Jump to content
Dogomania

Czy na nowym osiedlu przestanie być strachliwy?


Kocham psy <3

Recommended Posts

[COLOR=#303030][FONT=Arial]Mój pies to pinczer miniaturowy, na podwórku ma mnie gdzieś i wszystkiego się boi, na wieś jak zajechałam to i bez smyczy potrafił biegać, prawdopodobnie w marcu wyprowadzam się na drugi koniec miasta na inne osiedle także będę mieszkała w bloku, wiadomo będzie nie znał tego terenu od razu jak wyjde z samochodu to od razu będę z nim biegała niech biega za moimi braćmi czy tam nie będzie się w tedy bał jak z wszystkimi pójdzie po nowym osiedlu? :) (chodzi mi czy wg. przestanie być strachliwym psem w mieście?[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Na pewno go nie głaszcz i nie mów czegoś w stylu: "nie bój się" bo tylko chwalisz i tym samym utrwalasz lęk psa, ponieważ odbiera on to jako pochwałę za swoje zachowanie, w tym przypadku strach. Praca z psem jest czasochłonna i bardzo absorbująca. Grunt to zrównoważony psiak. Może miał tylko złe wspomnienie z tamtym osiedlem? gorzej jak boi się hałasu... Pies lękliwy jest gorszy w ocenie zachowania, niż agresywny/terytorialny, ponieważ nie wiesz, czego możesz się podziewać. Istnieje coś takiego jak agresja lękowa. Praca, praca i jeszcze raz praca. Nic na siłę. Bądź spokojna i asertywna. Zwierzę wyczuwa wszystkie Twoje emocje :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...