Jump to content
Dogomania

Szczeniak żarłok


Stopczyk

Recommended Posts

Witam,mam szczeniaka kundelka mieszańca ma 5 miesięcy i problem polega na tym,że jest stale głodny.Zje to co ma w misce podchodzi do kogoś w domu kto aktualnie coś je i prosi.Każde zaszeleszczenie jakąś paczką,czymkolwiek to leci.Jak śpi wieczorem twardo ktoś otworzy lodówke to nagle sie zrywa i biegnie.Czy to normalne?I czy można mu dawać już powoli karme dla rorosłych psów?Np mieszać troche junior troche dla dorosłych?Kupuje mu Purine Dog Show Puppy lub Purine Friskies plus mokreDarling puriny lub Butchersa.A może kupować karme która jest poprostu większa?Bo on nie gryzie tylko łyka

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze, to normalne, że szczeniak dużo je. To dobrze. Karm go regularnie 3 razy dziennie, pomiędzy posiłkami daj mu marchewkę albo jabłuszko. Po drugie, zmień karmę jak możesz, bo to teraz to nie jest dobra karma. Szczeniak może jeść karmę junior do 12 miesięcy ale przynajmniej do 8. Najlepiej dawać psu mięso z warzywami i suplementami ale możesz po prostu do chrupek domieszać mielonej wołowiny czy kurczaka, ser biały, żółtko. Po prostu bardziej treściwe aby było bo ta purina dog chow czy darling to głównie zboża i pies jest głodny. Proste.

Link to comment
Share on other sites

Guest Parysek

[quote name='Stopczyk']Witam,mam szczeniaka kundelka mieszańca ma 5 miesięcy i problem polega na tym,że jest stale głodny.Zje to co ma w misce podchodzi do kogoś w domu kto aktualnie coś je i prosi.Każde zaszeleszczenie jakąś paczką,czymkolwiek to leci.Jak śpi wieczorem twardo ktoś otworzy lodówke to nagle sie zrywa i biegnie.Czy to normalne?I czy można mu dawać już powoli karme dla rorosłych psów?Np mieszać troche junior troche dla dorosłych?Kupuje mu Purine Dog Show Puppy lub Purine Friskies plus mokreDarling puriny lub Butchersa.A może kupować karme która jest poprostu większa?Bo on nie gryzie tylko łyka[/QUOTE] 5 miesięcy to jeszcze psie dziecko. Jeżeli to kundelek to powinien rosnąc jeszcze (zależy jaki kundelek) To że pies leci do jedzenia przy otwieraniu lodówki i szeleszczeniu lub co gorsza "sępi" to nie znaczy że jest głodny i to w zupełności normalne. Powinien dostawać jedzenie 3x dziennie z racji tego że to szczeniak. Moje psy tak samo lecą gdy ktoś coś je ale to nie znaczy ze są głodne bo mają zbilansowaną dietę i dostają jedzenie 2x dziennie. Na karmę dla dorosłych lub mieszanie jest jeszcze za wcześnie. Przyjmuje się teoretycznie że psy powinny być na juniorze do 12 miesiąca życia. Większe rasy nawet do 15-16. Purina Dog Chow nie Show. Dla mnie Purina Dog Chow, Frieskies jest na poziomie Pediigree a Darling chyba Tesco Value puszkowego. Nie pomyślałeś że karmisz swojego pieska śmieciami tak na prawdę? Frieskies zawiera 4% ale mięsa pochodzenia zwierzęcego czyli nawet nie mięso tylko jakieś odpadki typu (chrząski kostne, mięso-kostne itp.) Zmień lepiej psiakowi karmę, póki nie jest za późno i nie ma sensacji. Piesek może rośnie jeszcze więc pomyśl o dostarczeniu mu prawdziwego białka zwierzęcego, wapna, fosforu póki nie ma jeszcze żadnych sensacji. Może "bardzo mu smakuje" że łyka?:D :) hehe Powiedz mi jeszcze jakimi środkami miesięcznie dysponujesz to coś dobierzemy dobrego na miarę Twoich możliwości finansowych :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Parysek

To że pisze na [B]Dog CHOW[/B] że jest z jagnięcina lub kurczakiem to nic nie znaczy. Jest tam jakiś % kuraka albo jagnięciny lub co gorsza w tym przypadku jakieś mięso pochodzenia. Poczytaj sobie w gogle o "czytanie składu suchych karm" o "rozdzielaniu składników" a wtedy załapiesz o co mi chodzi. Poza tym skład dog chowa zaczyna się od zboża czyli jest go tam najwięcej, więc nie dziw się że piesek będzie głodny. Poczytaj i przeanalizuj skład w/w przez Ciebie karm. O wiele lepszym rozwiązaniem jest już Brit Premium w tym przedziale cenowym. A mokrego to nie wiem bo najzwyczajniej Moje nie lubią zapachu aluminium i nie karmię ich tymi "specyfikami" ew. jedzą kiełbasę Rafi drobiową z Łukowa ale codziennie dostają gotowane jedzenie.

Link to comment
Share on other sites

Guest Parysek

Możesz OD CZASU DO CZASU dać ugotowaną wątróbkę bo w niej jest dużo witaminy A ale uważaj bo w wątróbce drobiowej w której odkładają się wszystkie toksyny, metale ciężkie i syfy, którymi jest faszerowany kurczak. Nie polecam dawać psu wątróbki ani drobiowej ani indyczej, wołowej, żadnej... ze względu na funkcję jaką pełni w organizmie. W najlepszym przypadku będzie to się kończyło ostrą sraczunią i możesz odwodnić szczeniaka. Do smaku raz na jakiś czas, okej ale nie jako podstawowy składnik. Poza tym jest słabym źródłem białka. Pierś z kurczaka jak najbardziej okej. A co do suchej to może być ale nie za drogo 43 zł za 3kg? duże worki zawsze lepiej się opłaca od małych. Pomyśl o sercach, żołądkach, udkach, giczy, kurzych łapkach...

Edited by Parysek
Link to comment
Share on other sites

Teraz można kupić bardzo tanio mięso w sklepach wysyłkowych. Mają różnorodne, wołowina, konina, indyk, królik, dziczyzna. Do tego podroby, żołądki. I przynajmniej wiesz co dajesz. Ja osobiście karmię psy surowizną ale są tego nauczone od małego szczeniaka także ostrożnie, pomału można wprowadzać. Ja wkurzyłam się gdy pewnego razu stanęłam w sklepie przed półką z karmami i Chappi było w cenie 6 zł za kg a obok w lodówie serduszka drobiowe po 5 zeta. W karmie masz 4% mięsa a w serduszkach 100%. To pomyśl.

Link to comment
Share on other sites

Surowe mięso jest najlepsze ale jak pies nieprzyzwyczajony to trzeba stopniowo wprowadzać. Ja przestawiłam teraz swoją roczną suczkę, jadła gotowane wcześniej więc pomału dostawała coraz mniej dogotowane aż doszłyśmy do surowizny. Ilość zależy od wieku i wagi psa. Musisz sprawdzić na barfowym.

Link to comment
Share on other sites

Brit nie jest najlepszy ale może być. Ja nią karmiłam swoje psy ale dosmaczałam im ją, tzn. dodawałam gotowane jajko, twarożek albo właśnie mielone mięso albo jakąś puszkę. Jednakże każdy pies będzie inaczej reagował. Jednemu podpasuje dana karma, innemu nie i dostanie po niej bąków albo biegunki. Musisz poeksperymentować i zobaczyć która karma służy twojemu psu. Ja polecam karmę Taste of the Wild. Bardzo dobra i nie rujnuje kieszeni.

Link to comment
Share on other sites

Ja swoje psy karmię tylko karmami gotowanymi.Czyli mięso,ryż i jarzyny. Mam pewność że psy dostają dobrą karmę a nie jakieś sztuczne nie wiadomo co lub zboża po których są bąki i inne rewelacje. Daję też raz w tygodniu twarożek z żółtkiem.Surowe mięsko też nie raz podjadają. Nie ma większych rewelacji żołądkowych ani jelitowych z ryż nie zapycha przewodu pokarmowego u psa.

Link to comment
Share on other sites

Guest Parysek

Ale podsumowując lepiej przestaw się na gotowane. Dla 2 Moich 20 kilowych psów wychodzi ok 130zł tylko że bez suplementów. Będziesz miał pewność że piesek zdrowo je. Sucha karma może i jest dobra ale na wakacje, gdzie pieski ogólnie mniej jedzą i gdy np. planujesz jakiś wyjazd to nie ma problemu z jedzeniem. Brit tak jak mówiłem już, jest o wiele lepszym rozwiązaniem niż te 2 w/w karmy

Link to comment
Share on other sites

A karma Taste of the Wild na pewno jest o wiele lepsza od tych wszystkich wymienionych tyle ze te karmy kosztuja 120zł a Taste of the Wild 180

Stopczyk i nie kupuj odrazu 15kg tylko lepiej np 3kg bo to że karma jest dobra nie znaczy że podejdzie twojemu psu lepiej pierw sprawdzic ja kupiłem swojemu owczarkowi Brit-a 15kg i bardzo mu smakuje tylko robi luzne kupy i ma straszne bąki dla tego musze zmienic tylko mowie jak sa karmy w cenie brit-a to niestety trzeba ich podawac dziennie o jakies 100-200g wiecej wiec w cenie 100-140zł nie kupisz raczej nic co jest lepsze i sie bardziej oplaca z tego co widze brit ma 40% mięsa a inne ''dobre'' karmy w tej cenie 20-30% dla tego trzeba ich podawac wiecej

Edited by Farcik
Link to comment
Share on other sites

Napiszę raz jeszcze- nie ma uniwersalnej dobrej karmy. Różnym psom smakują i służą różne karmy. Jeden chwali taką, drugi inną. Musisz sam popróbować co służy twojemu psu. Tylko naucz się czytać skład ze zrozumieniem. Ja swoje psy karmię surowym mięsem z warzywami i łyżką płatków owsianych lub ryżu oczywiście ugotowanego. Do tego jajko, oliwa, siemię lniane i witaminy. I wbrew pozorom nie jest to drogie żywienie. Mi wychodzi taniej niż żywienie gotową karmą, oczywiście trochę lepszą. Jak znajdziesz dobre źródło taniego mięsa dla psa to sam się zdziwisz.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...