Jump to content
Dogomania

szczekanie na telewizor


eellaa

Recommended Posts

Drodzy,
mój piesek skończył niedawno rok, i do tej pory w większości kwestii umiałam sobie poradzić. Niestety mam obecnie problem, który nie wiem jak ugryźć - otóż mój pies szczeka na telewizor (a właściwie na to, co w nim nadają :) Na początku było to szczekanie w sytuacjach, gdy na ekranie pojawiały się psy, koty, i inny zwierz, obecnie jest dowolna inna sytuacja. Pomijając "uciążliwość dźwiękową" bywa to też niebezpieczne dla niego, bo w tym amoku szczekania nie patrzy co się dzieje dookoła i albo zleci przy tym z kanapy albo fiknie koziołka podskakując do telewizora.
Jak powinnam reagować na takie sytuacje, żeby się nie powtarzały? co robić?
(Poza tym szczeka w domu tylko gdy usłyszy psa sąsiadów, lub gdy coś się dzieje na klatce)

Link to comment
Share on other sites

najprostsze rozwiązania są najlepsze :)
niestety nie zna tej komendy, do tej pory niewiele szczekał więc nawet nie było potrzeby i nie przyszło mi do głowy to trenować.
Próbowałam jakoś zapanować nad tym telewizjnym szałem, ale bez skutku, ale nie wykorzystywałam do tego konkretnej komendy, i to był chyba błąd.
Lekcje czas zacząć, mam nadzieję że nam się uda :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 7 months later...

spróbuj podnieść głos, może to coś da. albo metodą nagrody?

 

Litości... jaki cel ma podnoszenie głosu w tej sytuacji? Chcesz się przekrzykiwać z psem, nakręcając go i prowokując do jeszcze bardziej emocjonalnych reakcji?

Myślę, że warto spróbować tej samej metody, którą stosuje się w wielu innych problemach, czyli uczyć psa skupiania na sobie i reagowania na komendy. Droga żmudna i nudna, ale przy odpowiednim poziomie konsekwencji - skuteczna. Za każdym razem, kiedy pies wskutek wybranej komendy ("uwaga", "patrz", nie wiem, czego używasz do nawiązania kontaktu wzrokowego) oderwie się od swojego zajęcia (czyli obszczekiwania telewizora), skupi uwagę na opiekunie i uspokoi - nagradzać, stopniowo zwiększając wymagania i wydłużając czas "milczenia".

Zresztą myślę, że skupianie uwagi to w ogóle podstawowa umiejętność, jaką z psem powinno się ćwiczyć - jest ona wstępem do treningu właściwie każdej komendy.

Link to comment
Share on other sites

Mój pies szczekał na TV w przypadku, gdy drażniła go zbyt głośna muzyka np. podczas domowych imprez, ew. zabaw :)

My nauczyliśmy psa reagowania (jak w tv u Ceasara, może to śmieszne ale działa) na ''KSZT''....jeśli coś robi, czego nie chcemy żeby robiła i wiedziała, że to jest zły - robimy ''KSZT'' i pies przestaje bo wie, że nie wolno.

Znów gdy do buzi bierze coś, czego nie chcemy mówimy ''Zostaw'' i również pies to puszcza.

 

Najprostsze rzeczy są najlepsze, jak to już ktoś napisał ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...