Jump to content
Dogomania

Piesek potrafi trzymać mocz, ale nie rozumie że powinien


cherrry

Recommended Posts

Witam

Mam problem z prawie rocznym pieskiem. Miał problemy z nauką czystości (wydaje mi się, że za długo chwaliliśmy go za sikanie na matach). Zastosowaliśmy, więc metodą z klatką kenelową na czas kiedy byliśmy w pracy (8h jak chyba większość społeczeństwa) i działa świetnie - nigdy nie nasikał w klatce. Przestaliśmy, więc go zamykać i po powrocie z pracy - i sik i kup. Więc znowu parę dni w klatce - super, nic nie ma. Więc znowu go wypuściliśmy i znowu sik i kup.

Z tego wniosek, że piesek fizycznie potrafi trzymać tylko jakoś nie rozumie, że powinien. Poza tym jest bardzo mądry, wszystko rozumie - jak przemówić jego językiem?

Link to comment
Share on other sites

Piesek nie rozumie, że nie powinien, bo nikt go tego nie nauczył. A kiedy jesteście w domu, to piesek załatwia się przy Was, czy sygnalizuję potrzebę wyjścia? Myślę, że skoro naukę siusiania na maty opanował, to tak samo uczcie go załatwiania się na dworze.

Link to comment
Share on other sites

O to chodzi, że nie opanował siakania na matach. Jako szczeniak skuteczność miał minimalną sikania w jedno miejsce miał minimalną.

Ani nie siusia przy nas ani nie sygnalizuje - jak jesteśmy w domu to wyprowadzamy go co kilka godzin i nie ma problemu. Uwielbia sikać na dworze - w pierwszych minutach od razu sik i kupka i smakołyk i "dobry piesek". Więc faktycznie nikt go nie "nauczył", ale zdecydowanie "uczył".

I mamy problem tylko z tym jednym sikiem - jak jesteśmy w pracy.

Link to comment
Share on other sites

Tego dokładnie dotyczy pytanie - jak nauczyć, że nie powinien w domu?! Bo wszystkie rady, które znalazłam dotyczą uczenia, że powinien na dworze, a moim zdaniem to nie jest to samo. Jak chwalę na dworze, a ignoruję w domu to w jaki sposób go to uczy, że nie wolno w domu?

Link to comment
Share on other sites

Problem w tym, że żeby go nauczyć, żeby czegoś nie robił, to musi to zrobić przy Tobie, a jak sama piszesz, załatwia się tylko pod Waszą nieobecność. Na początek zdezynfekuj wszystkie miejsca, w których się załatwił i ogranicz mu przestrzeń do jednego pomieszczenia. Może warto też wydłużyć mu poranny spacer, a kiedy wychodzicie zostawić do jakąś kostkę, albo konga.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cherrry']Tego dokładnie dotyczy pytanie - jak nauczyć, że nie powinien w domu?! Bo wszystkie rady, które znalazłam dotyczą uczenia, że powinien na dworze, a moim zdaniem to nie jest to samo. [B]Jak chwalę na dworze, a ignoruję w domu to w jaki sposób go to uczy, że nie wolno w domu?[/B][/QUOTE]

Buduje pozytywne skojarzenia z załatwianiem się na dworze, więc psiak myśli "bardziej opyla mi się na zewnątrz niż w domu, więc poczekam zrobię na zewnątrz to dostanę nagrodę"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...