Jump to content
Dogomania

Psie sławy :)


RudaFoto

Recommended Posts

Kurde tyle jest filmów z psimi głównymi bohaterami! :) ja jakiś czas temu robilam zestawienia psich sław na blogu, wrzucę kilka przykładów :)

[IMG]http://2.bp.blogspot.com/-Cu3MC7wf39Y/UCwR-PgtSaI/AAAAAAAADQw/bWwBqoewNaw/s1600/MM2_L.jpeg[/IMG]
Marley
Pies – demolka. Labrador Marley to bohater filmu (i książki) „Marley i ja” i zarazem pies z poważnymi problemami. Jak wychować taką bestię? Na pewno nie tak, jak filmowi właściciele.


[IMG]http://1.bp.blogspot.com/-F5AnH1HrcGo/UCwSl0jfzTI/AAAAAAAADQ4/DWVCJvF-pqk/s1600/whitefang01.jpeg[/IMG]

Biały Kieł
"Biały Kieł" to obok "Zewu Krwi" i "Martina Edena" najwybitniejsza powieść Jacka Londona. Pełna przygód, barwna, plastycznie oddająca nie tylko czasy gorączki złota, ale także zmagania człowieka z naturą. Tak naprawdę Biały Kieł nie jest psem, tylko wilkiem. Osierocony szybko przez matkę trafia jednak pod opiekę ludzi i jest wychowany jak pies. Historia średnio przyjemna: Biały Kieł jest bity, głodzony, zmuszany do walk z innymi psami, ale ostatecznie znajduje swojego pana.

[IMG]http://1.bp.blogspot.com/-vs2ZfZu81TM/UCwTaK1xkVI/AAAAAAAADRA/11wjrkWYmUU/s1600/akita_hachiko_1932.jpeg[/IMG]
Hachiko
Akita to symbol psiej wierności - na dobre i złe. Są one wierne do końca swoim właścicielom, czego najlepszym przykładem jest opowieść o psie doktora Ueno. Pies Hachiko, znany w Japonii jako Chu-ken Hachiko (wierny pies Hachiko), należał do profesora Tokijskiego Uniwersytetu Cesarskiego Hidesamuroh Ueno. Został zakupiony i sprowadzony do Tokio w 1924 roku z miasta Odate, znajdującego się w prefekturze Akita. Pies odprowadzał rano swego pana na stację Shibuya i zjawiał się tam ponownie po południu, gdy ten przyjeżdżał z uczelni. 21 maja 1925 roku profesor zasłabł na uniwersytecie i w następstwie doznanego udaru zmarł. Tego dnia Hachiko nie doczekał się jego powrotu. Nie zaprzestał jednak po niego wychodzić . Przez ponad dziesięć lat widywano codziennie Hachiko na stacji Shibuya czekającego na profesora i tam też 8 marca 1935 roku znaleziono go martwego. Wszystkie duże gazety japońskie poinformowały o tym fakcie. Dzięki swojej niezwykłej lojalności Hachiko podbił serca Japończyków i do dziś pozostaje w Japonii symbolem bezgranicznego oddania.
Powstał film oparty na tej historii, a koło dworca można oglądać pomnik psa.

[IMG]http://1.fwcdn.pl/po/81/53/348153/7289346.3.jpg?l=1253154591000[/IMG]
Devon
Kolejny pies z poważnymi problemami. Devon to psi bohater filmu oraz książki „Rok pod psem”. Jeff Bridges gra tam pisarza, który pogubił się w życiu. Znalazł za to szalonego psa, i dzięki niemu paradoksalnie znajdzie rozwiązanie swoich problemów.

[IMG]http://wwwpsiakizwierzaki.blox.pl/resource/balto.jpg[/IMG]
Balto
Zimą 1925 roku w Nome wybuchła epidemia dyfterytu, a ludziom była niezbędna surowica. Waruni klimatyczne - temperatura poniżej - 50 stopni C, burza śnieżna, wiatr wiejący z V=100 km/h, mimo to 27 stycznia ruszyło z Nenana do Nome 20 maszerów (m.in Leonard Seppala, Pete Olesn, Gunnar Kasson) prowadzących 160 psów. 2 lutego psy pociągowe, po przebiegnięciu 1100 kilometrów w ciągu pięciu i pól dnia dowiozły szczepionkę dla chorych. Jako pierwszy do celu dotarł zaprzęg Kassona. Dla upamiętnienia tego zdarzenia oraz odwagi i wytrzymałości psów,w szczególności lidera zaprzęgu Kassona - Balto, w nowojorskim Central Parku postawiono pomnik psa Balto a na nim tabliczkę z dedykacją - "Dedykowane nieposkromionemu duchowi psów pociągowych, które zimą 1925 roku przebiegły sześćset mil przez śnieg, zdradliwą wodę, arktyczną zamieć, aby dowieźć szczepionkę z Nenana do dotkniętego epidemią Nome. Wytrzymałości, Wierności, Inteligencji "
W 1955 nakręcono film, którego głównym bohaterem był pies Balto.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...