktycznie są delikatnie mówiąc słabej jakości, ale są na rynku również karmy naprawdę dobrej jakości. Jeśli chcesz karmić naturalnie, moze poczytaj o BARFie, tu karmisz psa tylko naturalnie, również surowymi produktami, masz jadłospis rozpisany. Wielu psom to służy (dla mnie byłoby zbyt pracochłonne, ale w sumie kiedyś, jak mi dzieci dorosną, chciałabym tak moje zwierzaki karmić.

Moje psy - dorosłe - jedzą 2 razy dziennie po spacerze porannym i południowym, obecnie tak koło 11 i 17-18 (kiedyś było wcześniej, ale ponieważ teraz mieszkają z moją mamą, która ma taki, a nie inny rytm dnia, psy jedzą tak i im to służy. Koło 14 dostają kilka ciastek psich, jak mama pije kawę, mają dobrą kondycję i dobrą wagę. Myślę, ze warto ustawić rytm dnia tak, by zawsze wstawać o stałej porze, ogarnąć się, wyjśc z psem, dać mu jeść i w przypadku szczeniaka zdążyć jeszcze np. przed pracą go wystawić na dwór. I potem kolejne 2-3 posiłki w równych odstępach czasu. My podajemy zawsze trochę po spacerze, ponieważ żoładek obciążony jedzeniem może podczas szaleństw spacerowych zakręcić się i mamy skręt żołądka, który jest zabójczy, jeśli nie zostanie bardzo szybko rozpoznany, a pies zoperowany. Dlatego u nas od wielu lat jest akurat taka zasada.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...